“Кримінальний” сувенір

Новости, Право

  17 Окт , 2009

У Братському районі трапився курйозний випадок, який міг би закінчитися порушенням кримінальної справи

 

До дільничного інспектора міліції Братського РВ УМВС України в Миколаївській області надійшла інформація, що нібито на його території обслуговування відбувся факт збуту фальшивої купюри номіналом 500 грн. При цьому чітко вказували на людину, яка розрахувалась указаними грошима – місцевого мешканця, 1977 р.н.

 

Під час перевірки правоохоронцем було встановлено, що трійка товаришів, розпиваючи в будинку 38-річного господаря спиртні напої, вирішила розважитися. При цьому й привід знайшли – закінчилась горілка, а душа вимагала продовження. Господар разом з одним із друзів запропонував товаришу піти та придбати за їхні гроші ще спиртного. Останній погодився, й жартівники дали чоловіку, який уже був добряче напідпитку, купюру номіналом 500 гривень, на поверхні якої з обох сторін були зроблені надписи "сувенір".

 

Чоловік пішов до крамниці та, не підозрюючи, що ця купюра не є платіжним засобом, вирішив "закрити" ще й свій приватний борг. Не попереджаючи своїх друзів, він відправився до місцевої загальноосвітньої школи, де навчається його син, куди він повинен був внести певну суму грошей.
У навчальному закладі чоловік попрямував до директора школи. За хвилину до його появи вже пролунав дзвоник до початку уроку, директор поспішала до класу і, не звертаючи уваги на купюру, розміняла гроші, відрахувавши борг у сумі 105 гривень. Після цього чоловік купив горілки та повернув господарю "п’ятсотки" решту в сумі 200 гривень. Жартівники були дуже здивованими, що йому вдалося розміняти сувенірну купюру, та їх вже не цікавили подробиці, коли на столі стояла горілка й "свято" продовжилося.

 

Тільки через тиждень, коли директор школи стала перераховувати гроші, вона виявила, що купюра сувенірна.
Чоловіки вибачилися за свої жарти та повернули гроші – вже справжні.
У Кримінальному кодексі України є розділ статей злочинів у сфері господарської діяльності. Серед них ст.199 – "Виготовлення, зберігання, перевезення та збут підроблених грошей", яка відноситься до категорії тяжких. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років, а в інших випадках – до дванадцяти років з конфіскацією майна.
В селі та безпосередньо в навчальному закладі ще довго будуть пам’ятати цю історію, але все ж таки необхідно враховувати, що ця подія могла закінчитися не жартом, а порушенням кримінальної справи.

 

Євген ЛАСКІН,
СЗГ УМВС

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ