Обласна рада інформує від 31.10.09

Официально

  31 Окт , 2009

27 жовтня відбулася нарада голови обласної ради Т. В. Демченко з головами районних рад та міськими головами.
Серед питань, які мають першочергове значення, розглядався стан підготовки області до святкування 65‑ї річниці визволення України від фашистських загарбників.
З цього питання доповідала голова постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Т. І. Бугаєнко. Як зазначила Таміла Іванівна, майже всі райони області провели роботу по врученню одноразової матеріальної допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни – мешканцям Миколаївщини. Декілька районних рад мають вирішити це питання найближчим часом.

 

Присутні були одностайні щодо того, аби для школярів було організовано відвідування музеїв під час святкування 65‑ї річниці визволення України від фашистських загарбників.
Важливим для області є питання “Про порядок безоплатного оформлення та видачі громадянам України у 2009 році державних актів на право власності на земельні ділянки”.

 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.09 № 844 «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України у 2009 році» передбачено безоплатне оформлення та видача громадянам України у 2009 році державних актів на право власності на земельні ділянки. Головним управлінням Держкомзему у Миколаївській області складено списки громадян, які відповідно до рішень органів місцевого самоврядування, мають право на таку приватизацію.
Як зазначив начальник головного управління Держкомзему у Миколаївській області В. П. Янчук, станом на 27 жовтня 2009 року по області 112310 громадян не реалізували свої права на безоплатну приватизацію земельних ділянок.
Понад 139 тисяч державних актів необхідно видати громадянам, з них понад 51 тисячу треба видати відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року та майже 87 тисяч – згідно із статтею 118 Земельного кодексу України.

 

Чи не найголовнішою проблемою є те, що багато людей виконали всі умови для отримання державних актів на землю, але не можуть їх отримати, бо підприємці, які займалися розробленням документації із землеустрою, вимагають від жителів області додаткові кошти.
У разі виявлення правопорушень у питаннях безоплатного оформлення та видачі державних актів на право власності на земельні ділянки, головам районних рад та міським головам рекомендовано інформувати відповідні правоохоронні органи.
Крім цього, голови районних рад та міські голови розглянули питання про озеленення та благоустрій населенних пунктів, зміни до Законів України “Про нотаріат” та “Про боротьбу з корупцією працівниками органів місцевого самоврядування” та інші.

 

***

 

28 жовтня з нагоди відзначення 65‑ї річниці визволення України від фашистських загарбників у обласному центрі та населених пунктах Миколаївщини відбулися масові урочисті заходи щодо вшанування подвигу радянських воїнів‑визволителів у Великій Вітчизняній війні.
Голова обласної ради Т. В. Демченко, заступник голови обласної ради В. В. Пащенко, радник голови обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Т. І. Бугаєнко привітали із цією визначною датою учасників Великої Вітчизняної війни – пацієнтів обласного госпіталю ветеранів. У палатах кожному ветерану особисто від депутатського корпусу обласної ради було висловлено щирі слова подяки і пошани за мужність і героїзм у роки війни та вручено гвоздики. Поцікавилися у ветеранів фронту та тилу і умовами проживання, життєвими проблемами тощо. Тетяна Василівна зазначила, що на наших ветеранах не повинні позначатися жодні економічні труднощі сьогодення, жодна криза. Тому депутатський корпус обласної ради намагається забезпечувати з обласного бюджету гідне фінансування цього медичного закладу.
Принагідно ветерани ділилися з головою обласної ради спогадами про пережиті фронтові роки, розповідали про увагу та чуйність медичного персоналу госпіталю, дякували за плідну працю депутатського корпусу обласної ради та його очільника – Т. В. Демченко на благо рідного краю, бажали змін на краще, успішного здійснення усіх добрих намірів.

 

Також привітання ветерани отримали і від облдержадміністрації, депутатського корпусу міської ради, міського голови В. Д. Чайки.
Того ж дня на центральній площі міста Миколаєва відбувся багатолюдний мітинг, а в Обласному палаці культури – урочисті збори. На всіх заходах голова обласної ради Т. В. Демченко висловлювала вдячність поколінню визволителів. Адже саме вони захистили Вітчизну від фашизму, підняли з руїн і відбудували могутню країну, самовіддано працювали і нині беруть активну участь у громадсько-політичному житті країни.

 

Баштанський район

 

Село Піски святкувало храмове свято. На свято завітали та взяли участь у богослужінні заступник голови районної ради Л. І. Луценко, представники районної влади та керівник сільськогосподарського товариства “Хлібодар” Ф. К. Думініка, саме завдяки допомозі якого відбудовується храм Покрови Пресвятої Богородиці.
Свій внесок у відбудову храму роблять і підприємці села Піски: сім’ї Ковалів та Юрченків, депутати обласної ради В. В. Когут, Ю. С. Пантелейчук, Ю. В. Базалій, депутат районної ради О. І. Резниченко та багато інших жителів села та району.
Після служби присутні оглянули стан будівництва храму, поставили першочергові завдання, які необхідно вирішити до початку зими.
Уже на сьогодні зроблено багато, і Ф. Думініка запевнив, що буде докладати максимум зусиль для того, щоб якнайшвидше завершити будівництво.

 

Вознесенський район

 

З нагоди 269‑річчя з дня заснування відбулося свято День села Білоусівка, яке розпочалося із спортивних змагань, виставки народних умільців.
Урочистості відкрив сільський голова І. В. Уткін, який привітав усіх жителів та відзначив переможців у номінаціях «Старійший житель села» та «Ювілейні дати».
На завершення свята учасники художньої самодіяльності подарували жителям села концерт, а також була проведена святкова дискотека.

 

***

 

У Вознесенську пройшло засідання форуму місцевого розвитку партнерів проекту ООН та ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», в якому взяли участь координатор Миколаївського обласного підрозділу провадження проекту Л. Руденко-Кардаш, заступник голови Вознесенської районної ради О. П. Куркотілов, сільські голови – партнери проекту, представники громадських організацій, представники управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації.
Під час засідання розглядалися питання: підбиття підсумків роботи за 2009 рік; можливість залучення додаткового фінансування; створення районного ресурсного центру з розвитку громад.

 

Новобузький район

 

З нагоди вшанування 65‑річчя визволення України від фашистських загарбників у районному Будинку культури відбулися урочистості, участь у яких взяли представники територіальних громад району, депутатського корпусу обласної та районної рад, органів місцевого самоврядування.
Голова районної ради В. Г. Терзієва, голова районної державної адміністрації І. В. Єгоренкова, лідер обласної організації Партії регіонів М. П. Круглов щиро привітали визволителів зі святом, побажали наснаги та здоров’я, вручили цінні подарунки. Від районного осередку Партії регіонів, який очолює депутат обласної ради В. В. Лагодієнко, ветерани отримали в подарунок аматорський документальний фільм «Пам’ять серця…», а районній організації ветеранів подарували телевізор та DVD-програвач.
Після вшанування ветеранів відбулося нагородження переможців районного конкурсу «Людина року Новобужжя», мета якого – відзначення жителів району, які зробили вагомий внесок у його розвиток.

 

Подання на номінантів надходили протягом року від трудових колективів, підприємств, членів територіальних громад. На засіданнях робочої комісії з підготовки та проведення конкурсу, після обговорення всіх пропозицій, члени комісії визначили переможців в 12‑ти номінаціях.
Голова районної ради В. Г. Терзієва вручила переможцям дипломи та почесні відзнаки у вигляді символічної статуетки.
Велике задоволення отримали присутні від чудових концертних номерів, подарованих артистами Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії й аматорами Жовтневого районного будинку культури.
Це яскраве сонячне свято надовго запам’ятається і сивочолим ветеранам, і всім жителям Новобужжя.

 

Снігурівський район

 

На розширеній міжвідомчій апаратній нараді за участю голови районної ради В. Г. Козирєва, заступників голови райдержадміністрації, керівників підприємств та державних установ району, міського та сільських голів було розглянуто результати об’їзду сільських рад щодо готовності закладів соціальної сфери до зимового періоду. Відзначалося, що загалом їх готовність висока. Щодо окремих із них вживаються термінові заходи задля їх нормальної роботи в опалювальний період. Серед інших питань розглядався стан зайнятості населення Снігурівського району, хід перед-
платної кампанії на районні та обласні видання тощо.
За результатами наради окремим керівникам надано протокольні доручення.

 

***

 

Голова районної ради В. Г. Козирєв відвідав на дому ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій Олексія Опанасовича Галагуза та Василя Андрійовича Жигалкіна. Урочисто привітавши їх зі святом, В. Козирєв вручив Почесні грамоти районної ради, ознайомився з умовами проживання і нагальними потребами ветеранів.
У районному Будинку культури відбулися урочисті збори. Зі словами вітання до присутніх звернулися голова районної ради В. Г. Козирєв, міський голова Б. П. Соловйов, заступник голови районної організації ветеранів П. Ф. Лазаренко. Під оплески зали ветерани Великої Вітчизняної війни за проявлений героїзм і самовідданість з нагоди 65‑ї річниці визволення України від фашистських загарбників були нагороджені грамотами обласної та районної рад.
У святковому концерті взяли участь колективи художньої самодіяльності районного та сільських закладів культури.

 

м. Первомайськ

 

26 жовтня 2009 року управлінням культури, спорту та молодіжної політики міської ради спільно з міською Радою ветеранів у конференц-залі міськвиконкому організована науково‑практична конференція «Україна в роки жорстоких випробувань під час Великої Вітчизняної війни», присвячена 65‑й річниці визволення України від фашистських загарбників.
Розпочався захід піснями воєнних років у виконанні директора міського Будинку культури П. Карпука та члена міського осередку громадської організації «Захист дітей війни» А. Алексіча, після чого присутні вшанували пам’ять загиблих у роки Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання.
У конференції взяли участь ветерани, учасники Великої Вітчизняної війни, діти війни, студенти вищих навчальних закладів міста, посадовці місцевого самоврядування, представники місцевих засобів масової інформації (всього понад 140 осіб).
Член міської ради ветеранів Г. Ікавчук надала коротку історичну довідку про початок війни, наголосивши, що ні в якому разі не можна переписувати історію та забувати минуле. Ветерани та учасники війни поділилися своїми спогадами, а студенти підготували цікаві науково‑історичні доповіді на тему воєнних років.
У конференц-залі міськвиконкому з нагоди відзначення 65‑ї річниці визволення України від фашистських загарбників відбувся святковий вогник. Присутніх у залі ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, дітей війни привітали міський голова Л. Дромашко, заступник міського голови, начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради О. Колесніченко, голова ради ветеранів Г. Кобзаренко, голова Первомайського міського товариства ветеранів Афганістану В. Йонга та інші. Кращих активістів ветеранського руху відзначили Почесними грамотами, цінними подарунками та преміями. Відзначили і керівників підприємств, які надають постійно благодійну допомогу ветеранам міста.
Учасники зібрання за святковим столом згадували пісні воєнних років та насолоджувались чудовим концертом талановитого колективу міського Будинку культури.
Прес-служба обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ