Не обіцяти людям, а гарантувати!

Новости, Официально

  8 Окт , 2009

У середині жовтня має відбутися чергова, XXXII сесія обласної ради п’ятого скликання. Як завжди, розгляду питань у сесійній залі облради передує детальна робота депутатських груп та комісій. Першими, 6 жовтня, комісійно зібралися члени двох комісій – з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування (голова комісії Олена СИМОНЕНКО); з питань підприємництва, підтримки малого та середнього бізнесу, торговельно-побутового обслуговування населення та захисту прав споживачів (Олександр МЕЗНІК). У роботі взяла участь і голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО.

 

Чи не найнагальніше питання порядку денного – питання «Про внесення змін до бюджету Миколаївської області на 2009 рік». За рахунок перевиконання дохідної частини обласного бюджету за 8 місяців ц. р. та очікуваних даних за 9 місяців 2009 року, виникає потреба перерозподілу додаткового фінансового ресурсу. І завдання депутатського корпусу – не тільки ретельно розглянути проект, підготовлений фахівцями обласної державної адміністрації, а й внести необхідні корективи у цей, без перебільшення, життєво важливий для громади області документ. Бо хто, як не депутати, перебувають найближче до життя своїх виборців та найліпше знають «больові точки» окремих регіонів.

 

Заслухавши інформацію начальника головного фінансового управління облдержадміністрації Вадима Іщенка, члени постійних комісій висловили низку критичних зауважень. Зокрема депутатів дуже турбує ситуація із завершенням будівництва підвідних газопроводів до села Жовтневе Врадіївського району та села Новокиївка Снігурівського району. Облдержадміністрація пропонує зменшити обсяги фінансування цих робіт на 300 тисяч гривень, мотивуючи це тим, що профінансувати завершення двох об’єктів має Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України». Але ж, заперечили депутати, ця компанія як ніколи близька до банкрутства, то чи можна ризикувати, адже люди, які мешкають у Жовтневому та Новокиївці, вже зараз потребують тепла у своїх домівках.

 

– Люди у тій же Новокиївці, – повідомила голова обласної ради Тетяна Демченко, – витратили по 14–15 тисяч гривень на будівництво підвідного газопроводу до свого села та газифікацію власних домівок, через що змушені сидіти на воді та хлібі. І ми не можемо допустити, щоб вони другу зиму мерзли у своїх будинках!

 

Тож члени комісій вирішили не сподіватися на манну небесну, яка за нинішніх обставин навряд чи впаде зі стольного граду Києва, а гарантувати завершення робіт з газифікації шляхом залишення необхідної суми в обласному бюджеті-2009.

 

А ось у чому облдержадміністрація наполягає, так це у збільшенні, на майже 834 тисячі гривні суми для участі Миколаївської області в заключному етапі фестивалю мистецтв України та проведення експозиції виробів художніх промислів та ремесел України. Звичайно, культура потребує дбайливого до себе ставлення. Та чи відомо виконавчій владі, що людей найбільше турбують проблеми закриття сільських ФАПів та амбулаторій, згортання мережі сільських шкіл, харчування дітей у дошкільних та загальноосвітніх закладах тощо?..

 

Або така гостра проблема, як забезпечення населення області питною водою. У безводній Миколаївщині люди буквально потерпають від спраги, коли цілі райони змушені користуватися неякісною, технічною водою. У тій же Снігурівці мешканці багатоповерхівок носять привізну воду в квартири відрами. І це – на початку XXI століття! Проте облдержадміністрація чомусь не поспішає інтенсифікувати виконання обласної програми «Питна вода». Тож члени комісій рекомендували фінуправлінню вивчити дане питання та надати необхідні розрахунки до проекту внесення змін до обласного бюджету-2009.

 

Викликає подив і зволікання облдержадміністрації щодо ремонту сесійної зали обласної ради. За умов, коли приміщення перебуває в аварійному стані, ті ж сесії облради незабаром можуть відбуватися в непристосованих для цього помешканнях, а то й просто неба! То чому ігнорується таке важливе питання?

 

Завершуючи бюджетну тему, зазначу: присутні наполягли на тому, аби в проекті головного кошторисного документа області залишився рядок про збільшення на 920 тис. грн. фінансових витрат на реконструкцію кургану Слави в м. Новій Одесі. Крім того, нагальним є питання передачі цього комунального об’єкта з балансу Новоодеської міської влади на баланс обласного бюджету, адже маленьке містечко самотужки не в змозі належним чином утримувати це святе для нашого народу місце.

 

Два питання порядку денного стосувалися функціонування освітньої галузі. Гадаю, депутатів аніскільки не здивувала відсутність на спільному засіданні постійних комісій начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Валерія Мельніченка, який «традиційно» ігнорує своїх колег-депутатів (цього разу, щоправда, пролунала інформація, що нібито головний освітянин Миколаївщини перебуває на лікарняному). Пікантність ситуації полягала і в тому, що заступник начальника управління з даного напрямку роботи також не прийшов на засідання, тож за відсутності компетентних чиновників депутатам довелося переважно спілкуватися між собою.

 

А поговорити, на жаль, було про що. У багатьох загальноосвітніх навчальних закладах області харчування дітей організовано на незадовільному рівні. Як повідомила голова постійної комісії облради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Таміла Бугаєнко, робочі депутатські групи у передсесійний період ретельно вивчали це питання у десяти районах області. Так от: є навіть школи, в яких не харчується жоден учень 10–11 класів! Бажає кращого й охоплення учнів середніх та старших класів гарячим харчуванням. То про яке повноцінне фізичне гартування молодого покоління може йти мова?.. Годі й казати, що на порожній шлунок учні не в повній мірі готові до засвоєння шкільної програми.

 

Підсумовуючи, Таміла Бугаєнко зазначила: згідно з висновками робочої групи, найгірше харчування дітей у загальноосвітніх закладах організовано у таких районах – Єланецькому, Новобузькому, Снігурівському, Врадіївському, Жовтневому та Березанському.

 

І все ж розгляд «освітнього блоку» завершився на мажорній ноті. На придбання транспортних засобів у рамках виконання обласної програми «Шкільний автобус» у 2009 році в обласному бюджеті було передбачено 1 мільйон 400 тисяч гривень. Але депутати обласної ради, розуміючи соціальну важливість даного питання, вирішили додати до зазначеної суми ще 300 тисяч гривень із числа так званих «депутатських коштів». Гарний приклад для наслідування!

 

Зважені, конструктивні рекомендації члени комісій ухвалили і з інших питань порядку денного.

 

Андрій ТЮРІН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ