Святе звання вчителя

Новости, Общество

  3 Окт , 2009

Яскравим розмаїттям айстр, жоржин, осінньою позолотою дерев обдаровує жовтень людей, чия професія із давніх-давен називається вчитель. Саме йому, вчителю, вклоняємось до самих ніг за набуті знання, за терпіння, за те, що, попри всі наші витівки і бешкетування, виховав нас, дав неабиякі знання, які потім згодилися нам у виборі професії.

 

Так, це свято не лише тих, хто сьогодні веде школярів у країну знань, а й тих, хто вже давно на заслуженому відпочинку. Тих, хто й зараз отримує поштові листівки з привітаннями від колишніх своїх учнів, телефонні дзвінки, букети квітів і, навіть, подарунки. Справді, вони цього заслужили. Вони й нині в курсі подій їх рідних шкіл, бо більшість із них займається патріотичним вихованням школярів.

 

На рахунку міської організації ветеранів-учителів, яку близько десяти років очолює усіма шанована людина Олександра Андріївна Судак, багато добрих і корисних справ. До складу цієї організації входить 1800 чоловік. Вважай, це ціла армія – бойова і згуртована, цілеспрямована і, водночас, добросердечна. Звичайно, не секрет, що багато ветеранів за станом здоров’я вже не мають змоги відвідувати школи, зустрічатись з учнями. Отож своїм першочерговим завданням Олександра Андріївна вважає зробити все можливе, щоб ці люди, серед яких є багато заслужених вчителів, не залишились без уваги як з боку ветеранської організації, так і з боку шкіл, де вони працювали. І поки що їй це вдається. Подарунки, квіти, вітальні листівки – для них усе так, як і для інших.

 

– Сьогодні у нас свято, і ми зробили все можливе, – розповідає О.А. Судак, – аби привітати всіх наших ветеранів без винятку. Навіть поділитись тим смачненьким, що надали нам наші міські спонсори. Хочу подякувати всім людям, які завжди готові нам допомогти. І, звичайно, в першу чергу міському голові Володимиру Чайці і багатьом-багатьом іншим.

 

Отже, 29 вересня в Будинку вчителя зібралися ветерани-активісти, щоб поділитися своїми планами щодо підготовки відзначення Дня вчителя в кожній школі міста. Про те, як вітатимуть вчителів, які не мають змоги через хворобу та старість прийти особисто до школи.

 

Розмовляючи з О. Судак і головою ветеранської організації школи №53 Лідією Миколаївною Удовиченко, активістами, почула від них багато гарних слів на адресу директорів шкіл, педагогічних колективів, які гідно продовжують справу старшого покоління, дорожать високим званням – вчитель. Але поряд з цим почула і про проблеми, що боляче торкалися вчителів старшого покоління. Одна із них – батьки і діти. Стосунки в родині, виховання… Інша, теж не менш важлива і серйозна проблема, – це патріотичне виховання підростаючого покоління.

 

– Серед нас багато ветеранів та дітей війни, які були її свідками, – говорить Ольга Андріївна Судак. – Є й учасники Великої Вітчизняної війни. Отож на уроках мужності чи просто в бесідах із школярами, розповідаючи їм правду про війну, бачимо, що діти іноді нас не розуміють, заперечують нам, посилаючись на підручники історії. На превеликий жаль, наша правда про ті грізні події розходиться з правдою, що подається в підручниках, виданих Міністерством освіти і науки України. Це нас дуже турбує, бо ми маємо живих свідків тих героїчних днів нашої країни.

 

Та попри всілякі негаразди, свято є свято. Тож не шкодували своїх долонь присутні в залі, зустрічаючи і проводжаючи шквалом оплесків кожен номер концерту учасників художньої самодіяльності Будинку вчителя та шкіл міста. Схвально були зустрінуті також привітання студентів Миколаївського державного університету імені В.О. Сухомлинського. А наприкінці урочистостей на ветеранів-активістів чекав святковий обід, на який не поскупилися місцеві спонсори.

 

Ми також приєднуємося до численних привітань і побажань, що надійшли цього дня на адресу вчителів-ветеранів, освітян всієї Миколаївщини. Зичимо вам, дорогі наші, міцного здоров’я, терпіння, наснаги, творчості, добробуту, злагоди та ще всіляких гараздів.

 

Тетяна КОНОВАЛЬЧУК
НА ЗНІМКУ: на уроці мужності в ЗОШ №12 – О.А. Судак, голова обласної організації ветеранів, Герой України О.І. Момотенко, завуч з виховної роботи Н.Н. Гриньків (ліворуч).

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ