Блок лівих за новий соціалізм,..

Новости, Политика

  17 Окт , 2009

а також за державу із змішаною економічною системою з перевагою державного контролю у виробництві й підтримкою малого і середнього бізнесу

15 жовтня в Миколаїв прибули з одноденним візитом керівники лівих і лівоцентристських партій: Петро Симоненко (КПУ), Василь Волга (Союз лівих сил), Юрій Загородній (CДПУ (о))та Олександр Баранівський (перший заступник голови правління партії «Справедливість»), які місяць тому об’єдналися у виборчий блок – Блок лівих сил. Близько 16-ї години на площі Суднобудівників пройшов велелюдний мітинг за участю їх та прихильників лівої ідеї з усієї області.

 

«Мы сурового времени дети… Комсомольцы, добровольцы, надо верить, любить беззаветно…» – під цю, далеко вже не всім відому, а колись, в СРСР, дуже популярну пісню перший секретар Миколаївського обкому КПУ, народний депутат України Володимир Матвєєв вивів на збудовану перед Обласним палацом культури сцену четвірку політиків новоствореного Блоку лівих сил. Кожен з них мав слово, у якому, в першу чергу, пояснював мотиви об’єднання. У суспільстві, – червоною ниткою проходило крізь всі виступи, – зріє усвідомлення, що альтернативою сьогоднішньому політичному курсу, який несе загрозу соціально-економічної та гуманітарної катастрофи, є відсторонення від влади представників олігархічних кланів та переведення України на соціалістичний шлях розвитку. Йдучи назустріч вимогам широких кіл громадськості, враховуючи помилки попередніх виборчих кампаній, представниками лівого руху і був створений Блок, відкритий, акцентується лідерами, для всіх політичних сил, яких не влаштовує курс «помаранчевої» влади.

 

– Україна на грані катастрофи, – неслося з гучномовців за межі зібрання. – У нас немає президента, який відстоював би інтереси народу; немає уряду, який міг би працювати без кредитів МВФ; немає Верховної Ради, яка працювала би за законами, а не за домовленостями, немає судової системи, прокуратури та органів МВС – вони корумповані і служать верхівці; немає управління економікою – 33 % українських сімей – за порогом бідності, 90 % – неспроможні робити накопичення, щоб гарантувати собі майбутнє.

 

Чому, попри розуміння народом свого підневільного становища, тим не менше його довіра і підтримка під час голосувань говорять не на користь комуністичної та соціалістичної ідей? Адже вони перемагають і є панівними у таких країнах, як Греція, Португалія, Китай, Куба, Франція, Німеччина. На останніх виборах у Норвегії перемогла Робітнича партія і тепер разом з правлячими соціалістами формує уряд? Насправді 42 % українців готові підтримати лівих, просто представниками крупного капіталу і влади з усіх сил формується негативний образ партій, що входять у Блок. «А ми повинні його поламати, – підсумовувалося, – і робимо це, заклавши фундамент для перемоги лівих. Допоможіть нам своїми голосами!
Блок лівих сил створений для участі у всьому виборчому циклі: слідом за президентською кампанією, він збирається результативно завершити вибори мерів міст та органів місцевого самоврядування й взяти не менше 35 % голосів у виборах до Верховної Ради.

 

Мітинг завершував візит Блоку лівих сил у Миколаїв, далі по курсу «четвірки» була Одеса. А протягом дня його лідери спілкувалися з журналістами на телеканалі «Март», у прямих ефірах на телеканалах «Сатурн» та у програмі Павла Москальова «Комуністи і час» на обласному телебаченні «Миколаїв», зустрічалися з Комітетом порятунку ЧСЗ.

 

Політики говорили на телеефірі: «Об’єднання пропонується навколо засад виборчої програми Блоку. Українському народові потрібна нова економіка – економіка добробуту й соціальної справедливості. Таке основне завдання ставлять перед собою об’єднані ліві. У разі їхнього приходу до влади, буде проведена націоналізація базових галузей промисловості, підприємств, відроджена система централізованого планування, відновлена народна власність на землю. Внутрішній ринок буде захищений від низькоякісної іноземної продукції й буде переглянуто угоду із СОТ». На запитання, яка система політична і економічна очікує Україну в 2010 році, Петро Симоненко відповів: «Якщо переможуть олігархи, триватиме збідніння й підвищення цін, якщо влада перейде до лівих, буде радикально змінена соціальна політика й вирішені всі соціальні питання».

 

Олександр СЕМАШКО
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ