ЗВЕРНЕННЯ депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України

Официально

  20 Окт , 2009

щодо відстрочення набрання чинності положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про якість та безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини»

 

Ми, депутати Миколаївської обласної ради, стурбовані ситуацією, що може статися в області у зв’язку з набранням чинності з 1 січня 2010 року частини другої статті 33 та частини першої статті 35 Закону України від 6 вересня 2005 року № 2809 – IV «Про внесення змін до Закону України «Про якість та безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини».
Прийнятий у межах адаптації вітчизняного законодавства до правил Світової організації торгівлі вищезазначений Закон України регулює відносини між органами виконавчої влади, виробниками, продавцями і споживачами продуктів харчування стосовно їхньої якості. Зокрема, цей Закон встановлює обов’язкові параметри безпеки як для самих продуктів харчування, так і для підприємств, що їх виготовляють, продають чи зберігають.

 

З початку 2010 року селянам буде заборонено реалізовувати на агропродовольчих ринках необроблене молоко та сир домашнього виробництва, а також туші або частини туш парнокопитних та інших копитних тварин, забитих на власному подвір’ї. Це змусить селян везти худобу на сертифіковану бійню, що суттєво «вдарить по кишені» селянина.
В умовах фінансової кризи вирощування худоби та реалізація сільськогосподарської продукції тваринного походження є основним джерелом доходів для сільського населення.

 

Набрання чинності статей вищезазначеного Закону України суттєво знизить доходи переважної більшості селян, що може призвести до масових акцій непокори і протесту та загострення соціальної напруги на селі.
Крім того, може скластися ситуація, коли попит буде перевищувати пропозицію, і дефіцит продукції тваринного походження на ринках буде перекриватися імпортною продукцією.

 

Враховуючи вищевикладене, з метою захисту прав сільського населення на реалізацію на агропродовольчих ринках сільськогосподарської продукції тваринного походження власного виробництва, упередження виникнення соціальної напруги на селі переконливо просимо Вас відстрочити набрання чинності частини другої статті 33 та частини першої статті 35 Закону України від 6 вересня 2005 року № 2809 – IV «Про внесення змін до Закону України «Про якість та безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини» до 1 січня 2015 року.

 

Прийнято на ХХХІІ сесії Миколаївської
обласної ради п’ятого  скликання
16 жовтня 2009 року

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ