Обласна рада інформує від 24.10.09

Официально

  24 Окт , 2009

20 жовтня 2009 року з виїздом на місце заступника голови обласної ради В. В.Пащенка за участі голови Врадіївської районної ради Ю. З.Марчука проведено зустріч із мешканкою смт Врадіївки Н. В.Чебан щодо перевірки фактів неправомірних дій працівників ВАТ «Миколаївгаз», на які громадянка поскаржилася голові обласної ради на прямій телефонній лінії у редакції газети “Рідне Прибужжя”.
1 липня 2009 року при плановій перевірці лічильників у заявниці Чебан було знято газовий лічильник на перевірку. Заявниця власноручно доставила прилад обліку газу до метрологічної лабораторії у м. Первомайськ.

У процесі перевірки газового лічильника було виявлено можливе втручання в механізм лічильника (підірване скло облікового механізму) із подальшим складенням акту та нарахуванням боргу у сумі 971,3 гривні.
15 вересня 2009 року заявниця звернулася до Врадіївського райсуду з позовом про визнання незаконними дії газового господарства, оскільки незгідна із нарахованим боргом та обмеженням газопостачання.
На попередньому засіданні суду (яке відбулося 24 вересня 2009 року) Н. В.Чебан відмовилась від підписання мирової угоди з газопостачальником.
Тож питання розглядається в суді, який згідно із чинним законодавством розставить крапки над “і” щодо підстав нарахування боргу. З урахуванням рішення суду продовжиться розгляд цієї справи, оскільки з контролю заяву Н. В.Чебан в обласній раді не знято.
Крім цього, під час виїзду у Врадіївку за дорученням голови обласної ради Т. В.Демченко було розглянуто питання можливого введення в експлуатацію Врадіївського дитячого навчального закладу «Ромашка», ремонтні роботи по якому велися за рахунок бюджету селищної ради.
Щодо стану будівлі ДНЗ, то вона зовнішньо готова, дах відремонтовано, вікна замінено. Потрібне виконання внутрішніх робіт, робіт з водопостачання будівлі та встановлення опалювального обладнання.
За словами голови Врадіївської районної ради Ю. З.Марчука та голови Врадіївської райдержадміністрації В. В.Ростова, на вищезазначені ремонтні роботи необхідні кошти у сумі 250 тис. гривень. У разі виконання ремонтних робіт, дитячий садок можна б було відкрити у грудні 2009 року.

 

***

 

22 жовтня 2009 року на виконання доручення голови обласної ради Т. В.Демченко робочою групою у складі депутатів обласної ради О. А.Усенко та А. С.Могилевської з виїздом на місце вивчалося питання щодо добудови підвідного газопроводу до села Яселка Очаківського району.
Газопровід до сіл Куцуруб, Іванівка, Яселка та Дмитрівка Очаківського району споруджується з 2006 року. За період будівництва із 7,3 млн. гривень, передбачених кошторисом, освоєно 3,5 млн. гривень, побудовано та введено в експлуатацію 7,5 км газових мереж із 14,8 км проектних, що дало змогу підвести газопровід до с. Іванівка Очаківського району.
Для газифікації села Яселка необхідно прокласти 3,4 км сталевого газо проводу діаметром 150 мм та сталевий газопровід до газорозподільного пункту в с. Яселка діаметром 50 мм завдовжки 60 м та змонтувати його.
Після вивчення питання на місці, члени робочої групи підтвердили факт готовності розвідного газопроводу по селу Яселка. До того ж усі мешканці села отримали проекти на газифікацію житлових будинків. 30 житлових будинків вже підключено до газової мережі, ще 20 – заплановано підключити до грудня 2009 року. Для добудови підвідного газопроводу до села необхідно 759 тис. гривень.
За інформацією начальника газового господарства Очаківського району при виділенні коштів у сумі 759 тис. гривень на добудову підвідного газопроводу до с. Яселка газ прийде в село у грудні 2009 року.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2009 року № 1001‑р «Про добудову підвідних газопроводів з високим рівнем будівельної готовності, які можуть бути введені в експлуатацію в 2009 році», з НАК «Нафтогаз України» узгоджуються правові питання з приводу фінансування будівництва підвідного газопроводу до сіл Куцуруб, Іванівка, Яселка та Дмитрівка Очаківського району, для можливості підключення с. Яселка, де населенням за власні кошти побудовано вуличні газопроводи та газифіковано будинки.
Враховуючи це, робоча група внесла пропозицію облдержадміністрації вжити дієвих заходів щодо вирішення питання газопостачання до
с. Яселка Очаківського району до кінця 2009 року, а голові обласної ради – звернутися до НАК «Нафтогаз України» щодо виділення коштів у сумі 759 тис. гривень для завершення газифікації с. Яселка Очаківського району.

 

м. Южноукраїнськ

 

20 жовтня у ВП ЮУ АЕС пройшло чергове засідання Басейнової ради р. Південний Буг, створеної в квітні 2009 року з метою сприяння ефективному управлінню річковим басейном і його екологічному оздоровленню.
У заході брали участь фахівці Державного комітету України з водного господарства, Управління водних ресурсів Міністерства охорони навколишнього середовища, Держуправління охорони навколишнього природного середовища, Басейнового управління водних ресурсів р. Південний Буг, представники Національного екоцентру «Українська річкова мережа», держадміністрацій Хмельницької, Вінницької, Кіровоградської, Черкаської, Одеської і Миколаївської областей, установ і організацій, діяльність яких пов’язана з використанням і регулюванням водних ресурсів.
У ході зустрічі обговорювалися гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка, що склалася в басейні
р. Південний Буг, розглядалися пріоритетні напрямки роботи для поліпшення його екологічного стану.
Одним з питань порядку денного було водогосподарське значення гідротехнічних споруд Южно-Українського енергокомплексу в Миколаївській області. Представляючи складові підприємства – Олександрівську ГЕС і Ташлицьку ГАЕС, головний інженер гідрокаскаду Сергій Музиченко підкреслив, що вони мають значення не тільки в народногосподарському плані – виробляють електроенергію і використовуються для стабілізації енергомережі в Україні, а й виступають у ролі регулятора річкового стоку.
У багатоводні роки з високими весняними повенями, затримуючи «велику воду», Олександрівське водосховище запобігає підтопленню розташованих нижче за течією територій. У перспективі воно має стати ще й важливим водним акумулятором. Підняття рівня водоймища до відмітки 16 м (сьогодні – 14,7 м) дозволить створити додатковий закумульований запас води 24 млн. куб. м, який може бути використано в посушливі періоди, що відрізняються критично низьким водостоком.
На засіданні були представлені також «Правила експлуатації каскаду водосховищ на Південному Бузі», розроблені ВАТ «Укргідропроект». Після затвердження вони мають стати загальним документом, що визначатиме оперативну схему взаємодії та управління всіма розташованими на руслі річки штучними водоймищами. Це дасть можливість забезпечити передбачені санітарними нормами витрати води в річці та знизити гостроту вододефіциту в нижній частині басейну Південного Бугу в посушливі літні місяці.
За рішенням учасників зустрічі, обговорення питань, пов’язаних з підняттям рівня Олександрівського водосховища та правил експлуатації каскаду водоймищ на Південному Бузі, буде продовжено на наступному засіданні. Воно відбудеться в січні-лютому 2010 року.

 

Снігурівський район

 

21 жовтня відбулася XXVIII сесія районної ради 5-го скликання, під час якої депутати розглянули 14 питань, основними з яких були: «Про інформацію голови районної територіальної ви-
борчої комісії та представлення нового депутата районної ради»; «Про звіт голови Снігурівської районної ради»; «Про затвердження Програми правової освіти населення у Снігурівському районі на 2009–2013 роки»; «Про внесення доповнень до Комплексної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах, на 2006–2010 роки (“Турбота”), затвердженої рішенням районної ради № 8 від 25.03.08»; «Про внесення змін до районного бюджету Снігурівського району на 2009 рік».
На сесії також було розглянуто питання затвердження технічної документації по розрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які надаються у власність громадянам України для ведення особистого селянського господарства.

 

***

 

22 жовтня голова районної ради В. Г.Козирєв разом з радником голови обласної ради, головою постійної депутатської комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Т. І. Бугаєнко побували в Новопетрівському ДНЗ з метою вивчення умов утримання дітей та пошуку можливостей відкриття додаткової групи.
У Новопетрівській ЗОШ І-ІІІ ст. ознайомились з організацією харчування школярів, станом готовності ЗОШ до опалювального сезону та умовами навчального процесу.

 

***

 

Цього ж дня за участю депутата районної ради, начальника районного управління юстиції Н. О.Діденко та спеціалістів районної ради, в рамках виконання Указу Президента України від 18.10.2001 року № 902/2001 «Про Національну програму правової освіти населення», в дитячому садку № 7, у формі гри, проведено навчання з метою розповсюдження правових знань серед дітей дошкільного віку.

 

 

м. Первомайськ

 

21 жовтня згідно з Порядком безоплатного оформлення та видачі громадянам України у 2009 році державних актів на право власності на земельні ділянки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 5 серп-
ня 2009 року № 844, у приміщенні Первомайського реєстраційного відділу Миколаївської регіональної філії Центру Державного земельного кадастру, відбулася видача державних актів мешканцям міста на право власності на 57 земельних ділянок.
Процедура видачі державних актів здійснювалася працівниками управління Держкомзему у м. Первомайську за участю начальника управління
І. Люткевича.

 

 

***

 

22 жовтня 2009 року під головуванням міського голови Л.Дромашко відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Первомайської міської ради, під час якого було розглянуто питання «Про розгляд протесту Первомайської міжрайонної прокуратури» від 15 жовтня 2009 року № 4526 на п. 3 рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради від 11 вересня 2009 року № 640 «Про затвердження мережі Первомайських загальноосвітніх шкіл Первомайської міської ради Миколаївської області на 2009–2010 навчальний рік».
Незгода прокуратури стосувалася відносно відкриття 53 класів у загальноосвітніх закладах міста з наповнюваністю понад 30 учнів. Протест був складений на підставі ст. 20 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та ст. 14 Закону України «Про загальну середню освіту» щодо забезпечення санітарних норм та заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров’я дітей.
Зважаючи на ряд об’єктивних причин та керуючись чинним законодавством, виконавчий комітет міської ради відхилив протест Первомайської міжрайонної прокуратури.

 

***

 

Того ж дня за ініціативи управління праці та соціального захисту населення міської ради у читальному залі міської бібліотеки відбувся захід, присвячений 65‑й річниці визволення України від фашистських загарбників.
У заході взяли участь заступник начальника управління праці та соціального захисту населення з питань соціальної допомоги Т.Данелюк, члени міської Ради ветеранів війни та праці, учасники та інваліди війни, інші (всього 25 осіб). Працівники бібліотеки О.Липницька та С.Чабан прочитали лекцію «Історія міста Первомайська», а ветерани поділилися спогадами про події Великої Вітчизняної війни.

 

Прес-служба обласної ради

Сообщение:

*

НОВОСТИ