“Колос” – джерело здоров’я

Новости, Спорт

  29 Окт , 2009

Відповідно та на виконання Закону України "Про фізичну культуру та спорт", Указу Президента України від 2 серпня 2006 року № 667/2006 "Про національний план дій щодо реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту", Державної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2007-2011 роки, обласне фізкультурно-спортивне товариство "Колос" АПК України разом із управлінням з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації щорічно проводить на всіх рівнях (село-селище-район-область-галузі АПК) широкомасштабні обласні сільські спортивні ігри під девізом: "Хто ти, майбутній олімпієць?", "Спорт для всіх" та "Даруймо радість дітям!" серед усіх верств сільського населення, працівників галузей АПК та їх дітей, серед учнів сільських загальноосвітніх шкіл, спортсменів-ветеранів та серед найсильніших спортсменів Товариства "Колос" – кандидатів на участь у чемпіонатах світу, Європи та Олімпійських іграх.

 

 

Головною метою цього загальнодержавного заходу є залучення широких верств сільського населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом, зміцнення засобами фізичної культури і спорту, їх здоров’я, а також пошук із числа сільської молоді, сільських школярів, талановитих спортсменів для поповнення ними національних та олімпійських команд України.

 

Цьогорічні ігри присвячені 60-річчю утворення в Україні Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос" АПК України, в яких взяли участь на першому та другому етапах 494 колективи фізкультури, 287 сільських та селищних рад, 9630 спортсменів з усіх 19 районів Миколаївської області. Якщо подивитися зведену таблицю за участю районів (додається), то беззаперечним лідером є Миколаївський район (голова фізкультурно-оздоровчого клубу "Колос" В.І. Михайловський).

 

Також гарні результати мають Жовтневий район (голова райради ФСТ "Колос" С.М. Бучко), Вознесенський район (голова райради ФСТ "Колос" Н.Ф. Клименко), Баштанський район (голова райради ФСТ "Колос" С.С. Федорко), Новобузький район (голова фізкультурно-оздоровчого клубу "Колос" В.І. Бєлінський). Проте гірше, ніж у минулому році, виступили Березанський, Врадіївський, Братський та Казанківський райони. Ми пишаємося такими колективами фізкультури як сільгосппідприємство "Щербанівське" та "Зелений Гай" Вознесенського району, АТ "Шляховий" Доманівського району, Баштанський сирзавод "Славія", АТ "Батьківщина" Жовтневого району, Баловненська сільська рада Новоодеського району, Новопетрівська сільська рада Снігурівського району та інші.

 

А такі колективи як племрепродуктор "Степове" (керівник Герой Соціалістичної Праці В.Г. Погорєлов) та АТ "Радсад" (керівник Герой України М.І. Бялик), мабуть, є кращими в Україні. Ми маємо також 10 дитячо-юнацьких шкіл у сільській місцевості, в яких своє здоров’я зміцнюють понад 3 тисячі сільських школярів.

 

Як керівник обласної спортивної організації, відчуваю нині велику тривогу за наше майбутнє, за те, як знайти шляхи і виходи з того, щоб зберегти товариство "Колос", не втратити те, що надбали і маємо. Причина тривоги одна – брак фінансування.

 

Незважаючи на урядові документи по підтримці спортивного товариства, в усіх районах області господарства практично не виконують договірних угод і не перераховують кошти райрадам "Колос". Останнім часом не ремонтуються стадіони і спортзали, не купується спортінвентар і обладнання. Райдержадміністрації посилаються на нестачу бюджетних коштів, а обком профспілки працівників АПК за останні п’ять років не допоміг жодною копійкою.

 

Однак, незважаючи на усі негаразди, спортивне товариство "Колос" тримається, живе і буде жити. Бо інакше не можна. Ми існуємо за рахунок того, що ми потрібні. Потрібні молоді, ветеранам і всім трудівникам села. А це значить, що ми втримаємося, виживемо, як би скрутно не було. Сидіти і бути прохачем у держави – це не для нас. Шукаємо нові форми роботи і знаходимо. Віра і сподівання на те, що так довго бути не може, допомагає нам жити і дивитися вперед.

 

Володимир БОРУХОВ, голова обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Колос" АПК України, заслужений працівник фізичної культури та спорту України

 

ТАБЛИЦІ
обласних сільських спортивних ігор, присвячених 60-й річниці утворення Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос"

  

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ