Компроміс, що йде на користь громаді

Новости, Официально

  17 Окт , 2009

Як і планувалося, 16 жовтня відбулася чергова XXXII сесія обласної ради п’ятого скликання. Відкрила та вела засідання голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО. Сесії передувала копітка та напружена робота в робочих групах, депутатських комісіях, президії обласної ради. Відтак певна частина питань порядку денного, прискіпливо обговорених та узгоджених у передсесійний період, приймалися без попереднього обговорення.

 

Так, депутати продовжили ще на два роки термін дії обласної Програми «Відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів Миколаївської області», затвердили Регіональну програму розвитку цивільного захисту Миколаївської області на 2009-2013 роки та обласну Програму «Спортивний майданчик» на 2010-2014 роки, затвердили пропозиції щодо утворення територіальних виборчих округів по виборах Президента України, внесли зміни та доповнення до обласної Комплексної програми «»Здоров’я нації» на 2002-2011 роки.

 

Перший серйозний «камінь спотикання» трапився, коли вносили доповнення до обласної Програми «Шкільний автобус». Звичайно ж, усі присутні депутати (а зареєструвалося 88 уповноважених представників обласної громади) підтримали виділення 1 млн. 700 тис. гривень для придбання шкільних автобусів. Проте депутати так і не дійшли згоди, на які саме райони та школи вирушить новенький автотранспорт. Тож, за пропозицією голови профільної, освітньої, комісії Таміли Бугаєнко, проголосували так: кошти будуть виділені, але розподіл шкільних автобусів по конкретних «маршрутах» має відбутися наступної сесії облради.

 

Але в мене особисто немає жодних сумнівів, що депутати дійдуть спільної точки зору. Бо навіть дійшли згоди, коли тривалий час не могли домовитися з питання «Про внесення змін до обласного бюджету на 2009 рік». Між облдержадміністрацією та депутатами обласної ради мали місце серйозні розбіжності, які не вдалося «погасити» ані під час роботи постійних комісій облради, ані під час засідання президії обласної ради. Тож узгоджувальна група з числа представників ОДА і обласної ради працювала буквально до останньої миті. Зрештою, компромісу між виконавчою та представницькою гілками влади таки було досягнуто. Компромісу, що, безумовно, піде на користь обласній громаді. Адже, приміром, 740 тисяч гривень будуть спрямовані на реконструкцію та відновлення дошкільних навчальних закладів у сільській місцевості. Звичайно, гроші невеликі, але ж завдяки залученню додаткового фінансового ресурсу в деяких селах запрацюють дитячі садки, і теплі, затишні приміщення дошкільних закладів наповняться гомінким та веселим дитячим сміхом. Хіба це не приклад конструктивної співпраці на благо людей?

 

Щодо газифікації сіл Жовтневе Врадіївського району та Новокиївка Снігурівського району, то, як запевнив начальник головного фінансового управління ОДА Вадим Іщенко, у рамках підписаної угоди з НАК «Нафтогаз України» кошти вже надійшли на рахунки Державного казначейства.
На завершення дебатів з цього важливого питання голова планово-бюджетної комісії обласної ради Олександр Смирнов зазначив, що тепер область має збалансований бюджет, тож наразі залишилося лише узгодити такі «дріб’язкові» питання, як-от розподіл по конкретних районах медичної апаратури та транспортних засобів. Але в будь-якому разі кошти будуть реалізовані в нашій, Миколаївській області.

 

А ось щодо деяких питань, здавалося б, апріорі не повинно було бути ніяких розбіжностей, аж як вони виникли вже безпосередньо в сесійній залі. Так, лише з другого голосування вдалося затвердити передачу двохповерхової будівлі обласної комунальної власності в Доманівці у власність Доманівської селищної ради.  «Натягнуто» – хтось голосно вигукнув із зали. Можливо, певною мірою це й так, але ж це набагато краще варіанта, коли двохповерхова будівля буде кинута напризволяще та прийде у повний занепад. Отже, обласна комунальна власність піде на користь доманівській громаді, адже там планується розмістити соціально-культурні заклади, в тому числі – для дітей.

 

Дуже гострим видалося обговорення питання щодо виконання рішення обласної ради від 12 червня 2009 року «Про перетворення комунального підприємст-
ва «Міжнародний аеропорт «Миколаїв» у публічне акціонерне товариство».
Що зроблено за чотири місяці після прийняття цього рішення? Як з’ясувалося, нічого. «Всі рішення, що приймалися на сесіях обласної ради, блокуються директором аеропорту А. Кейяном», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Травянко. Водночас депутат Світлана Федорова, яка детально вивчала це питання, повідомила, що підприємство вже має кредиторську заборгованість понад 10 мільйонів гривень, у зв’язку з чим існує реальна загроза втратити комунальне підприємство задаром.

 

А ось як висловилися із означеної проблеми інші депутати обласної ради.

 

Олександр Криничний:
– Ми вправі спитати в облдержадміністрації: а наскільки ефективно вона управляє цим стратегічним підприємством? Облдержадміністрація повинна у найкоротші терміни надати чіткий план дій щодо корпоратизації аеропорту.

 

Анатолій Ніколенко:
– Хто дозволив керівництву комунального підприємства наростити таку значну заборгованість? Аеропорт іде від нас…

 

Лариса Шеслер:
– Чому немає звернень до правоохоронних органів, КРУ, адже йдеться про значні бюджетні збитки?

 

 

Валерій Агафонов:
– Я глибоко переконаний, що без звільнення Кейяна та призначення іншого керівника нічого не зміниться.

 

Зрештою, депутати ухвалили рішення, згідно з яким облдержадміністрація має терміново вжити заходів щодо реєстрації публічного акціонерного товариства та подати обласній раді детальний звіт про фінансово-господарський стан ввіреного їй підприємства. Тож до цього «наболілого» питання депутати повернуться на одній із найближчих сесій і, не виключено, також розглянуть питання про відповідність А.Є. Кейяна займаній посаді.
Зважені, конструктивні рішення були прийняті і з інших питань порядку денного. Дано також відповідні протокольні доручення сесії.

 

Андрій ТЮРІН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ