Зустріч із сільськими головами

Официально

  10 Сен , 2009

У середу, 9 вересня, у рамках тематичного короткотермінового семінару «Питання забезпечення діяльності сільської, селищної ради», організованого облдержадміністрацією та обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, відбулася зустріч голови облради Тетяни Демченко із головами сільських рад Кривоозерського, Березнегуватського, Снігурівського, Веселинівського та інших районів. У ході зустрічі Тетяна Василівна подала короткий звіт про роботу обласної ради, коротко зупинилася на питаннях виконання обласних програм, зокрема тих, які стосуються сільської місцевості. Щодо програми розвитку дошкільних навчальних закладів голова обласної ради зауважила, що на відміну від попередніх років, коли гроші з обласного бюджету виділялися на кожен район (по 100 тис. грн. у 2007 році,

 

160 тис. грн. у 2008 р.), тепер допомога виділятиметься лише тим районам, які дійсно виконують програму і в яких дійсно видно результати роботи. Торкнулася також програми “Здоров’я нації”, в рамках якої виділено кошти на ремонт та реконструкцію фельдшерсько-акушерських пунктів на селі, та програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі і поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім», прийнятої на період до 2011 року. Щодо обласної Цільової соціальної  програми “Відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів  Миколаївської області на 2007-2008 роки» Тетяна Василівна зазначила, що програма діє протягом 2009 року і планується продовжити її у наступному році з тим, щоб покращити стан освітлюваності вулиць у селах та селищах.

 

Щодо питання про ремонт комунальних доріг голова обласної ради наголосила, що з обласного бюджету на ремонт доріг виділено 12,3 млн. грн., адже державою коштів на ці роботи не передбачено. Торкнулася також питань газифікації сіл, закликаючи присутніх створювати у селах кооперативи, які б виступали замовниками на будівництво газопроводів, а також раціонально використовувати кошти, виділені на подання газу в села, щоб не допустити таких ситуацій, яка склалася на сьогодні у смт Арбузинка.

 

Голів селищних рад також цікавили питання щодо програм «Питна вода» та «Шкільний автобус». З приводу останньої Тетяна Василівна зазначила, що на Миколаївщині планується закупити 32 автобуси, але це також питання фінансування. Вирішити його в межах районів можна за рахунок вільних залишків чи перевиконання бюджету за перше півріччя, ситуація з якими є незадовільною лише у 4-5 районах області.

 

На закінчення зустрічі Тетяна Василівна наголосила на необхідності виконання захищених статей  бюджету щодо виплати заробітної плати, покращання дитячого харчування, оплати за енергоносії тощо.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ