Оберігати найдорогоцінніший з-поміж усіх скарбів

Новости, Официально

  12 Ноя , 2009

Культура і духовність – два нероз’єднані береги, які так необхідні людському серцю в подеколи каламутному озері життя. На засіданні постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту (голова – Таміла БУГАЄНКО), що відбулося 9 листопада, лунали питання стратегічного значення для життя миколаївців. У роботі постійної комісії взяла участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО.

 

У першу чергу, було розглянуто питання про затвердження переліку дошкільних навчальних закладів, які будуть фінансуватися за рахунок субвенції обласного бюджету на реконструкцію аварійно небезпечних будівель ДНЗ у 2009 році. Основний критерій, який має бути дотриманий при наданні фінансової допомоги, – це наявність проектно-кошторисної документації та висновків державної експертизи. А проблем вистачає в багатьох дитячих садочках, які потрібно облаштувати для безтурботного перебування дітей. Скажімо, дитячий навчальний заклад у селі Михайло-Ларине Жовтневого району не працював вісім років. З 1 січня планується цей дитячий садок таки відкрити, що надасть можливість ходити до нього близько 120 діткам. Пропозицію щодо виділення коштів Зеленівському ДНЗ Веселинівського району та Дорошівському ДНЗ Вознесенського району члени постійної комісії підтримали одноголосно.

 

Після цього розглянули питання про передачу шкільних автобусів, що були придбані за рахунок коштів обласного бюджету у 2009 році, у загальноосвітні школи області. Як повідомив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Мельніченко, в цілому Миколаївська область потребує 106 шкільних автобусів. Вартість одного транспортного засобу складає 141 тисячу гривень. Звісно, при обранні шкіл, в які будуть передані автобуси, не можна було керуватися тим чинником, що в одному районі більше дітей, а в іншому – менше. Всі дітки повинні мати однаково гарні умови для навчання. Усвідомлюючи це і системно розібравшись у ситуації (на виконання рішення облради), депутати погодили перелік районів та шкіл, до яких саме надійдуть шкільні автобуси.

 

Від питання, покликаного поліпшити ситуацію на освітній ниві, було здійснено перехід до культурних цінностей. Начальник управління культури облдержадміністрації Михайло Димитров озвучив пропозиції стосовно святкування 280‑ї річниці з дня народження відомого полководця Олександра Суворова. Реставрація та благоустрій пам’ятника Суворову в Очакові, проведення восьмої наукової обласної конференції, конкурсу для дітей і тематичних виставок у Музеї суднобудування і флоту – лише декілька заходів, які пропонується організувати у зв’язку з такою значною подією. Голова Миколаївської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Сергій Іванов висловив пропозицію оголосити наступний рік – роком Суворова. Розуміючи, що події, пов’язані з історією та культурою, впливають на становлення особистості, члени постійної комісії цю пропозицію підтримали.

 

Здоров’я – невід’ємна складова щасливого життя. Сьогодні здоров’я слід берегти як ніколи. Тому на засіданні постійної комісії питання стосовно ситуації із захворювання грипом на Миколаївщині розглянули теж. Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Дячук ознайомив присутніх з основними показниками рівня захворюваності на грип та ГРВІ.

 

– Отже, станом на 09.11.09 в Миколаївській області захворіла 11 871 особа, – повідомив Юрій Дячук. – Кожного тижня ми підсумовуємо результати обліку захворюваності, який ведеться щодня. У всіх лікувальних закладах введено карантин, проводяться профілактичні заходи. Людям видаємо буклети і пам’ятки. Четверо хворих наразі перебувають у реанімації.

 

Також депутати підтримали звернення Снігурівської районної ради до Кабінету Міністрів України, обласної ради та облдержадміністрації щодо недоцільності відкриття рахунків в органах Державного казначейства окремо кожною установою освіти Снігурівського району. Окрім цього, члени постійної комісії розглянули ряд інших важливих питань.

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ