У пошуках компромісного рішення

Новости, Официально

  15 Окт , 2009

13 жовтня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій (голова Олександр СМИРНОВ). В обговоренні питань порядку денного взяла участь і голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО.

Своє профільне питання – «Про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2009 рік» – депутати розглянули останнім. Відтак розпочали свою роботу з «легкої розминки». Хоча, звичайно, поділ на прості або складні питання у діяльності депутатів обласної ради не може бути апріорі, адже кожна проблема потребує зваженого, конструктивного підходу, з необхідністю врахувати усі точки зору та позиції. Ось, наприклад, наразі готується до прийняття обласна Програма «Спортивний майданчик» на 2010–2014 роки. Ніхто не заперечує необхідності затвердження цього важливого, з точки зору фізичного та духовного гартування нації, документа. Водночас члени планово‑бюджетної комісії висловили своє занепокоєння: а чи зможуть районні бюджети забезпечити будівництво бодай одного спортивного майданчика на рік, адже йдеться про досить серйозні кошти? Відтак серед джерел фінансування доречно «прописати» й обласний бюджет.

 

Про майбутнє нації мовили й під час обговорення теми щодо організації харчування учнів у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області. Доповідач з цього питання – голова постійної комісії облради з питань культури, освіти і науки, сім’ї та молоді, спорту Таміла Бугаєнко – зауважила, що позитивні зрушення є, особливо там, де є розуміння місцевої виконавчої влади та директорів шкіл. Водночас, наголосила Т. І. Бугаєнко, залишає бажати кращого відсоток охоплення гарячим харчуванням учнів середніх (46 % по області) та старших класів (37,3 %).
Узявши цю інформацію до відома та зваживши на те, що з початку нового навчального року пройшло не так багато часу, члени комісії вирішили поки що це питання на ближчу сесію облради не виносити.
Соціально важливим є й питання «Про внесення змін до обласної Комплексної програми «Здоров’я нації» на 2002–2011 роки. Повністю погодившись із запропонованими обласним управлінням охорони здоров’я пропозиціями, присутні висловили свою стурбованість у зв’язку зі станом сільської медицини.

 

– До обласної ради,  – зазначила Тетяна Демченко,  – з багатьох районів надходять дані про не функціонування того чи іншого ФАПу в зв’язку із браком коштів. Цього допустити не можна!
А як воно буде наступного року, коли планується реалізувати запропонований урядом принцип формування місцевих бюджетів «знизу догори»? Як за таких умов працюватимуть районні та обласні заклади охорони здоров’я, освіти, культури?..
Приємна новина надійшла з ДП НАЕК «Енергоатом». Ця державна структура, зваживши на позицію депутатського корпусу обласної ради, змінила свої плани щодо розподілу так званих «ташлицьких коштів» у розрізі 2009 року. Отож реконструкція Старофлотських казарм та приміщень Російського театру фінансуватиметься НАЕК відповідно до рішень обласної ради, тобто на загальну суму 2,2 мільйона гривень. Водночас члени планово‑бюджетної комісії висловили солідарність зі своїми колегами з інших комісій: виділяти кошти на газифікацію Арбузинки доцільно й можливо лише за умов розв’язання всіх спірних питань. Газова труба не повинна перетворитися на «чорну діру» обласного та інших бюджетів!

 

І, нарешті, поговоримо про справи бюджетні. Начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Вадим Іщенко доповів присутнім про те, як облдержадміністрація планує «перекроїти» обласний бюджет 2009 року в зв’язку з його перевиконанням за підсумками восьми місяців поточного року. Дивно, але жодна (!) із пропозицій, що пролунала з боку депутатів обласної ради під час засідань попередніх комісій, не була врахована. То що – снігурівці знову потерпатимуть без питної води, мешканці декількох сіл області зимуватимуть у холоді, коли майже всі роботи з газифікації завершені, а депутати обласної ради засідатимуть на сесіях в очікуванні того, як ось-ось рухне дах над головою? «Паралельно» облдержадміністрація наполягає на тому, аби витратити 1,25 мільйона гривень з обласного бюджету на проведення звітного концерту митців Миколаївщини у Києві. І це – в той час, коли всі інші регіони України виділили з обласних бюджетів на зазначені цілі значно менші суми.
З таким підходом – директивним, явно не партнерським – при внесенні змін до обласного бюджету члени комісії та голова обласної ради Тетяна Демченко категорично не погодились. Відтак було вирішено створити узгоджувальну групу з числа депутатів та працівників фінуправління – з тим, щоб до початку XXXII сесії знайти компромісне рішення зі спірних питань.

 

Андрій ТЮРІН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ