Ситий голодному не товариш

Новости, Официально

  10 Окт , 2009

Питання, що мають бути винесеними на розгляд ХХХІІ сесії обласної ради, обговорювали 7 жовтня на своєму засіданні члени постійної комісії облради з питань житлово‑комунального господарства, будівництва, приватизації та власності, голова якої Олександр Зубко. Практично на кожній сесії обласної ради не сходить з порядку денного питання харчування дітей у школах та дитячих садках. Наполегливо й цілеспрямовано голова обласної ради Тетяна Демченко, депутатський корпус облради звертають увагу на це важливе питання.

 

На жаль, не всі райдержадміністрації, відділи освіти цих установ, директори шкіл правильно розуміють важливість цього питання. Звісно, як говорять у народі, «ситий голодному не товариш». Як встановили члени робочої групи облради, побувавши у 10 ра-йонах області, далеко не в усіх навчальних закладах усе гаразд з гарячим харчуванням школярів.

 

Так, через відсутність харчоблоків учні деяких шкіл області вживають лише буфетну продукцію. Це – діти чотирьох шкіл Новобузького району, у Снігурівському – три школи, у Врадіївському та Жовтневому – по дві. Одна – в Березанському районі.

 

Низький відсоток охоплення гарячим харчуванням у деяких школах Казанківського району, наприклад, у Миколаївській ЗОШ харчується всього 21 відсоток учнів 5–9‑х класів, а в 10–11‑х взагалі мови про це не ведуть. Краще справи щодо харчування дітей у Снігурівському районі. Тут трохи більший процент охоплення гарячим харчуванням десяти – та одинадцятикласників. У Врадіївському районі в Захарівській ЗОШ учні 5–11-х класів узагалі не харчуються.

 

Низькою є вартість харчування на одну дитину в день у школах Врадіївського (2,20 грн.), Братського (3,50 грн.), Очаківського (4 грн.) районів.

 

Не додержуються й норм харчування. Так, у Жовтневому районі діти не отримують у достатній кількості натуральні м’ясні продукти в школах таких сіл, як Луч, Шевченкове, Миколаївське, Котляреве, Зелений Гай. У Новоодеському районі у Суворівському дитячому садку повністю відсутні страви із яловичини і свіжого сиру, у Дільничний дитсадок молоко і сир кисломолочний завозять лише один раз на 14 днів. Тут висока вартість молока – 4,20 грн за літр.

 

Як зауважила з цього приводу Тетяна Демченко, всі ці приклади говорять про те, що в районах області відповідними органами влади не проводиться належна робота щодо максимального охоплення гарячим харчуванням учнів середніх та старших класів. А це свідчить про байдужість деяких керівників до здоров’я підростаючого покоління.

 

Приймаючи рішення стосовно цього питання, члени постійної комісії одноголосно ухвалили рекомендувати головам райдержадміністрацій, районних та міських рад ужити негайних заходів на виконання рішення обласної ради від 23 квітня 2009 року № 14 «Про організацію харчування учнів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів області». Розглянути питання про виділення додаткових коштів з місцевих бюджетів з метою поліпшення ситуації, що склалася. І, звичайно, управлінню освіти і науки облдержадміністрації – не бути сторонніми спостерігачами у цій справі.

 

З багатьох питань, що розглядалися на постійній комісії, депутати підтримали рішення профільних комісій лише з деякими поправками.
Так, заслухавши і обговоривши інформацію про Регіональну цільову програму розвитку цивільного захисту Миколаївської області на 2009–2013 роки та врахувавши пропозиції робочої групи, яка вивчала це питання, депутати підтримали висновки постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, захисту прав громадян, боротьби зі злочинністю та корупцією щодо цієї проблеми з тим, щоб винести питання на розгляд сесії обласної ради.

 

Депутати підтримали також проект рішення стосовно пропозиції щодо утворення територіальних виборчих округів по виборах Президента України 17 січня 2010 року в Миколаївській області. З цього питання заступник голови постійної комісії з питань житлово‑комунального господарства, будівництва, приватизації та власності Олександр Криничний висловив своє схвалення щодо того, що цього разу більш вдумливо і розумно продумани як кількість територіальних округів, так і географічне розташування районів, що до них входять. У цьому його підтримали всі члени постійної комісії.
І знову ж таки, розглянувши питання про передачу меморіалу «Курган Слави» з комунальної власності м. Нова Одеса у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївщини, члени постійної комісії одноголосно підтримали це рішення. Тим більше, що на приведення в належний стан кургану Слави, який є символом мужності та героїзму радянських воїнів, які визволяли нашу область від фашистських загарбників, із обласного бюджету виділено ще 930 тисяч гривень.

 

Досить схвально було підтримано депутатами і проект рішення, підготовлений профільною комісією з питань АПК, «Про обласну премію імені Федора Іванова, Героя України». Ця премія буде відзнакою, якою нагороджуватимуться механізатори, які працюють в агропромисловому комплексі області, за вагомий внесок у підвищення ефективності сільгоспвиробництва, впровадження сучасних технологій.

 

Членами постійної комісії за підтримки Т. В. Демченко було запропоновано збільшити кошти на відзначення премією з 27 до 50 тисяч гривень, а також збільшити кількість премій.
Як і попереднього разу, багато дискусій виникло у членів постійної комісії навколо звернення облдержадміністрації щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності директора КП «Міжнародний аеропорт «Миколаїв» А. Кейяна. У ході дискусії було прийнято рішення проінформувати про це депутатів на сесії обласної ради, що відбудеться 16 жовтня цього року.

 

Виваженими були рішення депутатів і стосовно використання нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, яке має бути передано в оренду, а також щодо приватизації окремих приміщень установ.
У роботі постійної комісії взяв участь заступник голови обласної ради Володимир Пащенко.

 

Тетяна КОНОВАЛЬЧУК

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ