Від покарання не втечеш

Новости, Право

  20 Окт , 2009

Кожен в’язень хоче якнайшвидше покинути місце позбавлення волі. Причому інколи таке бажання з’являється значно раніше передбаченого законом строку. Для реалізації такого бажання ув’язнені часто користуються допомогою підкупленої охорони, родичів, знайомих. Але інколи до цієї протизаконної справи залучають неповнолітніх, користуючись їх довірливістю, дружніми стосунками, юридичною необізнаністю. Неповнолітній стає співучасником втечі з місця позбавлення волі або з-під варти і, якщо йому виповнилось 16 років до скоєння злочину, підлягає кримінальній відповідальності.

 

 

Так, вироком Березанського районного суду Миколаївської області від 12 серпня 2009 року раніше судимі Ч. і А. визнані винними і засуджені за втечу під час попереднього ув’язнення з-під варти за попередньою змовою групою осіб за пособництвом неповнолітньої П., яку А. втягнув у злочинну діяльність. Ч. призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 7 років з конфіскацією належного йому майна, з урахуванням вироків за раніше вчинені злочини; А. засуджено до 6 років 6 місяців позбавлення волі, також з урахуванням вироків за раніше вчинені злочини; П., за пособництво у втечі, засуджена до 5 років позбавлення волі, але звільнена від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки і зобов’язана повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та періодично з’являтися до вказаних органів для реєстрації.

 

Злочин був скоєний за наступних обставин.
На початку грудня 2007 року Ч. був етапований з СІЗО м. Миколаєва і утримувався у камері ізолятора тимчасового тримання Березанського РВ УМВС України в Миколаївській області у зв’язку з розглядом Березанським районним судом кримінальної справи за його обвинуваченням у скоєнні злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків.
Через тиждень до цієї ж камери були поміщені А., у зв’язку з розглядом судом кримінальної справи за обвинуваченням його у вимаганні, та особа, кримінальна справа щодо якого зупинена, у зв’язку з оголошенням його у розшук.

 

Перебуваючи в камері, А. повідомив Ч. та особу, кримінальна справа щодо якого зупинена, про свій намір скоїти втечу з ізолятора і запропонував втекти разом з ним. А. по мобільному телефону умовив свою знайому неповнолітню П. передати йому ножівкові полотна та пасатижі, втягнувши її тим самим у злочинну діяльність. 13 грудня 2007 року П. виконала прохання, що дало змогу ув’язненим втекти з камери.
Апеляційний суд Миколаївської області відхилив апеляції Ч. і А., які просили пом’якшити міру покарання, і залишив вирок Березанського районного суду без змін.

 

Прес-служба апеляційного суду Миколаївської області

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ