Чи будуть довшими шкільні канікули?

Новости, Официально

  15 Окт , 2009

У понеділок, 12 жовтня, у рамках підготовки до ХХХІІ сесії обласної ради відбулося чергове засідання профільних комісій: з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку (голова – Віктор Відяпін) та з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту (голова – Таміла Бугаєнко). Таміла Іванівна й очолила засідання постійних комісій. У роботі також взяла участь голова облради Тетяна Демченко.

 

Перше і найголовніше питання, яке було розглянуто на засіданні, стосувалося змін до обласного бюджету на 2009 рік, зокрема тих, що стосуються газового питання. Ще раніше представники облдержадміністрації пропонували виключити з обласного бюджету статті про фінансування завершення будівництва газопроводів у с. Жовтневе Врадіївського та с. Новокиївка Снігурівського районів, на які було затверджено по 150 тис. гривень. Мотивувалися ці пропозиції тим, що кошти на ці проекти мають надійти з ВАТ «Нафтогаз», тобто з Державного бюджету. Крім того, невирішеним залишилось питання про завершення будівництва газопроводу до с. Яселка Очаківського району. Незважаючи на заяви голови уряду про те, що будівництво газопроводів, які на сьогодні збудовані більш як наполовину, має бути завершене у цьому році, питання щодо газифікації вищезазначених сіл залишається проблемним. Тому Тетяна Демченко запропонувала не позбавляти фінансування перші два об’єкти, принаймні до тих пір, поки не буде гарантій від держави у вигляді реальних грошових надходжень, а також включити до обласного бюджету пункт про завершення будівництва газопроводу до Яселок, на яке потрібно близько 1 млн. гривень, або забезпечити фінансування робіт з Державного бюджету.

 

Депутати також висловили побоювання, чи варто так скрупульозно розподіляти увесь бюджет сьогодні, коли ще не відомо, що буде з державним фінансуванням областей у наступному році. Адже згідно із новим Державним бюджетом, зазначила голова облради, фінансування обласного бюджету планується скоротити з 25 до 10 %, а районних бюджетів – більш як у 3 рази: з 50 до 15 %. Крім того, незважаючи на всі запевнення представників облдержадміністрації про перевиконання бюджету, вже зараз не вистачає коштів на виконання захищених статей, а саме тих, що стосуються виплати заробітної плати, підвищення соціальних гарантій та оплати енергоносіїв. «Уже зараз у деяких районних школах діти навчаються по суботах, бо готуються до довгих канікул – чи то осінніх, чи то зимових – через відсутність нормального опалення», – зазначила Тетяна Демченко. У той же час кошти виділяються на неіснуючі проекти. Так, у Казанку на ремонт інфекційного відділення місцевої лікарні виділено 1 млн. гривень і це тоді, коли самого відділення ще не існує, бо на його добудову ще потрібно півмільйона гривень. А на ремонт каналізаційної системи у дитсадку «Теремок», поряд з яким знаходиться школа, уваги не звернено. Так само чомусь проігноровано питання про будівництво очисних споруд у Центральній районній лікарні Снігурівського району, над яким уже б’ються три роки, тому забруднена вода потрапляє прямо в р. Інгулець, а це, як відомо, джерело водопостачання для Миколаївської області. Тому, підсумувала голова облради, проект бюджету передчасний.

 

Розглянули депутати й питання про забезпечення дітей шкіл та дитячих садків гарячим харчуванням. Заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Луста, який висвітлював це питання, зазначив, що порівняно з минулим роком обсяг охоплення дітей гарячим харчуванням зріс. Проте проблеми залишаються. Якщо на сьогодні середня вартість харчування в дитсадку повинна становити 12,5 гривні на одну дитину в день, то в селах і селищах вона становитиме близько 7 гривень, у селищах міського типу та містах – 8 гривень. Вартість харчування у школі коливається в межах 4–5 гривень на дитину в день. Крім того, якщо діти молодших класів (1–4) та діти пільгових категорій більш-менш забезпечені гарячим харчуванням, то з учнями старших класів, а також учнями, які підвозяться до шкіл і перебувають там практично увесь день, справи гірші.

 

Депутати також висловили сподівання, що скоро тендерна практика на забезпечення освітніх закладів продуктами харчування відійде у минуле, а створюватимуться замкнуті цикли між ними та харчовими підприємствами. Тим паче, що на сьогодні такі приклади вже існують. Так, у Березанській школі відмовились від постачання продуктів з Миколаєва і уклали договір з місцевим виробником. Тепер учні школи щодня вживають м’ясо, ціна якого складає 27–30 гривень, тоді як в інших школах – 55–60 гривень.
Проблемним також залишається питання про забезпечення шкіл питною водою, не говорячи вже про воду проточну. Тому Тетяна Демченко внесла пропозицію виділяти з районних бюджетів кошти на забезпечення освітніх закладів питною водою.
Останнє питання, розглянуте на засіданні профільних комісій, стосувалося передплати на газету «Рідне Прибужжя» для ветеранів Великої Вітчизняної війни, а також для сільських та селищних бібліотек, на що необхідно 300 тис. гривень. Депутати підтримали цю пропозицію одноголосно.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ