Газові війни: «своєрідний» регіон

Конфликт, Новости

  26 Ноя , 2009

Останнім часом газова тема посіла чільне місце на шпальтах «РП», проте, на жаль, більшість із публікацій мають негативний характер. Конфлікти і «сутички» довкола труби з блакитним паливом розгорілися й палахкотять у багатьох регіонах Миколаївщини: чого лише варта багаторічна епопея з газифікацією селища Арбузинки. Ще однією «гарячою точкою» на газовій карті області можна сміливо вважати й райцентр Врадіївку. Врадіївці, щоправда, вже давно відчули переваги газової цивілізації. Але взаємовідносини між споживачами газу та газопостачальною організацією важко назвати цивілізованими. Про це свідчать як численні звернення до місцевої влади, так і дзвінки на «пряму лінію» голови обласної ради Тетяни Демченко. Власне, з метою всебічного розгляду скарг громадян у районі побувала робоча група обласної ради.

 

 

За версією газівників, Надія Петрівна Продан, яка проживає по вулиці Комсомольській, самовільно замінила газовий опалювальний прилад. За це начальник Врадіївської дільниці Первомайського управління експлуатації газового господарства (УЕГГ) Олександр Кривицький особисто намагався відключити споживача від газопостачання. За словами самої пенсіонерки, непроханий гість буквально вдерся до її оселі й не зважив навіть на те, що вона сумлінно, протягом багатьох років, сплачує за газ. Не бралося до уваги й те, що в будинку мешкає прикута до ліжка інвалід I групи, й те, що, за свідченням Надії Петрівни, котел установлювали самі ж працівники газового господарства. Н. П. Продан наголосила й на тому, що пан Кривицький запропонував їй «вирішити питання» на місці…

 

До речі, на здирництво та надто велику «прискіпливість» перевіряльників скаржаться багато мешканців Врадіївки. Та що там пересічні громадяни – навіть голова районної ради Юрій Марчук та заступник голови райдержадміністрації Сергій Максименко свого часу мали проблеми з газівниками. До речі, саме Сергій Степанович не дозволив, під власноруч написану письмову гарантію, відключити від газопостачання будинок, в якому проживає інвалід I групи. Між тим Надія Петрівна, не витримавши значного психологічного навантаження, потрапила до районної лікарні…

 

А хто зарадить пенсіонерці Надії Василівні Чебан, якій, схоже, доведеться зимувати в холодній хаті? Справді, районний суд, що відбувся, встановив: факт пошкодження приладу обліку мав місце, тож споживач повинен сплатити близько 300 гривень штрафу. Проте представник ВАТ «Миколаївгаз» не погодився із зазначеною сумою і вимагає від вищої судової інстанції збільшити штраф щонайменше втричі. При цьому газопостачальна організація категорично відмовляється – під час судової тяганини – відновити газопостачання. І однією з підстав для такого суворого покарання газівники називають те, що «смт Врадіївка є своєрідним регіоном, тож підключення Н. В. Чебан до газопостачання було б великою помилкою».

 

– Але ж, шановні, – звернувся до представників Первомайського УЕГГ депутат обласної ради Павло Бузінський, – суди можуть тривати аж до літа. То що – літній самотній жінці, в якої недавно помер чоловік, замерзати в чотирьох стінах? Хіба це по-людськи?..

 

Втім ці питання, на жаль, зависли у повітрі. Схоже, газові монополісти твердо вирішили провчити «своєрідний регіон». Але при цьому кандидатами для показового биття за дивним збігом обставин були обрані не багатії чи можновладці, а прості беззахисні люди. Ті самі, яких рідна держава за часів незалежності обдерла як липку, змусивши фактично жебракувати за нинішніх жалюгідних пенсій та зарплат. Водночас віддавши стратегічно важливу галузь, у тому числі щодо забезпечення безпеки населення, на поталу приватним структурам – облгазам. Але ж для бізнесу, погодьмося, головний пріоритет – отримання прибутку, а те, яким чином заробляються мільйони, схоже, мало кого турбує.

 

Зважаючи на значне соціальне напруження, голова обласної ради Т. В. Демченко звернулася до керівництва ВАТ «Миколаївгаз» з проханням ретельно розібратися із ситуацією, що склалася у «своєрідному» регіоні, та виїхати до Врадіївки – з тим, аби розв’язати конфліктні ситуації та знайти точки порозуміння з місцевим населенням. На думку Тетяни Василівни, не зайвими для керівництва обласної структури були б і регулярні, бодай раз на квартал, виїзні прийоми населення – і не лише у Врадіївському районі.
Іншого шляху до порозуміння, як на мене, просто не існує…

 

Андрій ТЮРІН
Фото автора

смт Врадіївка

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ