Заробітна плата працівників Миколаївської області у вересні 2009 року

Новости, Экономика

  31 Окт , 2009

У вересні 2009 року чисельність штатних працівників підприємств, установ, організацій без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та у громадян–підприємців становила 250,9 тис. осіб.
Середній розмір номінальної заробітної плати цієї категорії працюючих в економіці області становив 1854 грн. Порівняно з серпнем п.р. розмір заробітної плати збільшився на 3%, а відносно вересня 2008-го – на 11%.
Розмір заробітної плати працівників у ключових ланках економіки Миколаївщини становив: у промисловості – 2352 грн., сільському господарстві – 1391 грн. Співвідношення рівнів заробітної плати у цих видах діяльності – 1,7 разу.
Суттєве зростання рівня заробітної плати за вересень п.р. спостерігалось у працівників:
освіти – на 14%, або на 200 грн.;
сільського господарства – на 12%, або на 143 грн.;
організацій з надання комунальних та індивідуальних послуг; діяльності у сфері культури та спорту – на 10%, або на 133 грн.;
готельного і ресторанного бізнесу – на 7%, або на 82 грн.;
промисловості – на 4%, або на 80 грн.
Водночас зменшення її за місяць зафіксовано у працівників:
будівництва – на 5%, або на 105 грн.;
рибальства, рибництва та державного управління – на 3%, або на 23 грн. та 78 грн. відповідно.
Найвищий рівень оплати праці незмінно залишається у працівників фінансової діяльності, з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, з надання додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій, з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів, трубопровідного транспорту, де заробітна плата працівників в 1,5–2,3 разу перевищила середній показник в економіці області.
На противагу, вкрай низькою продовжує залишатись оплата праці у рибальстві, рибництві, виробництві гумових та пластмасових виробів, торгівлі; ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, текстильному виробництві; виробництві одягу, хутра та виробів з хутра, готельному і ресторанному бізнесі. Розмір заробітної плати в цих видах діяльності не перевищував 69% від середньообласного показника.
Заробітна плата працівників області від загальнодержавного її рівня становила 94%, або була меншою на
109 грн.
Серед регіонів України за рівнем заробітної плати область у вересні посідала 9 місце після Донецької, Київської, Дніпропетровської, Луганської, Запорізької, Харківської областей та міст Києва і Севастополя.
Реальна заробітна плата найманих працівників у вересні 2009-го порівняно з серпнем 2009 року збільшилась на 2,9%, а проти вересня 2008-го зменшилась на 4,2%.
Станом на 1 жовтня п.р. 3,7 тис. працівників підприємств області потерпали від невчасного отримання заробітної плати. Кожному з них у середньому не було виплачено по 3005,71 грн., що в 1,6 разу більше за розмір середньої заробітної плати, нарахованої у вересні одному штатному працівнику.
Сума невиплаченої заробітної плати на 1 жовтня 2009 року становила 31,5 млн. грн. і порівняно з 1 вересня збільшилась на 1,3%, або на
415,2 тис. грн.
У структурі загальної суми заборгованості 2,6 млн. грн., або 8,3% припадає на економічно неактивні підприємства, тобто ті, які призупинили свою виробничо-господарську діяльність у 2008-му та попередніх роках; 15,2 млн. грн., або 48,1% – на підприємства, щодо яких здійснюється процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом; 13,7 млн. грн., або 43,6% – на економічно активні підприємства.
Серед економічно активних підприємств більше третини, або 36,6% боргу із заробітної плати зосереджено на підприємствах промисловості, 26,9% – будівництва, 15,1% – транспорту та зв`язку, 5,9% – організацій, які здійснюють операції з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та надають послуги підприємцям, 5,5% – торгівлі; ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, 5,2% – сільського господарства.
Головне управління статистики у Миколаївській області

Сообщение:

*

НОВОСТИ