Ліси Миколаївщини – то сила і краса…

Новости, Репортер

  27 Окт , 2009

Природа є супутницею людини. Дивовижний світ природи дарує нам можливість спостерігати як сходить чи заходить сонце, з’являється вечірня зоря на небі, пломеніє вогонь чи плескотять хвилі. Милуючись красою природи, нас охоплюють різні почуття. Не випадково, коли хочеться відійти від занепокоєності та турбот, що оточують, ми прагнемо наблизитись до природи. Трапляється, що ми йдемо до річки чи до лісу, щоб побути на самоті, в оточенні природи, яка допомагає, заспокоює, лікує душевні рани.

 

 

Можливість насолодитись атмосферою осінньої пори, коли природа вдягається у золотаво-багряні шати, випала і тим людям, які безпосередньо саджають лісові насадження та з любов’ю їх плекають. Цих людей називають по-різному: лісівниками, захисниками лісу, бійцями зеленого фронту… Нещодавно на базі Баштанського лісового господарства відбулося виїзне засідання колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства за участю всіх лісових господарств області. Учасники колегії розглянули актуальні питання щодо діяльності лісгоспів, зокрема підбили підсумки роботи за дев’ять місяців поточного року.

 

На миколаївській землі від зорі до зорі віддані своїй справі лісівники ведуть роботу по залісненню нашого регіону, адже примноження і збереження лісових насаджень – їх головна місія. Цьогоріч вже посаджено лісових культур на площі у 2127 гектарів. За 9 місяців поточного року вже заготовлено 7663 кілограми лісового насіння. З метою формування та оздоровлення лісів з початку року лісовими господарствами області було проведено санітарно-оздоровлювальні рубки на площі 1259 гектарів. Значних результатів вдалося досягти і в роботі над природним поновленням лісу, показник якої перевиконано на 169 відсотків. За даними управління лісової галузі області, цього року посіяно лісових розсадників та вирощено 7090 тисяч штук сіянців деревно-чагарникових порід, і передбачається, що очікуваний вихід садивного матеріалу складатиме понад 13 мільйонів штук сіянців.

 

Питання сертифікації лісів – ще одне питання, яке прозвучало на засіданні колегії. Як розповів перший заступник начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Гурко, для того, щоб згодом ліси України в цілому були сертифікованими, спочатку треба здійснити їхню підготовку згідно з вимогами, які розроблені Європейським, Союзом і ухвалені як стандарти сертифікації. Анатолій Гурко продовжує: "Питання сертифікації лісів є дуже складним, оскільки для проведення цієї процедури необхідні кошти, зокрема і для того, щоб запросити спеціальні фахові установи, здебільшого закордонні, які здійснюють перевірку показників-індикаторів якості лісовирощування в Україні". Як підкреслив Анатолій Гурко, ці показники не призначені для степової зони, якою є і Миколаївщина. Тому вже є пропозиції щодо вдосконалення деяких стандартів сертифікації для того, щоб було враховано особливості степових територій. Тому питання підготовки лісів до сертифікації є вкрай актуальним. Робота ж лісових господарств області з примноження та збереження біологічного та ландшафтного різноманіття не зупиняється. Особливу увагу звернено і на систему охорони лісів.

 

Примноження багатства лісу неможливе без проведення сумлінної роботи. А для того, щоб ліс збагачувався новими насадженнями, необхідно здійснити підготовку для посадки нових культур. Підготовку ґрунту під нові лісові культури виконано майже на 60 відсотків. Взагалі планується посадити 309 гектарів нових лісових насаджень.

 

У плані виїзного засідання колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства відбувся огляд урочищ "Мар’ївське", "Мар’янівка", "Христофорівський ліс", "Піски" Христофорівського лісництва, "Баштанське" Привільненського лісництва Баштанського лісового господарства. Всі учасники колегії відзначили високий рівень облаштування місць короткочасного відпочинку, розташованих в урочищах. Люди, які завітають до лісу, щоб насолодитися його красою, зможуть відпочити на облаштованих для цього різьблених лавках та стільчиках. Спеціальні знаки та стенди в урочищах Баштанського лісового господарства закликають цінувати і берегти ліс від засмічення та пожеж, які стають наслідками байдужості та необережного поводження з вогнем.

 

За результатами виробничого змагання за 9 місяців поточного року між лісовими господарствами області було визначено переможців, які були заохочені грошовою винагородою. Призові місця розподілилися наступним чином: третє місце посів колектив Миколаївського, друге – Врадіївського, а перше – Вознесенського лісового господарства. Виконуюча обов’язки директора державного підприємства "Вознесенське лісове господарство" Іраїда Ярова зазначає: "Ця перемога – всього нашого колективу". Також вона підкреслила, що молоді кадри, які поповнюють ряди лісівників, дуже освічені і старанні.

 

Берегти природу зможе лише той, хто в неї закоханий. Тож радійте осінньому подиху вітру, променям сонця та багряному листю і не забувайте берегти те, що вас оточує.

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото автора

На знімках: учасники виїзного засідання колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства в урочищі "Мар’ївське"; підготовка ґрунту під нові лісові культури.

 

Комментарии:

  1. саша:

    НЕ МОЖЕ БУТИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)))))))))))))))))

  2. Лиза:

    Саша, ти шо придурок????…

  3. лол:

Сообщение:

*

НОВОСТИ