Зайві порадники ні до чого?

Новости, Официально

  15 Окт , 2009

14 жовтня, напередодні XXXII сесії облради, відбулося засідання президії обласної ради. Вела засідання голова президії – голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО.

 

Так сталося, що президія співпала у часі з великим православним святом Покрови. Звичайно, це збіг обставин, але й картина використання землі сільськогосподарського призначення державної власності (ріллі) опинилася під покровом утаємниченості і невизначеності. Принаймні, доповідачі з цього питання, а це представники одразу декількох державних структур, так і не змогли дати чіткої відповіді на прості, здавалося б, запитання: хто винен у тому, що зазначена рілля використовується неефективно (на третину усіх площ не укладені відповідні договори оренди, є факти самозахоплення земель), і що робити для негайного виправлення ситуації. Хто ж потерпає від неефективного та нецільового використання землі державної власності, зрозуміло всім: від ненадходження додаткових коштів «худнуть» місцеві бюджети, відтак не має змоги спрямувати додаткові кошти на ремонт того ж дитсадку чи, приміром, ФАПу. Хто ж у виграші від дерибану землі? Гадаю, 138-ме місце України у міжнародному рейтингу за рівнем корупції дає вичерпну відповідь на це далеко не риторичне запитання.

 

Зрештою, давши необхідні рекомендації, дане питання члени президії запланували розглянути на одній із сесій облради у першому кварталі 2010 року.
А ось внесення змін до рішення облради щодо розподілу у 2009 році коштів за так званою «Ташлицькою програмою» відбудеться вже цієї п’ятниці. Депутати таки добилися того, що реставрація Російського театру та Старофлотських казарм здійснюватимуться за раніше визначеним кошторисом. За пропозицією голови облради Тетяни Демченко збільшено, утричі, суму для ремонту шкільної їдальні в с. Новоолександрівці Братського району. Водночас члени президії виступають за надання необхідних сум на завершення «Арбузинської газової епопеї», але – за умов, якщо облдержадміністрація та Арбузинська районна влада нададуть чітку картину того, як розвиватиметься ситуація надалі. Нестандартний хід запропонував заступник голови облдержадміністрації Віталій Травянко: оскільки з нинішнім власником «труби» домовитися проблематично, є сенс будувати альтернативну газову магістраль. Але ж хто відповість за те, що «пустив» у район приватного підприємця, і хто поверне арбузинцям витрачені на газифікацію кошти?

 

Та найбільші дискусії виникли при обговоренні питання внесення змін до обласного бюджету 2009 року. З одного боку, уряд бадьоро рапортує про виконання Державного бюджету та різноманітних державних програм. З іншої сторони, сільським школам катастрофічно не вистачає коштів на утримання та автобусів для підвезення дітей, закладам медицини бракує житла для лікарів та машин швидкої допомоги, міліціонери бідкаються на нестачу коштів у боротьбі зі злочинністю і таке інше. Тож «ображені» і «обділені» у повний голос волають про свою біду, сподіваючись на допомогу обласного бюджету, який, на жаль, «зітканий» зовсім не із гуми, а базується на реальному стані економіки, який не такий вже і втішний (світові економічні експерти зовсім нещодавно дружно пророкували нашій країні дефолт).

 

Доводиться констатувати: облдержадміністрація практично не зважила на рекомендації депутатів обласної ради, які як ніхто інший з-поміж гілок влади представляють та відстоюють інтереси обласної громади. Мабуть, виконавчій владі, яку ніхто із людей не обирав, краще видно, куди і як витрачати кошти обласного бюджету, й зайві «порадники» їй ні до чого? Підхід, гадаю, є далеким від ознак партнерського і цивілізованого, особливо, якщо зважити на те, що саме депутатам на сесії обласної ради належить затверджувати запропоновані зміни до бюджету.
Втім час для вироблення компромісного рішення ще є.

 

Андрій ТЮРІН

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ