Веселинівський оптимізм попри економічну скруту

Новости, Официально

  6 Окт , 2009

Сама назва селища «Веселинове» походить від прізвища поміщика Веселінова, якому царський уряд за гарну службу подарував у володіння цю благодатну землю.

 

На мій погляд, і прізвище пана Веселінова, і похідна від нього назва району «Веселинівський» мають у своєму корені натяк на те, що вони утворилися від слова «веселий», тобто «життєрадісний», «життєлюбний».
Я багато разів бував у Веселинівському районі і мав змогу пересвідчитися, що його жителі дійсно мають цю рису невичерпного оптимізму, який притаманний їм та допомагає не розгубитися у нинішній складній економічній  ситуації, а навпаки, – працювати, робити свою справу задля власного добробуту, власного майбутнього…

 

Ось вам приклад…

 

Минулого тижня відбувся День обласної ради у Веселинівському районі. Разом із заступником голови обласної ради Володимиром Пащенком та головою Веселинівської районної ради Олександром Ковалем ми побували в одній з найвіддаленіших сільських рад району – Кубряцькій сільській раді.
Кубряцька сільська рада складається із трьох сіл – Кубряків, Гамового та Іванівки. Сьогодні в Кубряках проживає 247 чоловік, у Гамовому – 144, у Іванівці – 223. Загалом на території сільської ради проживають 614 чоловік.

 

Це найменша сільська рада Веселинівського району. Дорога туди надзвичайно погана. Великих підприємств, потужних сільгосптоваровиробників немає.
Отже, люди там виживають з Божою поміччю, як можуть, як уміють. Але попри цю досить складну і географічну, і демографічну, і економічну ситуацію вони не сидять склавши руки, а працюють.

 

Так, до прикладу, ми побували у двох фельдшерсько-акушерських пунктах – Іванівському та Кубряцькому. Там працюють фельдшери, є необхідне медичне обладнання, зроблено ремонт. Так, це не міська сучасна лікарня, але для віддалених від траси сіл, у яких мешкають у переважній більшості люди похилого віку, ФАПи вкрай важливі. І те, що сільська рада на чолі з її головою Наталією Лукасевич підтримують їх у належному стані, знайшли медпрацівників, які будуть піклуватися про здоров’я сільчан, свідчить про те, що люди працюють і не опускають руки.

 

У цьому їм допомагає і обласна рада. Нещодавно з обласного бюджету за Програмою «Здоров’я нації» було виділено 35 тисяч гривень на ремонт Іванівського ФАПу. Допомагають також громаді і місцеві підприємці. Так, активіст районної організації Партії регіонів Володимир Єршов разом з підприємством «Меотіс» (керівник підприємства Олександр Сиворотка), яке займається видобутком каменю на території сільської ради, виділили цьому ФАПу п’ять тисяч гривень на придбання будинку.

 

Окрім того, слід зауважити, що районний осередок Партії регіонів дуже допоміг ветеранам Великої Вітчизняної війни, які проживають у Кубряках, – Леоніду та Євгенії Кузьменкам. За кошти, зібрані членами партії, до будинку  цього героїчного подружжя, яке пройшло через лихоліття війни та через стільки випробувань, було проведено водогін.

 

Кубряцька загальноосвітня середня школа І-ІІІ ступенів теж виглядає дуже гарно. Її велика простора та світла будівля уміщує в собі і школу, в якій навчаються шістдесят дев’ять дітей, і дитячий садочок, де виховуються десять діток.

 

Директор Кубряцької ЗОШ І—ІІІ ступенів Раїса Єфименко (до речі, вона обіймає директорську посаду близько тридцяти років, що свідчить про її високі професійні якості) розказала нам, що всі дітки харчуються у школі на сто відсотків – від самих найменших до одинадцятикласників. У придбанні продуктів харчування школі дуже допомагають місцеві підприємці. Серед них – Володимир Єршов, Ігор Єфименко, Сергій Чернецький, інші благодійники.

 

Одним словом, попри всі негаразди, село працює, живе і тримається на плаву, виховуючи дітей, уповаючи на Бога та маючи надію на краще…
Гарне враження склалося у нас і після відвідин Широколанівської сільської ради. У самій Широколанівці є сільська дільнична амбулаторія, яка обслуговує до десяти  навколишніх сіл. Керує нею головний лікар Володимир Наконечний. Депутатський корпус і Миколаївської обласної, і  Веселинівської районної рад, розуміючи всю важливість цієї амбулаторії для охорони здоров’я краю, допомагають їй коштами. Нещодавно медичному закладові було виділено сто десять тисяч на ремонтні роботи. П’ятдесят тисяч  виділила обласна рада, шістдесят – районна. За ці кошти було зроблено ремонт даху та косметичний ремонт всередині будівлі, підведено каналізацію тощо. Тепер медпрацівники Широколанівки зможуть приймати своїх пацієнтів у більш зручних та комфортних умовах.

 

А після відвідин Широколанівського дитячого садочка у мене взагалі склалося враження, що у нашої країни, у нашого народу, нашого села є надія на майбутнє, поки у ньому живуть такі працьовиті люди, як завідуюча вищезгаданим дошкільним навчальним закладом Олександра Околович та її трудовий колектив.
Дитячий садочок утримується в дуже гарному стані. Усе там на своїх місцях, усе до ладу. Навіть на чистих постелях, де сплять малюки, біля подушки прив’язані мішечки із запашними лікарськими травами, щоб дітям гарно відпочивалося.

 

Як сказав голова Веселинівської районної ради Олександр Коваль:
– Якщо діти виховуються у чистоті та красі, то вони до неї потім будуть тягнутися все життя.
І без усіляких сумнівів можна сказати, що п’ятдесят п’ять вихованців Олександри Околович та інших працівників дошкільного навчального закладу виховуються в чистоті і красі…

 

Мабуть, тому Широколанівка і процвітає, адже всі ми родом з дитинства, а воно, як відомо, і є тим надійним плацдармом, тим фундаментом, тією основою, яка допомагає переживати всі життєві труднощі та приймати правильні рішення.

 

Олександра Околович висловила вдячність Широколанівському сільському голові Петру Попку та всьому депутатському корпусу сільської ради за всебічну підтримку та розуміння проблем, які стоять перед дитячим садочком, і важливості достойного виховання дітей.

 

Прикладом гарної співпраці органів місцевого самоврядування різних рівнів є ремонт вулиці Зарічної у селищі Веселинове.

 

Ця вулиця не мала твердого асфальтового покриття. Вона в осінньо-зимовий період постійно була брудна. Діти йшли до школи по коліна у багнюці. На сесії Веселинівської районної ради було прийнято рішення звернутися по допомогу до Миколаївської обласної ради. Остання не відмовила. З обласного бюджету було виділено 299,5 тисячі гривень на вирішення проблеми вулиці Зарічної. Веселинівська районна рада знайшла сумлінного підрядника – виконавця робіт, причому не з якихось «чужоземців», а із своїх рідних – веселинівців. Підрядником стала Веселинівська шляхобудівна організація під керівництвом Михайла Лисака. Ця організація зробила свою роботу дуже швидко – у тижневий термін – та дуже якісно. І всі кошти залишилися у районі. Заробітну плату отримали свої ж, веселинівці – працівники шляхобудівної організації. А найбільше,  звичайно, радіють мешканці Зарічної вулиці. Адже вони мають добру та тверду дорогу, по якій тепер можна ходити не лише у кирзових чоботях.

 

Підсумки ж Дня обласної ради було підбито у залі засідань Веселинівської районної ради.

 

Радник голови обласної ради, голова постійної комісії облради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Таміла Бугаєнко зазначила, що органи місцевого самоврядування Веселинівщини прислухалися до побажань обласної ради нинішнього п’ятого скликання, котра одним із найголовніших своїх завдань має охоплення якісним та здоровим гарячим харчуванням вихованців УСІХ дошкільних навчальних закладів та учнів УСІХ шкіл області. Веселинівщина впевнено йде цим шляхом, у кінці якого найголовніше – здоров’я дітей, отже, і здоров’я нації. Так, на сьогодні гарячим харчуванням охоплено 87 відсотків дітей у школах та дитячих садочках району. Це – дуже гарний оптимістичний результат.

 

Таміла Іванівна також подякувала за проведену роботу начальникові відділу освіти Веселинівської райдержадміністрації Сергію Ватралику.
Голова ж Веселинівської районної ради Олександр Коваль зауважив, що всі представники органів місцевого самоврядування повинні відкинути особисті амбіції та співпрацювати на всіх рівнях заради благополуччя та добробуту громад.

 

А заступник голови обласної ради Володимир Пащенко відзначив наступне:
– Хотілося б, щоб той позитив, котрий ми побачили у Веселинівському районі, продовжувався й надалі і щоб співпраця між обласною, районними, міськими, селищними та сільськими радами лише міцніла, адже тільки разом ми зможемо працювати заради і для людей.

 

Андрій ЧИЖЕНКО
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ