Ощадливий ліпший за багатого

Новости, Официально

  15 Окт , 2009

Мало грошей – погано, але і багато – теж клопіт. Обговорюючи порядок денний у переддень сесії, зокрема зміни до обласного бюджету, представлені головним фінансовим управлінням ОДА, депутати висловили занепокоєність відсутністю висновку щодо прогнозів до кінця бюджетного періоду. Адже кожний профільний комітет не повинен сумніватися у ресурсі, який спрямовує на реалізацію того чи іншого проекту. Не стали винятком рекомендації по цьому питанню й членів постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища, природокористування та ресурсозбереження (голова – Сергій Рижков).

 

У роботі комісії, що з об’єктивних причин засідала 8 і 12 жовтня, взяли участь заступник голови ОДА Віталій Травянко, заступник голови облради Володимир Пащенко та голова комісії з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій Олександр Смирнов.
Серед понад 20 питань, що пропонуються до обговорення на ХХХІІ сесії обласної ради, принаймні три є профільними для комісії, очолюваної Сергієм Рижковим. По Ташлицькій програмі, в частині розв’язання соціальних та екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва ГАЕС, комісія підтримала пропозицію профільного комітету виділити кошти на соціальну сферу, але відстрочила фінансування екологічних питань – до більш детального їх вивчення. На одному з наступних засідань депутати планують почути звіт відповідальних осіб про використання коштів, спрямованих на захист екології: який її стан, які екопроблеми вирішені, що планується.

 

Довивчення вимагає і питання ліквідації регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя» у зв’язку зі створенням на його базі природного парку «Бузький гард» із статусом національного. ОДА чекає на рішення обласної ради про припинення юридичної особи регіонального парку, щоб почати процедуру його ліквідації. Але, говорять депутати, спочатку вирішимо всі спірні питання: 1200 га земель фонду, які не увійдуть до території національного парку, – яке буде їх призначення? – і казусні ситуації з оцінки та передачі основних фондів.
І тільки питання гірничого відводу ТОВ «Модус АБ» для розробки ділянки родовища піску у Доманівському районі на місці розташування колишнього хутора Семихатки (в 15 км від с. Богданівка) одностайно підтримала комісія. Депутати погодилися із бажанням інвестора щодо більш вагомого зі свого боку внеску у соціальне партнерство (вже укладено з органами місцевого самоврядування про це угоду – сума збільшилася з 25 тис. до 50 тис. грн.) та його планами не обмежитися видобутком піску, а будувати ще і завод залізобетонних виробів, так що всього на його підприємствах будуть працевлаштовані 50 чоловік.

 

Питання змін до обласного бюджету зайняло левову частку депутатського часу. На противагу ситуації перед сесією, коли йшлося про недостатній фінансовий ресурс для виплат по захищених статтях, на цей раз в обговореннях змін до обласного бюджету відчутно занепокоєння депутатів… неощадливістю ОДА. В обласний бюджет надійшли надпланові прибутки. Виконання фінансового плану по більшості напрямків йде в хорошому темпі, понад 200 з 333 бюджетів нижчого рівня за результатами першого півріччя мають перевиконання більше ніж як на 5 %. Додатковий фінансовий ресурс надає змогу місцевим радам закрити питання, що мають першочерговий характер. Так само, по своїх бюджетних установах, значно вільніше, в порівнянні з ситуацією перед останньою сесією, почуває себе обласна рада. «Сюрпризи» хоча і приємні, але, зазначають депутати, не повинні призвести до запаморочення «від успіхів»: минулий фінансовий рік область починала із залишком вільних коштів у сумі 24 млн. грн., а прогнозована сума на початок нового фінансового року – лише 12 млн. грн., і то 6 млн. грн. з них – недоторканний запас (оборотно-касова готівка).

 

– Нам пропонується витратити гроші у поточному бюджетному році, – говорить Олександр Смирнов, – а ми хотіли б спочатку побачити надійний фаховий висновок, який би переконував, що, приміром, усю суму витрачати можна, бо є добрі перспективи, або ж ситуація дозволяє витратити тільки її частину. Ситуація в Україні непередбачувана й оцінювати її, виходячи зі стану окремо взятого обласного бюджету, не правильно. Слушність наших застережень доводить і доповідь голови Рахункової Палати у Верховній Раді про виконання бюджету країни у 2008 році та першому півріччі 2009‑го. Ознайомлені з її змістом оцінять обережність миколаївських депутатів та їх прагнення получити гарантії надійності свого твердого депутатського слова.

 

Олександр СЕМАШКО

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ