Обласна рада інформує от 8 жовтня 2009 року

Официально

  8 Окт , 2009

6 жовтня відбулося засідання робочої групи з числа депутатів обласної ради В. П. Фукса, О. І. Лапшина та М. Г. Машкіна. Метою створення робочої групи було внесення пропозицій по переліку розподілу обсягів капітальних вкладень на будівництво та реконструкцію об’єктів за програмою заходів щодо розв’язання соціальних та екологічних проблем прилеглих до зони будівництва Ташлицької ГАЕС районів за рахунок коштів, виділених на завершення будівництва Ташлицької ГАЕС на 2009 рік.

 

Робоча група запропонувала залишити в попередньому варіанті (рішення обласної ради від 12 червня 2009 року № 3) Розподіл обсягів капітальних вкладень на будівництво та реконструкцію об’єктів за програмою заходів щодо розв’язання соціальних та екологічних проблем прилеглих до зони будівництва Ташлицької ГАЕС районів за рахунок коштів, виділених на завершення будівництва Ташлицької ГАЕС на 2009 рік.
Зокрема, залишити фінансовий ресурс за позиціями: реконструкція Старофлотських казарм під музейне містечко у сумі 1708,345 тис. гривень та реконструкція приміщень Миколаївського художнього російського драматичного театру в м. Миколаєві у сумі 500,0 тис. гривень.

 

***

 

Того ж дня відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування та з питань підприємництва, підтримки малого та середнього бізнесу, торговельно-побутового обслуговування населення та захисту прав споживачів. Під час засідання депутати ознайомились з питаннями, які планується винести на розгляд XXXII сесії обласної ради п’ятого скликання, а також надали конкретні рекомендації.

 

На чергову сесію, окрім інших, планується винести питання “Про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2009 рік” – за даними головного фінансового управління облдержадміністрації, станом на 1 жовтня 2009 року перевиконано дохідну частину обласного бюджету.

 

Депутати обласної ради запропонували облдержадміністрації передбачити в проекті рішення обласної ради з цього питання фінансовий ресурс на вирішення актуальних проблем обласної громади, зокрема: на завершення робіт по газифікації сіл Новокиївка (Снігурівський район) та Жовтневе (Врадіївський район).
Одним із важливих питань територіальної громади області є вирішення проблеми водопостачання в населених пунктах Миколаївщини.

 

Як зазначила голова обласної ради Т. В. Демченко, облдержадміністрація не виконує пункт 3 рішення обласної ради від 28 березня 2008 року № 5 та не планує видатки на фінансування заходів обласної Програми «Питна вода Миколаївщини» на період до 2020 року. Тому для вирішення проблеми питної води в області депутати обласної ради – члени вищезгаданих комісій рекомендували облдержадміністрації передбачити в проекті рішення обласної ради “Про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2009 рік” видатки у сумі 2 млн. грн. на фінансування наступних заходів Програми «Питна вода Миколаївщини»:

 

– завершення реалізації проекту “Водозабезпечення смт Єланець від артезіанських свердловин”;
– вирішення проблем із водопостачанням у Казанківському, Кривоозерському та Новобузькому районах;
– водозабезпечення м. Снігурівка: “Реконструкція обладнання на артезіанську свердловину № 106 із застосуванням частотного регулятора” та “Реконструкція обладнання на артезіанську свердловину № 109 із застосуванням частотного регулятора”.
За словами присутнього на спільному засіданні комісій обласної ради Снігурівського міського голови Б. П. Соловйова, на сьогодні в місті виконано великий обсяг робіт з прокладання водопроводу, тому для покриття потреб жителів багатоповерхівок районного центру необхідно ввести в дію хоча б одну з двох свердловин.

 

Серед тих, що планують винести на розгляд сесії обласної ради, є й питання “Про хід виконання рішення обласної ради від 23 квітня 2009 року № 14 “Про організацію харчування учнів у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області”.
Як повідомила голова постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Т. І. Бугаєнко, з метою перевірки виконання рішення обласної ради була створена робоча група з числа депутатів та працівників виконавчого апарату обласної ради, яка вже працювала в 10 районах: Казанківському, Жовтневому, Снігурівському, Новобузь-кому, Веселинівському, Доманівському, Новоодеському, Єланецькому, Братському, Врадіївському.

 

Таміла Іванівна зазначила, що в області є такі школи, в яких учні 10–11 класів взагалі не харчуються в навчальних закладах, а в деяких – має місце лише буфетна продукція. Тому серед рекомендацій, з якими погодилися депутати, є термінове вжиття заходів райдержадміністраціями, районними радами, міськими, селищними та сільськими головами щодо виконання вищезгаданого рішення сесії обласної ради та вирішення питання максимального охоплення учнів старших та середніх класів гарячим харчуванням.

 

Також було розглянуто питання “Про внесення змін до рішення обласної ради від 12 червня 2009 року № 3 “Про внесення змін до рішення обласної ради від 23 квітня 2009 року № 12 “Про виконання заходів щодо розв’язання соціальних та екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС 2009 року”. Депутати підтримали пропозиції робочої групи, засідання якої відбулося того ж дня, і пропонують залишити в силі рішення обласної ради від 12 червня 2009 року № 3, а фінансовий ресурс Ташлицької програми спрямувати на реконструкцію Старофлотських казарм під музейне містечко (1708 тис. грн.) та на реконструкцію Миколаївського художнього російського драматичного театру в м.Миколаєві (500 тис. грн.) та не підтримувати пропозицію ДП НАЕК “Енергоатом” щодо перерозподілу коштів, передбачених на реконструкцію цих об’єктів, на завершення робіт по газифікації смт Арбузинка та завершення робіт з водозабезпечення с. Малосолоне.

 

Голова обласної ради Тетяна Демченко наголосила, що ці дві проблеми потрібно вирішувати не за допомогою коштів Ташлицької програми: в першому випадку жителі Арбузинки страждають від бездіяльності місцевої влади щодо свавільних дій приватного підприємця О. Щербини, а у Малосолоному здійснюється безпідставне завищення вартості робіт, яке має перевірити КРУ.

 

Профільна комісія доручила голові обласної ради найближчим часом звернутися до ДП НАЕК “Енергоатом” щодо пояснення дій підприємства по зміні переліку об’єктів, з переліку тих, які фінансуються по Ташлицькій програмі.

 

Враховуючи підготовку до 65‑ї річниці визволення України від фашистських загарбників та Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні, депутати рекомендували облдержадміністрації у проекті рішень врахувати кошти на передплату газети «Рідне Прибужжя» учасникам бойових дій у Великій Вітчизняній війні, сільським бібліотекам та передбачити кошти на ці цілі при формуванні обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік.

 

А також збільшити фінансування управлінню культури облдержадміністрації на видання буклету «У полум’ї боротьби», реконструкцію експозиції музею «Партизанська іскра», встановлення меморіальної дошки на будинку, в якому народився Парфентій Гречаний у с. Кримка Первомайського району.

 

***

 

7 жовтня в сесійній залі голова обласної ради Т. В. Демченко зустрілася з сільськими, селищними головами – учасниками тематичних короткотермінових семінарів „Питання забезпечення діяльності сільської, селищної ради”.

 

Під час зустрічі Тетяна Василівна ознайомила присутніх із структурою та роботою виконавчого апарату обласної ради та діяльністю депутатського корпусу обласної ради п’ятого скликання. Зокрема голова обласної ради зосередила свою увагу на обласних програмах по підтримці сільських та селищних громад області, прийнятих на сесіях обласної ради, а саме: “Здоров’я нації” та «Власний дім» (програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення). Крім цього, у центрі уваги депутатського корпусу постійно перебуває питання організації харчуванню дітей у дошкільних та загальноосвітніх закладах області.

 

Але найбільш актуальною проблемою сьогодення для територіальних громад області є бюджети на наступний рік – Тетяна Василівна звернула увагу селищних і сільських голів перевіряти ті бюджети, які надаються урядом, бо в багатьох з них дохідні частини є непідтвердженими. Є велика вірогідність, що в разі прийняття таких бюджетів у наступному році територіальні громади не зможуть забезпечити видаткові частини своїх бюджетів.

 

Серед питань, з якими до голови обласної ради звернулись присутні, окрім бюджетних, були: стан газифікації в області, вирішення питання приватизації земель несільськогосподарського призначення, підготовка до опалювального сезону 2009–2010 років, фінансування капітальних вкладень на будівництво та реконструкцію об’єктів за Ташлицькою програмою тощо. Тетяна Василівна відповіла на всі запитання сільських голів і порекомендувала: у разі, якщо виникатимуть складні питання з життя очолюваних ними територіальних громад,  для більш детальних роз’яснень щодо шляхів їх вирішення звертатися до спеціалістів виконавчого апарату обласної ради.

 

Прес-служба обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ