Казкову чарівність диктує акварель

Культура, Новости

  1 Окт , 2009

Коли осінь вступає в свої права, то, здається, літня багатобарвність та легкість стають дуже далекими. І хоча осінній танок листя, яке підхоплює на льоту вітерець, заворожує своєю невагомістю, люди довкола іноді не помічають цього природного жесту. Більше того, вони поринають у простір своїх роздумів, безперервних життєвих перипетій, а потім зосереджуються на вирішенні певних справ та проблем. Але, щоб вирватися з цієї круговерті справ, зазирніть до виставкового залу Будинку художника Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України. Сюди дійсно варто зайти для того, щоб побачити іншу осінь, сповнену не проблемами, а казковою чарівністю.

 

 Виставка акварелі Ірини Кветки відкриває людям світ доброти та казки. "Я не припиняю дивуватися тим талантам, які є в нашому місті. Зараз тут так багато тепла від того, що образи на картинах – казкові, прекрасні", – відзначила на відкритті виставки голова постійної комісії облради з питань культури, освіти і науки, сім’ї та молоді, спорту Таміла Бугаєнко. Всі, хто зібралися 28 вересня на відкритті виставки, стверджували, що, дивлячись на картини, вони відчули світлі та чисті почуття.

 

Для молодої художниці Ірини Кветки ця персональна виставка – найперша. Усі роботи, які представлені на виставці, були створені протягом декількох останніх років. Ірина Кветка навчалася у Миколаївській філії Київського Національного університету культури і мистецтв за спеціальністю "Художник-графік, дизайнер". Вона дуже вдячна своїм викладачам, власній родині та всім, хто її підтримав. Завдяки цим людям і відбувся її дебют у виставковому показі власних творінь. За її словами, вона навіть не думала, що відбудеться її персональна виставка, тому що роботи писалися протягом значного періоду без конкретних намірів.

 

Картини, виконані аквареллю, завжди несуть якусь теплоту та невловимість. У випадку з картинами Ірини Кветки ці почуття подвоюються, тому що художниця працює в тематичному напрямку дитинства, ляльок та казкових персонажів. На всіх картинах, особливо на таких, як "Квіткові забави", "Янгол", "Політ", "Лісові феї", "Снігова королева", "Дарунки моря", "Осінній букет", "Квіткарка", відчувається тонке поєднання кольорів та творча енергія авторки, що викликає ніжність та світлі почуття від споглядання.

 

На виставці також були представлені картини, які об’єднані у цілі серії: "Ляльки", "Ляльки і ігри", "Свята". Окрім робіт, виконаних аквареллю, Ірина Кветка виконала художнє оформлення англійської дитячої поезії. Вірші "Прогулянки", "Мудрий пугач", "Олені люблять хащі", "Берізки", "Корівка", "Танцюристи" та інші художниця оформила власноруч, в результаті чого з’явилася книжка "Рими Матусі Гусині". Для дітей таке видання може стати гарним орієнтиром у їхньому житті, коли вони знайомляться та пізнають довколишній світ. Різнобарвні казкові ілюстрації художниці зіграють у цьому не останню роль.

 

Як розповіла Ірина Кветка, кожну свою роботу вона намагається відчути. Вже продумуючи композицію картини, художниця прагне відчути усіх своїх персонажів, вкласти власні творчі вміння у кожний клаптик полотна. Тоді картини можуть випромінювати світло та авторське побажання любові та щастя. А ще ці картини навіюють думку про те, що місце любові має залишатись незмінним. Його не мають права посідати заклопотаність чи зайнятість.

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ