Гроші зайвими не бувають

Новости, Официально

  10 Ноя , 2009

Розподіл додаткової дотації з Державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів – така нагальна необхідність зібрала минулої п’ятниці депутатів обласної ради на засідання постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій.

 

Простіше кажучи, до області очікується надходження понад 51 млн. грн. додаткових грошей, які до кінця року слід використати. Як повідомив голова комісії Олександр Смирнов, оскільки ближчим часом не очікується сесій обласної ради, право затверджувати зміни в обсягах міжбюджетних трансферів отримала постійна комісія (згідно з рішенням попередньої сесії облради).

 

На момент останніх розрахунків, йшлося у викладеній заступником начальника головного фінансового управління облдержадміністрації Наталією Точоновою інформації, для того, щоб вирішити всі проблемні питання, що накопичились протягом десяти місяців, управління фінансів запропонувало розподілити кошти між усіма місцевими бюджетами за певними критеріями.
– Хоча, – зауважила Наталія Аркадіївна, – аби не стимулювати, вибачте на слові, нероб, а це двадцять три бюджети, що за підсумками поточного року суттєво відстають за рівнем виконання доходів, ми вирішили запропонувати варіант розподілу коштів за сімома факторами.
Перший фактор – бібліотеки, чиїм працівникам підвищені надбавки до заробітних плат на п’ятдесят відсотків. Другий – індексація зарплат працівників органів управління, які ми не могли передбачити при формуванні бюджету на поточний рік. Третім фактором є індексація виплат студентам. Підвищення зарплат органам місцевого самоврядування, точніше матеріальна допомога у розмірі окладу, – четвертий фактор. Недоотримання кількома районами коштів унаслідок помилки Мінфіну при обрахуванні виплат на дітей до шести років склало п’ятий фактор. Коефіцієнт зростання тарифів на тепло, газ та енергію ліг в основу шостого фактора. Сьомий теж стосується невірного обрахування коефіцієнта складності.

 

За словами Наталії Аркадіївни, виділений фінансовий ресурс більший, ніж треба, а тому головне управління фінансів рекомендує зарезервувати частину коштів на збільшення мінімальних зарплат, яке передбачене законом про соціальні стандарти. Відповідаючи на запитання голови обласної ради Тетяни Демченко, чому змінилася у розрахунках фінуправління ця сума з десяти до семи мільйонів, Наталія Точонова повідомила, що остання цифра вже не враховує виплати надбавок бібліотекарям.
Також Наталія Аркадіївна зазначила, що виділених коштів вистачає на закриття усіх нагальних потреб. Голова комісії Олександр Смирнов поцікавився ситуацією із проблемними місцевими бюджетами. Як виявилося, таких у нас кілька. Найбільше занепокоєння викликає виконання дохідної частини бюджетів Іванівської, Рівненської, Парутинської та Солончаківської сільрад Очаківського району та двох – у Єланецькому районі.

 

Далі члени постійної депутатської комісії вислухали звернення Снігурівського міського голови Бориса Соловйова щодо допомоги у закінченні реконструкції двох свердловин, що на п’ятдесят відсотків забезпечують потреби мешканців багатоповерхівок у воді. Для нормального (дванадцятигодинного на добу) забезпечення водою потрібні терміново 426 тис. грн. Голова обласної ради запропонувала поставити це питання до порядку денного наступної сесії, підтримати при внесенні змін до поточного бюджету та внести в програму «Питна вода Миколаївщини».

 

Певні дебати викликав розгляд ще одного важливого питання: ситуації щодо формування бюджету на наступний рік.
– Укотре доводиться говорити про цілковите ігнорування головним фінансовим управлінням облдержадміністрації вимог депутатського корпусу вчасно подавати на ознайомлення прогнозові показники на наступний рік, – зауважила Тетяна Демченко.  – Адже бюджетний регламент чітко і ясно окреслює ці строки. Більше того, навіть копія розпорядження голови облдержадміністраціі про формування проекту бюджету потрапляє до обласної ради якимись манівцями.
Що можна відзначити позитивного у роботі над бюджетом наступного року? Перш за все, за словами Наталії Точонової, це те, що область має отримати до-
датковий фінансовий ресурс на позашкільні заклади – 44 млн. грн. Крім того, передбачено фінансування Миколаївського зоопарку в сумі 16 млн. грн. Слід зауважити, що для нормального функціонування зоопарку потрібно близько 10 млн. грн. на рік. Очікується певне вивільнення коштів і за рахунок інших показників. Загалом, зазначила Наталія Аркадіївна, до бажаного рівня проект бюджету ще не доведений.

 

Олександр Смирнов зауважив, що згідно з висновками експертів частина місцевих бюджетів розрахована просто некоректно, в плані завищення дохідної частини подекуди на чверть. Доповідач запевнила: наш бюджет реальний, має місце завищення всього на 6,2 %.
Члени комісії зазначили, що доведений області розрахунковий обсяг видатків повною мірою не забезпечує вимог чинного законодавства щодо забезпечення соціальної спрямованості бюджету, покращання якості бюджетних послуг і потребує суттєвого збільшення на суму не менш як 144 млн. грн.
Лише на утримання установ освіти в цілому по області нестача коштів перевищує 50 млн. грн., що пов’язано, в першу чергу, з передачею на фінансування з обласного бюджету 25 закладів профтехосвіти, по яких уже в поточному році очікується кредиторська заборгованість з оплати комунальних послуг та енергоносіїв у сумі близько 2 млн. грн. через недофінансування з Державного бюджету. Наступного року за доведеними розрахунками на захищені статті видатків закладам профтехосвіти не вистачає 34,7 млн. грн., у тому числі на придбання продуктів харчування.
Члени постійної комісії розглянули і ряд інших важливих питань.

 

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра Ласкіна

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ