На майданчику Южно-Української АЕС завершено місію OSART

Новости

  12 Ноя , 2009

Десятеро провідних фахівців в області ядерної енергетики з МАГАТЕ та Європейської комісії з 2 по 9 листопада перевіряли рівень експлуатаційної безпеки на енергоблоках № 1 і 2 ЮУ АЕС. «Сам по собі факт, що всі поради експертів належать до категорії «пропозиції» – вже є гарним результатом, – відзначив у підсумковому інтерв’ю керівник команди OSART Габор Вамош. – Більш того, за напрямом перевірки «експлуатація» не було видано жодної пропозиції. Частково це пояснюється тим, що на станції в ході реалізації знаходиться ціла низка заходів і проектів, спрямованих на підвищення експлуатаційної безпеки».
У цілому експертами внесено 9 пропозицій. Виконуючий обов’язки генерального директора В’ячеслав Кузнєцов запевнив, що всі пропозиції і навіть зауваження будуть прийняті до безумовного виконання.
Стандартною практикою МАГАТЕ є проведення повторної місії 18 місяців потому. Під час постмісії здійснюється контроль виконання заходів щодо усунення виявлених недоліків, а також оцінка досягнутого станцією прогресу.
Під час місії OSART на енергоблоках № 1 і 2 ЮУ АЕС експертами виявлено дві позитивні практики, що будуть рекомендовані для впровадження на інших АЕС світу – відзначені система моніторингу показників експлуатаційної безпеки і система поводження з індивідуальними дозиметрами та визначення місцязнаходження працівників у суворо контрольованій зоні, які зараз діють на АЕС.
«Місія була обмеженою не лише за обсягом, але й за часом. Проте досягнуто повне взаєморозуміння між перевіряючими та їх контрпартнерами. Цього вдалося досягти завдяки самовідданій праці персоналу станції під час підготовки до місії та атмосфері відвертості і співпраці, яку було створено в ході перевірки», – підкреслив Габор Вамош.
Місія OSART на ЮУ АЕС завершила спільний проект України, Євросоюзу і МАГАТЕ з оцінки безпечності українських АЕС. Відповідно до Меморандуму між Україною і Європейським Союзом щодо співпраці в енергетиці, який підписано Президентом країни в 2005 році, незалежну перевірку за напрямом «Ядерна безпека» мали пройти всі вітчизняні енергоблоки. Реалізація проекту дає можливість інтеграції вітчизняної і європейської енергосистем.
Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ
ВП ЮУ АЕС

Сообщение:

*

НОВОСТИ