На часі – освоєння коштів, земля, підготовка до зими

Новости, Официально

  29 Окт , 2009

Під час наради з міськими головами та головами районних рад, що відбулася 27 жовтня, голова обласної ради Тетяна Демченко закликала керівників скористатися ще наявною можливістю освоїти кошти, зосереджені у спецфонді або надані у вигляді обласних субвенцій. Коли ще випаде шанс витратити мільйон на каналізацію, адже раптом наступного року (зміни ж на часі!) спецфондів не буде?

 

А от ситуація з освоєнням коштів обласного бюджету потребує справді енергійних дій на місцях. Що, не потребують фінансів охорона навколишнього середовища чи дороги комунальної власності? А як освоєні кошти обласного бюджету розвитку? А ситуація з використанням «Ташлицьких коштів» – у них зацікавлені більше 10 територіальних громад? Слід запитати виконавчу владу, яка є розпорядником цих коштів, чому вони не використовуються при тому, що перелік об’єктів давно визначений (інша справа, що по багатьох із них за півроку так і не проведено торгів)? Не радує і ставлення на місцях до вирішення проблем дошкільних закладів. 1 млн. 300 тис. грн. чекають освоєння – говорити про їх використання, зауважила Тетяна Василівна, на жаль, не доводиться. І як підсумок: не вмієте працювати з коштами – чесно віддайте їх колегам, справжнім господарям на своїй території.
Наробив галасу і призвів до невиправданих дій з метою економії енергоносіїв початок опалювального сезону. Є інформація, що за розпорядженням влади збільшується термін шкільних канікул, а вчителів відправляють за власний рахунок у відпустку. Крім шкіл, жорстко ставиться перед керівниками завдання відносно ще одного важливого соціального напрямку роботи – дитсадків: переконатися у належних умовах їх функціонування, в іншому разі вжити негайних заходів для виправлення ситуації.

 

Такої ж пильної уваги з боку органів місцевого самоврядування потребує інфраструктура сільської медицини. Річ у тім, що в селах пішла хвиля закриття і реорганізації лікувальних закладів. «Колеги, це ваше обличчя, – попереджає голова облради. – Підніміть депутатський корпус, передивіться об’єкти соціальної сфери щодо допомоги їм». До речі: без громадських слухань, без рішення сесії розмови про подібні «перетворення» бути не може.
Меморіали Слави під крило рад!

 

65‑ту річницю визволення України від фашистських загарбників область відсвяткувала в середу, 28 жовтня. Радник голови обласної ради з гуманітарних питань Таміла Бугаєнко звернулась до керівників рад з проханням не обмежуватися заходами цього знаменного дня:
– І Очаків, і Первомайськ, і Вознесенськ привели в «бойову готовність» свої музеї – до шкільних включно. Проведіть і ви цю роботу. Мобілізуйте також ветеранів – очевидців полум’яних літ, не пропустіть жодного, хто на ногах, хай вони стануть дорогими гостями у школах і робочих колективах, щоб звучало живе слово правди про трагічний час і переможну ходу радянських армій – і залишалося в пам’яті і серцях, що не знали лиха війни.
У 22‑х районах і містах області учасникам бойових дій рішенням сесій до свята була надана одноразова грошова допомога з місцевих бюджетів – всього на 428 тис. грн. Враховуючи 500 тис. грн. обласних коштів, на кожного ветерана прийшлося приблизно по 300 грн. Крім того, 7 районів надали солдатам Великої Вітчизняної війни пільги у сплаті за житлово‑комунальні послуги. З усіх районів Миколаївщини – тільки у Жовтневому, Доманівському, Березанському та Снігурівському обмежились допомогою, наданою з обласного бюджету. У двох останніх, начебто, днями розрахуються. А перші «увійшли» в рекомендації наради: «наполегливо просити керівництва районів та обласне управління соцзахисту забезпечити виплату до кінця тижня».
Іще з рекомендацій – не обділяти увагою первинні ветеранські організації і не обмежуватися «куценькими» поздоровленнями у районках, а щиро і чітко визначати позицію: з ким ти, по яку сторону барикад. От так час настав! Даниною поколінню переможців назвала голова обласної ради рішення місцевих рад про прийняття на баланс районних рад пам’ятників і меморіалів Слави, більшість з яких сьогодні не мають господарів, відтак – належного догляду. «Такі події, якщо вони трапляються, мають займати центральне місце у повідомленнях медіа і служити всім прикладом для наслідування», – сказала Тетяна Демченко. Область показала такий приклад, передбачивши видатки у 700 тис. грн. для реконструкції Кургану Слави у Новій Одесі і запланувавши ще три пам’ятники у різних куточках області.

 

У землемірів гаряча пора – польові роботи Начальник головного управління Держкомзему в Миколаївській області Воло-димир Янчук доповів про ситуацію з безоплатного оформлення та видачі у 2009 році громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки.
Є певні здобутки, але є й проблеми. На всі 963 населені пункти не вистачає кваліфікованих кадрів і … «очей та рук, щоб проконтролювати виконання робіт». Землеміри по сільських радах також повинні активно включатися у роботи, які провадять 185 бригад (515 землемірів) по області. 26 % від загальної кількості ділянок (згідно з заявами громадян) вже обміряно, на них готується технічна документація, щоб наступними етапами бути затвердженою на сесії і, нарешті, підкріпленими державними актами. І навіть, якщо поточні роботи будуть здійснені на всі, як кажуть, сто, це буде тільки половина шляху до остаточної перемоги: 47,2 % громадян (що обзавелися землею до 1992 року) ще навіть не подали заяви на виготовлення акта. Тож, звертається через ЗМІ до «свідомих» миколаївців В. Янчук, «якщо збираєтеся писати заяву, поцікавтеся, чи не хочуть зробити це ж саме ваші сусіди». Таким чином прискоряться і обмірювальні роботи і взагалі вся кампанія: бригада робитиме їх комплексно, а не як сьогодні, витрачаючи половину часу на роз’їзди.

 

Юридичний всеобуч знову на часі З1 січня вступають в дію зміни, прийняті до Закону «Про нотаріат». Начальник головного управління юстиції у Миколаївській області Сергій Шаталюк не без задоволення передбачає покращання забезпечення населення нотаріальними послугами. Особисто перед собою і своїм відомством він поставив завдання роз’яснити новації Закону працівникам органів місцевого самоврядування, зокрема, секретарям і головам. Для цього у кожну установу надійде лист зобов’язувального характеру з управління юстиції, а також буде складений графік навчального семінару у листопаді-грудні з даного питання. Ну а «родзинкою» оновленого Закону є повне (і остаточне, як на 15‑річне чекання такого) зрівняння прав державного і приватного нотаріусів. Отже, на питання з місця, як розв’язати проблему потрапляння до державного нотаріуса
(йшлося про Жовтневий район), черга до якого формується з вечора, Сергій Дмитрович відповів твердою обіцянкою: «Через 2 місяці, а поки – потерпимо».

 

Олександр СЕМАШКО
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ