Обласна рада інформує від 10.11.09

Официально

  10 Ноя , 2009

Баштанський район

 На території Ленінської сільської ради (сільський голова Л. А. Подпальна) на фасаді Ленінської загальноосвітньої школи відкрито меморіальну дошку на честь Героя Радянського Союзу жителя с. Леніне Григорія Юхимовича Лебідя, який навчався у стінах цієї школи.

Григорій Юхимович до війни працював ковалем у колгоспі села Леніне; з 1941 року – учасник Великої Вітчизняної війни. Воював на Калінінському напрямку, а потім – бої на Курській дузі під Харковом, Корсунь-Шевченківська битва і форсування Дніпра.

За зразкове виконання бойових завдань командування при форсуванні Дніпра, проявлені при цьому відвагу і героїзм, Указом Президії Верховної Ради СРСР від 22 лютого 1944 року командиру взводу лейтенанту Лебідю Григорію Юхимовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Нагороджений багатьма орденами і медалями, Григорій Лебідь повернувся до рідного села, де працював усе життя в колгоспі.
Вдячні земляки пам’ятають свого героя, щорічно в травні проходить футбольний турнір на честь Героя Радянського Союзу Г. Ю. Лебідя. Цього року вирішено увіковічити пам’ять свого земляка відкриттям меморіальної дошки. Вшанувати цю подію приїхала донька героя – Ольга Григорівна, котру до сліз розчулило відкриття пам’ятного знака на честь батька.

 

 ***

 У залі засідань Баштанської міської ради з учасниками бойових дій зустрівся народний депутат України М. П. Круглов, який подякував воїнам-визволителям за їх героїзм і подвиг, привітав з 65‑річчям визволення України від фашистських загарбників.
Прикро, що останні роки з боку певних політичних сил є намагання знецінити героїчний подвиг радянських солдатів у роки Великої Вітчизняної війни, перекрутити історичні факти.
Микола Петрович зазначив, що наші фронтовики здобули Перемогу, тому нинішнє покоління, молодь повинні знати правду про Велику Вітчизняну війну.
З нагоди зустрічі М. П. Круглов подарував кожному учаснику бойових дій цінний подарунок. Такі ж подарунки продовжують вручати кожному учаснику бойових дій, яких у районі залишилось 81 чоловік.
Зустріч депутата співпала з днем народження голови Баштанського відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму Віктора Григоровича Семенка.
Спілка під його керівництвом тісно співпрацює з ветеранською організацією, а сам голова бере активну участь у громадському житті району та міста, патріотичному вихованні молоді.
Віктора Григоровича особисто привітали депутат Верховної Ради України М. П. Круглов, голова районної ради М. П. Бенюх та міський голова В. Ф. Рибаченко.

 ***

У рамках заходів Європейського тижня демократії в Україні в місті Баштанка районним Будинком дитячої та юнацької творчості за підтримки районної та міської рад, Миколаївського відділення Асоціації міст України та громад відбувся “круглий стіл” “Європейський вибір України”.
Метою “круглого столу” було ознайомлення учнівської молоді з документами Ради Європи в галузі місцевої та регіональної демократії, особливостями розвитку, функціонування органів місце-
вого самоврядування, залучення молоді міста до діалогу на рівні “громада – влада”, виховання громадянських почуттів та активної життєвої позиції.
Лейтмотивом проведеного заходу звучала думка, що для України євроінтеграція – це шлях модернізації економіки, залучення іноземних інвестицій, підвищення конкурентоспроможності українських товарів, але збереження при цьому національної самобутності, державності, мови, культури, звичаїв та традицій усіх народів, що її населяють.
Учасники “круглого столу” зробили висновок про те, що наша держава має власний досвід у самоврядній діяльності, але європейський досвід не завадить розвитку України, зокрема йдеться про чітке розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування та державної виконавчої влади, права органів місцевого самоврядування, юридичний захист своєї автономії, проведення референдумів, вирішення локальних проблем, реалізацію інтересів територіальних громад тощо.

 м. Первомайськ

 Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 міста Первомайська відзначила 100‑річчя від дня заснування.
Від імені депутатського корпусу міської ради “ювілярку” щиро привітала заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради по охороні здоров’я та гуманітарних питаннях В. Трянова. На святі кращим педагогам за вагомий внесок в освітянську галузь міста та плідну працю вручено Почесні грамоти міськвиконкому.

 ***

 Під головуванням першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради А. Димидовського, в зв’язку з вимогою Первомайського міжрайонного прокурора Миколаївської області від 27.10.09 № 3471 та згідно з розпорядженням міського голови від 04.11.09 № 522‑р «Про створення комісії», відбулося засідання комісії з перевірки комунального підприємства «Первомайський міський водоканал» щодо розрахунків нормативних обсягів забору та споживання води, а також відповідності обсягів фактичного споживання води нормативним розра-
хункам.
Під час засідання члени комісії, до складу якої увійшли представники управління житлово‑комунального господарства, управління економіки, відділу комунальної власності і земельних відносин, контрольно-ревізійного від-
ділу у Первомайському районі, депутати міської ради, вирішили: директору комунального підприємства «Первомайський міський водоканал» С. В. Шурку до 10.11.09 провести розрахунки та надати на розгляд комісії нормативні обсяги забору і реалізації води населенню та іншим споживачам згідно з чинним законодавством.

 

 Снігурівський район

 За участю представників органів місцевого самоврядування у районі проведено суботник з благоустрою, під час якого населенням сіл і міста висаджено більше 2‑х тисяч дерев і кущів. Окремо працівниками районної влади висаджено майже 100 сосен на прилеглій території районного Будинку культури та по узбіччях центральної вулиці міста.

 ***

Голова районної ради В. Г. Козирєв побував у Новотимофіївській сільській раді, де разом із депутатом районної ради Л. Т. Бандуровою привітали інваліда Великої Вітчизняної війни Дем’яна Прокоповича Григоренка та учасника війни Надію Іванівну Григоренко з 60‑річчям подружнього життя.
Шанованим землякам вручено матеріальну допомогу з нагоди 65‑річчя визволення України від фашистських загарбників, а також окремо 1000 гривень на газифікацію будинку.

 

 

Прес-служба обласної ради

Сообщение:

*

НОВОСТИ