Майже 10 млн. грн. надійшло до бюджету в результаті перевірок

Новости

  3 Окт , 2009

Основним резервом по збільшенню надходжень податку з доходів фізичних осіб до місцевого бюджету є встановлення фактів виплати доходів неоформленим найманим працівникам з подальшим їх оформленням та виплатою заробітної плати з відповідним перерахуванням податків та зборів до місцевого бюджету та соціальних фондів.

 

Практично у кожного приватного підприємця та у кожного суб’єкта господарювання – юридичної особи встановлюються порушення при виплаті доходів громадянам.

 

За 8 місяців 2009 р. при перевірці 261 суб’єкта господарювання юридичних та фізичних осіб установлено 261 порушення, тобто у 100% від перевірених.

 

Встановлено 44 випадки виплати заробітної плати за рахунок тіньових коштів, 86 випадків за рахунок надання матеріальних та соціальних благ працівникам без відповідного перерахування податків у бюджет та 131 випадок інших порушень при виплаті заробітної плати.

 

За результатами перевірок порушникам донараховано майже 10 млн. грн. податку з доходів фізичних осіб.

 

Установлено факти, коли оформленим працівникам офіційно нараховується незначна заробітна плата, менше мінімальної, з якої сплачуються незначна сума податку з доходів фізичних осіб, мінімальні внески на обов’язкове державне пенсійне страхування та на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Завдяки проведеній роботі суб’єктами господарської діяльності погашено заборгованості по заробітній платі на суму 35053,8 тис. грн., та додатково надійшло до бюджету податку з доходів фізичних осіб у сумі 7373,5 тис. грн.

 

При проведенні територіальних обстежень, планових і позапланових перевірок особлива увага приділяється встановленню фактів використання праці неоформлених найманих робітників.

 

Так, з початку року встановлено випадки використання праці 3086 неоформлених належним чином найманих працівників без відображення виплачених доходів у бухгалтерському обліку та без сплати податку з доходів, зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування та внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За використання праці неоформлених найманих працівників, не нарахування та не перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету порушникам нараховано податку в сумі 770,5 тис. грн.

 

З 3086 установлених неоформлених працівників – 1974, або 64% від загальної кількості, були офіційно оформлені через районні центри зайнятості.

 

Тобто, у результаті перевірок податкової служби легалізовано 1974 робочих місця. Відповідно до місцевого бюджету із сум легалізованої заробітної плати додатково надійшло 358,7 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб.

 

Державна податкова адміністрація
у Миколаївській області

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ