Складові успіху «Миколаївобленерго»

Новости, Экономика

  8 Окт , 2009

Такі досягнення енергопостачальної компанії — не випадкові. Розвиток програми енергозбереження — один із фундаментальних напрямків діяльності цього підприємства. Понад сто проектів переведення на електроопалення об’єктів бюджетної сфери вже реалізовано за сприяння компанії. Не менш важливим є питання переходу на електроопалення і для побутових споживачів. При цьому встановлення разом із електроопалювальною системою багатотарифних лічильників забезпечить якісне опалення та дозволить майже вдвічі зменшити витрати, у порівнянні з використанням газу, й споживати електроенергію на опалення вночі за низьким тарифом. Наразі компанія «Миколаївобленерго» для побутових споживачів безкоштовно встановлює та програмує нові багатотарифні лічильники. Акція безкоштовного встановлення багатотарифних приладів обліку для населення триватиме до 31 грудня цього року. За 7 місяців 2009 року близько тисячі побутових споживачів отримали дозвіл або технічні умови на встановлення електроопалення та багатотарифний облік.

 

ВАТ ЕК «Миколаївобленерго» на чолі з головою правління Борисом Соркіним розуміє, що постійну ефективність роботи в цілому та підвищення якості послуг зокрема забезпечує проведення цілого комплексу технічних та організаційних заходів. Багато сил регулярно витрачається на ремонт та реконструкцію електромереж і об’єктів електропостачання. За вісім місяців поточного року було відремонтовано електромережі різної напруги довжиною чотириста кілометрів та дев’ятсот п’ятдесят трансформаторних підстанцій (ТП). Окрім цього, прокладено п’ятдесят кілометрів нових електромереж, побудовано вісім нових підстанцій та здійснено заміну трьох тисяч трьохсот електроопор.

 

Надійність електропостачання в Миколаєві та області покликаний забезпечити резерв додаткових об’єктів‑потужностей. Поява нових трансформаторних підстанцій викликана тим, що попит на електричну енергію постійно зростає. У зв’язку з цим була реконструйована ТП «Центральна», що дасть змогу підвищити надійність магістральних електромереж. Була виконана і реконструкція ТП «Ліски», на якій встановлено додатковий трансформатор, що дозволяє майже вдвічі збільшити потужність підстанції.

 

Тридцять мільйонів гривень у цьому році лягли в основу проектів модернізації, технічного переоснащення та побудови електромереж. По місту здійснено заміну старих дротів, термін роботи яких становив двадцять п’ять років, на ізольовані сучасні системи. Вони забезпечать безпеку та надійність електропостачання. А низка проведених заходів з побудови нових кабельних мереж дозволить суттєво зменшити кількість тимчасових відключень електроенергії. Також працівниками ВАТ ЕК «Миколаївобленерго» була проведена масштабна робота з розчищення зелених насаджень, які могли стати перепоною для надійного електропостачання та спричинити пошкодження мереж і відключення.

 

Нещодавно спільно з УМВС України в Миколаївській області було розкрито групу, яка наживалася за рахунок розкрадання трансформаторів. Окремо слід зазначити, що на ефективність роботи компанії значно впливає і несанкціоноване використання електроенергії деякими суб’єктами. Але таких випадків стає дедалі менше, оскільки споживачі все відповідальніше ставляться до оплати за електроенергію. Для зручності споживачів нещодавно був створений інформаційно-консультаційний центр та нові абонентські відділи.

 

Оскільки робота у працівників ВАТ ЕК «Миколаївобленерго» нелегка, то компанія піклується про них і покращує соціальні умови. Так, у цьому році середня заробітна плата збільшилась на 25,4 % у порівнянні з минулим роком. Всі непрацюючі пенсіонери, які присвятили багато років праці в енергопостачальній компанії, кожного місяця отримують матеріальну допомогу. Крім цього, компанія нагороджує найкращих працівників знаками «Почесний енергетик» та подяками різних ступенів.

 

Дуже актуальним на сьогодні є питання використання нетрадиційних джерел енергії. Встановлення спеціальних котлів для спалювання відходів деревини від обрізання дерев, використання сонячних колекторів для нагрівання води на побутові потреби — декілька з найвідоміших нетрадиційних форм, шляхом яких забезпечується отримання тепла. Звичайно, розвиток енергетики потребує залучення значних інвестиційних коштів. 133 мільйони гривень у цьому році заплановано вкласти на виконання інвестиційної програми.

 

Незмінно цікавить споживачів питання ціни на електроенергію. Тариф на споживання електроенергії встановлює Національна комісія регулювання електроенергетики України. Як підтвердив голова правління ВАТ ЕК «Миколаївобленерго» Борис Соркін, можна спрогнозувати, що найближчим часом тариф на електроенергію для населення не підвищиться.

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ