Час обгрунтованих рішень

Новости, Официально

  13 Окт , 2009

У ході підготовки до ХХХІІ сесії обласної ради 9 жовтня відбулося чергове засідання постійної комісії з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики. Головував на засіданні Володимир Фукс. У роботі також взяла участь голова облради Тетяна Демченко.

 

Одним із перших розглянули питання про внесення змін та доповнень до Положення про порядок призначення та звільнення з посади керівників комунальних підприємств Миколаївської області. Виникла необхідність внесення змін у зв’язку з тим, що за останній час комунальні підприємства зазнавали збитків за рахунок неспроможності їхніх керівників налагодити роботу своїх організацій. У зв’язку з цим деякі керівники були звільнені або залишили посаду за власним бажанням. Виникла необхідність призначити виконуючих обов’язки, що є безпосереднім завданням облдержадміністрації, або внести на обговорення обласної ради кандидатури можливих керівників підприємств. Унаслідок того, що цього зроблено не було, депутати обласної ради прийшли до висновку про необхідність внесення змін до Положення, згідно з якими право вносити на розгляд кандидатуру майбутнього керівника підприємства має не лише обласна адміністрація, але й профільні комісії обласної ради. Крім того, у ході змін контракт із керівниками зможе підписувати облрада. Це, за словами Олександра Криничного, заступника голови постійної комісії з питань житлово‑комунального господарства, будівництва, приватизації та власності, дасть можливість своєчасно вирішувати питання щодо керівництва комунальними підприємствами. Дану ініціативу підтримала і Тетяна Демченко.

 

Наступне питання стосувалося затвердження Регіональної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту в Миколаївській області на 2009–2013 роки. На сьогодні в нашій області діють дві програми із забезпечення техногенної безпеки та забезпечення пожежної безпеки. Обидві вони закінчують строк своєї дії 1 січня 2011 року. Але цього року згідно з постановою Кабміну № 153 від 25 лютого було прийнято Державну цільову соціальну програму розвитку цивільного захисту, яка включає в себе всі напрямки: техногенного, пожежного та природного порядку. Програма розрахована до 2013 року, і на її здійснення планується виділити близько 10 млрд. гривень, з них на Миколаївську область припадає приблизно 155 млн. гривень. Відповідно виникла необхідність створити регіональну програму, яка б враховувала всі вимоги держави. Тому було створено робочу групу, до складу якої увійшли співробітники головного управління МНС у Миколаївській області та головного управління з питань НС облдержадміністрації. Була розроблена нова програма, до якої ввійшли вже заплановані у місцевих програмах заходи, а також розроблено нові відповідно до Державної програми. Здійснення Регіональної програми планується у два етапи: на першому (2009–2010) передбачається удосконалення структури аварійно-рятувальних загонів, визначення і паспортизація потенційно небезпечних об’єктів, створення локальних систем виявлення загрози виникнення небезпечних ситуацій тощо, на другому (2011–2013) – створення місцевого та регіонального матеріального запасу, придбання оснащення та засобів індивідуального захисту, будівництво пожежних депо і придбання пожежних автомобілів для підрозділів місцевої пожежної безпеки та інше.
На засіданні також розглянуто питання, що стосувалися передачі об’єктів із власності територіальних громад Миколаївської області на баланс селищних рад, і питання щодо внесення змін до рішення обласної ради про розподіл капіталовкладень на будівництво і реконструкцію об’єктів за Ташлицькою програмою. Перше – стосувалося безоплатної передачі двоповерхової будівлі та споруд, які належать комунальному підприємству «Фармація» до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Доманівського району. Викликане це бажання селищної ради переобладнати будинок для проживання лікарів Доманівської цент ральної районної лікарні крайньою потребою – закріпити кадри у районі. У сільській місцевості не вистачає фахівців саме через те, що пільгові умови забезпечення житлом медичних працівників, що передбачені нашим законодавством, залишаються на папері. Держава не надає житла молодим спеціалістам.

 

Друге питання було продиктоване необхідністю реконструкції будівлі сільської ради і переоснащення її під їдальню для Новоолександрівської загальноосвітньої школи Братського району. З цією метою у розподілі коштів згідно з Ташлицькою програмою передбачено 100 тис. гривень. Проте і начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Світлана Григор’єва, і сільський голова вважають, що дана сума нічого не вирішить, адже саме приміщення сільради перебуває в аварійному стані і на його реконструкцію знадобиться набагато більше коштів. Виходом із цієї ситуації може стати прибудова до школи нового харчоблоку, до того ж уся проектно-кошторисна документація вже підготовлена. Щоправда, будівництво нового харчоблоку обійдеться приблизно у 2,7 млн. гривень. Тому начальник капітального будівництва облдержадміністрації звернулася до облради з пропозицією затвердити ці кошти у проекті бюджету на 2010 рік. Члени комісії ж, у свою чергу, порадили підготувати офіційне звернення, у якому обґрунтувати недостатність виділення уже затверджених коштів (100 тис. гривень), внести свої пропозиції, проілюстровані відповідними документами. Лише в такому разі з’явиться можливість розглянути і внести зміни до даного питання.
Серед інших на засіданні також розглянуто питання продовження дії обласної Цільової соціальної програми відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів Миколаївської області на 2007–2008 роки.
Постійна комісія дійшла висновків – продовжити термін дії вищезазначеної обласної програми на період 2010–2011 років.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ