Кошти на те, що болить людям

Новости, Официально

  10 Окт , 2009

Сьомого жовтня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, захисту прав громадян, боротьби зі злочинністю та корупцією. Вів засідання голова постійної комісії Сергій Дергунов. У роботі взяли участь голова обласної ради Тетяна Демченко та її заступник Володимир Пащенко.

 

 

Засідання вищезгаданої постійної комісії проводилося у рамках підготовки до ХХХІІ чергової сесії Миколаївської обласної ради п’ятого скликання.
Як завжди, одним із найголовніших питань стало питання внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2009 рік. З цього приводу доповідав начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Вадим Іщенко.
Поштовхом до внесення змін до обласного бюджету стало його перевиконання на 5,58 %, що дає змогу вивільнити додатковий фінансовий ресурс для вирішення нагальних проблем області.

 

Сам факт перевиконання у наш кризовий час не може не радувати, це все ж таки свідчить про те, що спільна робота, незважаючи на конфліктні «робочі» моменти між обласною радою і облдержадміністрацією ведеться у правильному напрямку.
Дану тезу доводить і той факт, що питання внесення змін до обласного бюджету, котрі виносяться на сесію обласної ради, на кожній комісії вивчаються дуже прискіпливо та ретельно. Депутатами озвучуються багато слушних пропозицій. Ведеться надзвичайно копітка робота з їхнього аналізу, систематизації з тим, щоб відпрацювати найбільш оптимальний план внесення змін до обласного бюджету, який би в сучасних умовах дав максимальний позитивний ефект для Миколаївської області.

 

Голова постійної комісії облради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій Олександр Смирнов з цього приводу висловив думку (яку до речі підтримує більшість депутатів), що під кінець фінансового року гроші потрібно виділяти не на великі та довгострокові об’єкти, а на ті об’єкти, де, як то кажуть «пройдена половина шляху», тобто є відповідна документація, має місце високий відсоток освоєння коштів.
Головним же каменем спотикання між обласною радою і ОДА є те, що обласна рада від останньої вимагає по кожному пункту внесення змін до бюджету, давати чіткий план дій: на що конкретно виділятимуться фінанси, яким чином вони будуть освоюватися, яку мету вони переслідують.

 

Тобто йде нормальний робочий процес обговорення змін до обласного бюджету, під час якого спільними зусиллями і обласної ради, і облдержадміністрації повинен «народитися» оптимальний план, що має на меті вирішення найважливіших проблем області найбільш ефективним методом.
Водночас і голова обласної ради Тетяна Демченко, і голова постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій Олександр Смирнов, і більшість депутатського корпусу, враховуючи сучасні економічні обставини, намагаються довести до представників ОДА ту думку, що не можна витрачати увесь вільний фінансовий ресурс «до тла», повністю. Потрібно притримати певну суму на випадок непередбачуваних ризиків, так би мовити форс-мажорних обставин, які у наш скрутний, з точки зору політики та економіки час, дуже і дуже можливі. Прикладом виникнення таких форс-мажорних обставин можуть бути і заборгованості по заробітній платні, і проблеми житлово‑комунального комплексу, пов’язані з початком опалювального сезону, і проблеми, пов’язані з постійним підвищенням цін на енергоносії.

 

Одним словом обласна рада вимагає від облдержадміністрації появи чіткого плану фінансових дій по кожному конкретному пункту змін до обласного бюджету на 2009 рік, а також передбачення та упередження можливих ризиків, які можуть виникнути у наш непростий час.
З цього приводу депутатський корпус, на мій погляд, безперечно має рацію.
Отож робота над змінами до обласного бюджету поточного року триває…
Непростою є ситуація і стосовно ходу виконання рішення обласної ради від 23 квітня 2009 року № 14 «Про організацію харчування учнів у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області».
На засіданні постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, захисту прав громадян, боротьби зі злочинністю та корупцією сталося диво. До обласної ради нарешті завітали довгоочікувані гості – представники управління освіти і науки облдержадміністрації, які до цього були занадто зайняті іншими справами, щоб перейматися разом з депутатами проблемами харчування дітей.

 

На засідання постійної комісії прийшли начальник фінансово‑економічного відділу управління освіти та науки ОДА Ольга Волошина і заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ірина Кириченко. Але, на жаль, вони так і не змогли сказати нічого суттєвого про стан справ у сфері харчування дітей в школах та дитячих садочках. Складалося враження, що це депутати працюють в управлінні освіти та науки, а не реальні його працівники. Адже саме депутати володіли тією практичною інформацією про стан справ у кожній школі та кожному дошкільному навчальному закладі ледве не всіх населених пунктів.

 

Так, до прикладу, депутат обласної ради Микола Жук, який разом із радником голови обласної ради, головою постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Тамілою Бугаєнко упритул займається вивченням проблеми харчування дітей, зазначив наступне:
– На мій погляд, одна з кращих ситуацій з харчування дітей по області – у Березнегуватському районі. Тому що сільгосптоваровиробник без ніяких посередників поставляє продукти до освітніх закладів. І це, звичайно, здешевлює продукцію.
Зовсім інша ситуація у Доманівському районі. Там рішенням сесії районної ради було створено комунальне підприємство «Громади Доманівщини», одним з функцій якого є бути посередником між виробниками продуктів харчування та замовниками – школами та дошкільними навчальними закладами.
Питання: «Навіщо цей посередник потрібен, коли можна тій же районній раді чи відділу освіти райдержадміністрації звести замовника і виробника у прямі безпосередні відносини?» – залишається відкритим.

 

Не зрозуміла і позиція представників управління освіти та науки облдержадміністрації, які брали участь у засіданні постійної комісії. Чому вони відмовчувалися? Чому не могли нічого суттєвого сказати стосовно харчування дітей? І чи володіють вони взагалі такою інформацією? Чи бачать далі своїх кабінетів?
Адже ситуація з поставками продуктів харчування до шкіл та дитячих садочків дуже складна і заплутана.
У мене ж, як у громадянина, виникає таке собі риторичне запитання: а чи не заробляє хтось гроші на дітях, шкодячи їхньому здоров’ю? Бо саме харчування дітей є основою, запорукою їхнього здоров’я, а значить, і запорукою здоров’я нації, її майбутнього.

 

Окрім того, депутати розглянули багато інших важливих питань.
Серед них – затвердження обласної Програми «Спортивний майданчик» на 2010–2014 роки. Ця програма передбачає необхідність відновлення спортивних майданчиків безпосередньо у самому обласному центрі, а також у районах. Однозначно це справа потрібна…
Начальник управління охорони здоров’я ОДА Світлана Хотіна проінформувала присутніх про необхідність внесення змін та доповнень до Комплексної програми «Здоров’я нації» на 2002–2011 роки. Ці зміни передбачають створення на базі санаторію «Південний» міні-комплексу на п’ять-шість ліжок, де будуть проходити реабілітацію діти, які пережили надзвичайні ситуації. З дітками буде працювати психолог.
Закінчити ж статтю хочеться словами голови Миколаївської обласної ради Тетяни Демченко:
– Ми повинні виділяти кошти на те, що дійсно болить людям!

 

Андрій ЧИЖЕНКО
Фото автора

 

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ