Очаків знов тримає оборону

Новости, Официально

  27 Окт , 2009

Проблемами газифікації, ремонту дитячого садка та підготовки до відзначення знаменної дати генералісимуса Суворова опікувалися 22 жовтня під час робочої поїздки до Очаківського та Миколаївського районів депутати обласної ради Олександр Усенко та Микола Жук.
Під’їжджаємо до приморського містечка. Наш «гід» – заступник міського голови з питань діяльності виконавчого комітету Очаківської міської ради Андрій Берсан – з ентузіазмом показав нам відремонтовані проїжджі частини вулиць. З 2007 року місто планомірно оновлює свої дороги. В цьому році освоїли 1300 тис. грн. Своїх, і жодної копійки – з Держбюджету.

 

– Уже два роки у місті працюють тільки місцеві гроші, – без пафосу, навпаки, стурбовано говорить Очаківський міський голова Микола Топчий. – Протягом 2006–2007 років робили заявку на субвенцію, надавали кошторис і знали: нам точно підуть назустріч. Не можна було не поважати ту команду в уряді. Я зустрічався з Азаровим, радився з міністром ЖКГ Рибаком, вони, здається, жили твоїми проблемами. А сьогодні ми наче й готові включитися у проект під субвенцію, але ніхто не дає гарантії, що напевно одержимо її. Чекаємо на «сигнал», тільки, на жаль, без надії…
Те, як останні два роки чинять з нашими малими містами (в Очакові 15 тисяч населення. – Авт.), – річ неприпустима. Так думаєш, слухаючи досвідчених господарників, що вболівають за своє місто і разом – за всю країну. За умов господарювання, у які сьогодні поставлені не тільки очаківська, а й всі місцеві громади, бюджет розвитку є єдиним безвідмовним рушієм життя. От чому виготовлення документації часто-густо йде… слідом за виконаними роботами. Адже всілякі дозволи та узгодження лягають на добрі справи таким тягарем подорожчання, що краще для справи діяти всупереч логіці!
– Традиційно для себе ми добре підготовленими підійшли до початку опалювального сезону, – знову ділиться наболілим Микола Топчий. – 5–9 жовтня – для нас граничний термін. Але не для тепловиків. Начебто на міста немає ліміту газу.

 

– Наші комунальні служби готові на 100 %, – емоційно вступає в бесіду Андрій Берсан. – А у дитсадках сьогодні температура 15 градусів! Ми порушували це питання перед обласним керівництвом. Те саме: немає ліміту, платіть наперед. Ми готові платити, готові технічно одержувати тепло і розраховуватися за нього. Як виходити з ситуації? Ми навіть йдемо назустріч працівникам «Облтеплоенерго», допомагаючи у роботі з населенням. Борг очаківців за спожитий газ становить 1 млн. 700 тис грн.
Таку от оборону тримає напередодні зими славна «фортеця» Очаків. Є з кого брати приклад. Пам’ятник славному російському полководцю Олександру Васильовичу Суворову, як і море з курортними базами, найпримітніша річ в Очакові. У цьому році руба постало питання, якій з двох дат його народження віддати перевагу: 1729‑й чи 1730 рік?
Але позаяк воєнно-історичний музей імені О. В. Суворова в цьому році, як завжди, випустить «усний журнал» на суворівську тему для школярів міста, а біля пам’ятника – після урочистої ходи від музею Шмідта та панахиди за загиблими у російсько-турецькій війні і за князями Суворовим та Потьомкіним – зберуться жителі і гості міста та під проводом чорноморського та донського козацтва проведуть мітинг, який увінчає постріл з гармати на тому самому місці, де відбулися ключові події штурму 1788 року. Сам пам’ятник, що важливо, за рік до «круглої дати» буде дещо оновлений. У руці Олександра Васильовича знову буде переможний стяг, який дев’ять років тому поцупили «металісти». За прапор спасибі місцевому козацтву і місту, що не відмовляється фінансово сприяти відновленню історичної пам’яті.

 

***

 

А хто подбає про жителів села Яселка Очаківського району, куди приїхали депутати обласної ради Олександр Усенко та Алла Могилевська, щоб переконатися, на якому ступені знаходяться роботи по газифікації села? До нового року – всього нічого, а це ж термін, в який голова облдержадміністрації Олексій Гаркуша обіцяв здати всі роботи «під ключ». Для цього необхідно побудувати газопровід високого тиску завдовжки приблизно 3 км і закінчити розводку по селу: 40 % жителів уже «підключено» до труби малого тиску. Перед селянами стоїть «страшна» дилема: тримати гроші на газ чи закупляти вугілля й дрова. А надія є. Яселківський газопровід записаний у Програму закінчення будівництва з великою стадією готовності. Гроші – 759 тис. грн. – «копійки» в масштабах області, вважають депутати. Для термінового рішення проблеми будуть застосовані всі законні способи і найретельніший контроль, запевнили Олександр Усенко та Алла Могилевська.

 

***

 

Дитсадок «Сонечко» с. Новобогданівка Радсадівської сільської ради Миколаївського району просить допомоги для завершення ремонтних робіт – зовнішніх та внутрішніх. Спілкуючись з Радсадівським сільським головою Юрієм Піньковим та завідуючою дитсадком Оксаною Маймур, депутат обласної ради Микола Жук оглянув приміщення закладу, ознайомився з умовами навчання, відпочинку та харчування його 17‑ти (від 3-х до 6-ти років – одна різновікова група) вихованців.
Фасад «Сонечка» – не по назві, жалюгідний. 15 років, до 2007-го, сорокарічна будівля не служила за призначенням, бо не опалювалась. Що могли, своїми силами радсадівці робили. 66 тис. грн. допомоги господарства використали на «косметичний» ремонт групи, деяких інших приміщень. Одночасно, також не без допомоги базового господарства, яке ще й надає «Сонечку» за півціни основні продукти, підвели газ, за співфінансування обласного бюджету, депутатським коштом тощо – всього на 98 тис. грн. – полагодили дах, вікна, двері.
Ми йшли кімнатами садка і дивувались контрасту суміжних приміщень: чистота, краса межували з майже «повоєнним» виглядом, як, наприклад, у спортзалу. Притому – всюди теплинь, хоч у майці ходи.

 

У найближчих планах сільського голови – організувати проведення фасадних робіт і – ввести в дію спортзал. Кошторисний проект, що на сьогодні проходить експертизу, передбачає на це 190 тис. грн.
Чи будуть вони надані «Сонечку» із загальної суми у 740 тис. грн. на допомогу дошкільним закладам області, затверджених рішенням облради, будуть вирішувати профільна комісія під керівництвом Таміли Бугаєнко, обласне управління освіти і науки та робоча депутатська група.
Ну, а Новобогданівка, незалежно від рішення шановних уповноважених, наважилась на дитячий бум. 12 діток до 3‑х років у селі становлять надійний резерв роботи «Сонечка», а ще «на підході» кілька діточок.

 

Олександр СЕМАШКО
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ