І знову про газ…

Конфликт, Новости

  24 Ноя , 2009

Напевне, значно більш плідним було б виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики, яке відбулося минулої п’ятниці в Арбузинці, аби не вкотре депутатам довелося констатувати: ті із запрошених, чия присутність була вкрай необхідною, знову не з’явилися. А відтак порядок денний від самого початку виявився дещо зібганим. Із п’яти запропонованих до розгляду питань по чотирьох із інформацією мала виступити начальник управління капітального будівництва Світлана Григор’єва. Тому її відсутність та першого заступника голови облдержадміністрації Наталії Бракован, безумовно, позначилась на якості роботи комісії. Як зауважила голова обласної ради Тетяна Демченко, облдержадміністрація просто ігнорує постійні депутатські комісії.

 

 

– Наталія Василівна Бракован жодного разу не прийняла запрошення комісії, Світлана Кирилівна Григор’єва з’являється через раз. Як можна не знайти часу, аби не допомогти мешканцям Арбузинки? – дивувалася голова обласної ради.

 

 

А вона їм – ой як потрібна, адже більшість осель у районному центрі так і залишаються не газифікованими. Отримати всім блакитне паливо знову заважає до болю знайома ситуація, яку коротко можна узагальнити як проблеми з інвестором. В арбузинському, скажемо так, випадку вони відчутно ускладнились тим, що і замовником, і підрядником, і інвестором робіт з газифікації є одна особа – приватний підприємець Олексій Щербина.

 

 

– Три роки тому, – зазначив голова комісії Володимир Фукс, – ми ось на цій головній площі селища запалили від, до речі, балона смолоскип і врочисто оголосили, що відтепер мешканці райцентру з газом. У результаті неправильних дій, через недотримання певних нормативних вимог не всі мають газ. На сьогодні маємо таке: газопровід експлуатується із порушенням законодавства, не спеціалізованою організацією; ціну на газ не встановлено; також немає впевненості, що газопровід відповідає вимогам безпеки.

 

 

Каменем спотикання знову стала вартість підключення до газопроводу. Олексій Щербина доводить, що газифікація Арбузинки обійшлася йому у 8 866 тис. грн.

 

 

Із 2 327 садиб районного центру, чи то пак їхніх власників, близько 700 згодні із запропонованими їм умовами підключення, а вже отримують газ близько 240. Втім, отримують не завжди. Недавно приватний підприємець Щербина взяв та й перекрив майже на місяць газопостачання. Показово, що абсолютно ніякої реакції на дії арбузинського бізнесмена не спостерігалося ані з боку місцевої влади, ані прокуратури або міліції. Власне, як зауважили члени депутатської комісії, викликає сумніви і достовірність задекларованої Щербиною суми. Присутній на засіданні Вознесенський міський голова Юрій Гержов на щербинівські вісім з гаком мільйонів тільки скептично засміявся. Кому не знати реальні розцінки, як не йому, адже газифікація Вознесенська обійшлася у десять мільйонів. Зайве й казати, що між Арбузинкою та Вознесенськом не може бути ніякого порівняння. Зрештою, факт появи навіть такої суми голова обласної ради відзначила як прогрес, бо й того від Щербини скільки марно добивалися.

 

 

– Будемо сподіватись, що це питання ми на комісії розглядаємо востаннє і наступна сесія розставить всі крапки. Ще раз до нього повертатись – це вже просто себе не поважати. Цілі роки спливають.

 

 

Слушну пропозицію виклав депутат обласної ради Олександр Усенко. Він запропонував: аби мати хоча б якийсь вплив на Щербину, спробувати через суд стягнути відшкодування за завдані через самовільне відключення газу збитки. В першу чергу це мав би зробити «Миколаївгаз».

 

 

А ось, як виявилося з інформації, наданої Антимонопольним комітетом, який вже, до речі, визнав у діях Щербини ознаки зловживання монопольним становищем, законодавство передбачає, що і обласна держадміністрація, і відповідні спеціалісти мають можливість власноруч визначити вартість підключення. Мають, але можливістю цією не користуються.

 

 

Не менш важливим було і друге питання порядку денного, а саме: хід виконання рекомендацій комісії щодо ефективного та цільового використання коштів, спрямованих на розв’язання соціальних та екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС. Як наголосила Тетяна Демченко, на більшості об’єктів, які фінансуються за рахунок Ташлицької програми, ситуація невтішна, роботи ведуться повільно. Подекуди вони й не починалися.

 

 

– Я зранку побувала в Братському районі: у порівнянні з тією жахливою картиною, що я спостерігала позаминулого тижня, безперечно є позитивні зрушення. Та все одно, темпи використання виділених коштів слід ще підвищити.

 

 

З меншим оптимізмом висловився заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, котрий теж зранку відвідав Доманівський район. На Богданівську школу, точніше, її ремонт, сесія обласної ради виділила аж 4 млн. грн., але вони абсолютно не використовуються. Аж ось тільки приїхав екскаватор і розпочав зміцнювати стіни, які внаслідок такого «зміцнення» завалилися. Також на школі розібрали півдаху, зірвали підлогу та взяли зразок каменю, з якого збудована школа, і відправили на експертизу. Все, вважай «відремонтували»… А де ж вчитись дітям?

 

 

– Зайшла сьогодні до Арбузинського районного будинку культури, на ремонт якого виділили 1 млн. 400 тис. грн., – додала Тетяна Демченко, – дивлюся – штукатурять повним ходом. Питаю, чи перед-

 

 

бачено кошторисом ремонт опалення та електропроводки? Виявляється, що передбачено. Так що ж потім? Рубати штроби під кабель та ніші під батареї по свіжій штукатурці? Хіба не зрозуміло, що це те саме, як вдягати штани через голову?

 

 

І інша сторона медалі. У Вознесенську виділені на ремонт спорткомплексу гроші вже освоєні, і Юрій Гержов просить додатково на закінчення ремонту 1 млн. 700 тис. грн.

 

 

Зробити аналіз будівництв, визначити причини затримок і перерозподілити кошти, що комісія має право робити, – такими будуть першочергові кроки. Варто зазначити, що кошти по Ташлицькій програмі будуть, скоріш за все, надходити ще, тому певні висновки із аналізу темпів освоєння коштів будуть зроблені обов’язково.

 

 

Також члени комісії розглянули звернення Костянтинівського селищного голови Арбузинського району Миколи Коляди про сприяння у вирішенні питання забезпечення якісною питною водою мешканців села Бузьке. Його буде обговорено на сесії. А от Агрономійський сільський голова Леонід Білокамінський, який просив допомогти із закільцюванням газопроводу, звернувся не за адресою – це питання компетенції району. І відмову підвищити акцизні збори на паливно-мастильні матеріали, аби спрямувати отримані кошти на ремонт доріг, отримав заступник начальника Служби автомобільних доріг у Миколаївській області Леонід Верба. Депутати мотивували своє рішення тим, що дороги слід ремонтувати за рахунок інших джерел. Уряд Ю. Тимошенко категорично не звертає уваги на дороги, з року в рік зменшує обсяги фінансування. Приміром, якщо 2007 року область на ремонт отримала 270 млн. грн., то вже 2008 року надійшло 120 млн. грн., а нинішнього лише 80 млн. грн. Тому такі проблеми не вирішуються за рахунок людей, на яких у разі підвищення акцизів обов’язково чекатиме підвищення вартості проїзду у будь-якому транспорті.

 

 

Петро ІЛЬЇН
Фото Олександри МЕНТЕЛЬ

Сообщение:

*

НОВОСТИ