Сімнадцятий: поїхали!

Новости, Спорт

  17 Окт , 2009

Золота осінь владно вступила у свої права, а це, окрім багатьох принад, означає найголовніше: на часі – старт чергового Кубка «Рідного Прибужжя» з футболу, присвяченого пам’яті репортера Миколи Баранова. Навіть важко в це повірити, але вже в сімнадцятий раз поспіль сільські команди вийдуть на футбольні жнива, в яких головний приз та здобуток, звісно ж, не перемога, а позитивні емоції та дружнє спілкування, пропаганда здорового способу життя.

 

Шістнадцять команд – переможців своїх районних кубкових змагань – шукатимуть футбольного щастя, демонструючи найліпші ігрові та бойові якості. Кожен із претендентів достойний здобути головний трофей змагань, але кубкова система невмолима: після кожного з раунду на турнірній орбіті залишатиметься половина з учасників попередньої ігрової стадії. І, зрештою, апофеоз Кубка «РП» має настати 14 листопада, на коли заплановано проведення фінального матчу.

 

За 17 останніх років багато води сплило в Південному Бузі та Інгулі, Чичиклії та Синюхі, Мертвоводі та Інгульці. І, напевно, наймолодші з футболістів, що візьмуть участь у поточному турнірі, ще не народилися у рік, коли проводився дебютний розіграш. Тож варто нагадати, що ініціаторами перших кубкових змагань на Кубок тоді ще «Радянського Прибужжя» був репортер «РП» Микола Баранов та наші друзі з обласної ради ФСТ «Колос». Спільно з «колосовцями» відтоді ми й проводимо всі розіграші. А ось нашого колеги немає поруч з нами вже майже тринадцять років. Репортер від Бога Микола Баранов навіть пішов у Вічність, перебуваючи на бойовому посту: після фінального поєдинку Кубка «РП» 1996 року у легендарного журналіста прямо на стадіоні відмовило серце… На пам’ять про непересічну та талановиту людину й відбувалися всі наступні турніри.

 

Чинним володарем кубового трофею є команда «Лан» із с. Щербані Вознесенського району, яка у минулорічному фіналі здолала опір доманівського «Колоса». Але цієї осені повторити цю значну звитягу «ланівцям» позаяк не вдасться, адже честь Вознесенщини захищатиме футбольний клуб «Зелений Гай». Символічно, але половина з команд, що стартують в 1/8 фіналу, мають назву «Колос». А це означає: попри всі економічні й політичні кризи та негаразди, сільський спорт не тільки живе, а й розвивається.

 

Для любителів ж статистики хочу повідомити: найбільше загальних перемог – п’ять – у Кубку «РП» здобували футболісти Баштанки. Тричі почесний трофей піднімали над головою гравці «Колоса» зі с. Степове Миколаївського району. По дві вікторії мають у своєму активі сільські спортсмени з Нового Буга та с. Пересадівки Жовтневого району. Також у славній кубковій історії назавжди закарбовані імена футболістів Доманівки, Радсада, Березанки та Щербанів.

 

Гадаю, варто нагадати й про правила проведення Кубка «РП». До участі в обласних змаганнях допускаються футболісти, які мають прописку в Миколаївській області і які протягом 2009 року грали тільки за одну команду. Склад команди – 25 гравців та один тренер-представник. Склад команди для виїзної гри – 18 гравців та один тренер-представник. Під час зустрічі дозволяється замінити 7 гравців з числа тих, хто внесений до протоколу зустрічі. За участь у матчі незаявленого, дискваліфікованого футболіста команді зараховується поразка. У процесі змагань дозаявлення та перезаявлення гравців категорично заборонено.

 

Кожен кубковий раунд складатиметься з однієї гри. У разі нічийного результату в основний час пробивається серія післяматчових пенальті. Єдиний виняток – фінальний матч, коли у випадку нічиї після 90 хвилин гри призначається ще й додатковий час – два тайми по 15 хвилин.
Уже сьогодні на футбольних стадіонах Миколаївщини пролунають суддівські трелі, що сповістять про початок Кубка «РП»-2009. Побажаємо командам удачі і натхнення. У добру путь, сімнадцятий!

 

Андрій ТЮРІН

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ