Працювати, щоб жити достойно

Новости, Экономика

  5 Ноя , 2009

Неподалік Врадіївки, оточене з усіх боків хлібними полями, розташоване сучасне підприємство «Агрокомбінат «Врадіївський» товариства «НІБУЛОН». Як і чимало інших, на початку 90‑х років минулого століття, перебуваючи на грані краху, тодішній комбікормовий завод перейшов під егіду «НІБУЛОНа». Відтак, відлік свого нового життя в агрокомбінаті датують травнем 1993 року. «НІБУЛОН» викупив комбікормовий завод, і на його базі почалося створення виробничого підрозділу, який нині є самостійною юридичною особою «Агрокомбінат «Врадіївський» (при цьому продовжує залишатися складовою частиною ТОВ СП «НІБУЛОН»). Починали працювати маючи складських приміщень на 10 тисяч тонн і елеваторних – на 4,5 тисячі. Робота була орієнтована в основному на співпрацю з філіями «НІБУЛОНа».

Спочатку 88 відсотків зерна надходило з філій підприємства і лише 12 – було чужого, так би мовити.
– Нині картина змінилася майже навпаки, – розповідає генеральний директор агрокомбінату Р. Б. Андрейків. – Змінилися і наші можливості. Звичайно ж, у бік зростання. Позитивна динаміка росту виробництва, тобто збільшення кількості перероблюваного зерна, спостерігається з 2003 року:
25, 33, 35, 42 тисячі тонн – ось реальні факти цього зростання. З 2006‑го відбувається активна розбудова господарства. Цього ж року введено в дію три ємності на 10 тисяч тонн, у наступні два роки – теж по три на 9 тисяч тонн. У тому ж таки 2006 році введено в експлуатацію сушильний комплекс на 50 тонн за годину. Через рік – у 2008‑му – ще один на 75 тонн. Таким чином нині за годину ми маємо можливість довести до належних кондицій 125 тонн зерна. Нашими партнерами сьогодні є підприємст-
ва сільськогосподарського виробництва з Врадіївського, Первомайського, Кривоозерського районів нашої області, а також із сусідніх районів Кіровоградської, Одеської, Черкаської областей.

Буваючи у підрозділах «НІБУЛОНа», часто чула про надходження комбікормів для забезпечення потреб господарства, видачі на пай з «Агрокомбінату «Врадіївський». Тому й поцікавилася саме цим напрямком діяльності підприємства у Романа Богдановича.
– До складу нашого товариства входить не лише власне елеватор, – відповів він. – Ми займаємося ще й виробництвом кормів, надаємо транспортні послуги. У цьому наша особливість серед інших структур «НІБУЛОНа», тому що жодна інша не надає саме ці три види послуг: переробка та зберігання зерна, виробництво комбікормів і транспортні послуги. Якщо проаналізувати внесок кожного підрозділу у доходи підприємства, то за минулий маркетинговий рік маємо таку картину: 71 відсоток – елеватор, 25 – транспортні послуги і 4 – виробництво комбікормів. Рік (маю на увазі маркетинговий 2008–2009‑й, який починається 1 липня) ми завершили з 25‑ма відсотками приросту переробки зерна, обсяг виробництва у грошовому вираженні зріс в 1,8 разу. У 2,5 разу збільшено виробництво комбікормів, у 1,5 – перевезення вантажів. Тобто своє завдання ми вбачаємо у розвитку кожного напрямку, у нарощуванні загальних обсягів виробництва. Працюємо ми практично цілий рік, для нас не існує міжсезоння, коли різко зменшується потреба в робочій силі. Кількість робочих місць у нас від 75 до 90.

Наше підприємство – рентабельне, працює на основі госпрозрахунку, діє, як окрема юридична особа. За рік ми внесли у бюджет та різноманітні фонди понад один мільйон гривень. Останнім часом ми придбали три КамАЗи (на стільки ж одиниць збільшилося і число робочих місць).
– Таким чином, ми підійшли до такого питання, як колектив, люди, які фактично забезпечують оті проценти зростання, прибутки, стабільну роботу підприємства. Романе Богдановичу, розкажіть, будь ласка, про людей, про те, як дбає про них адміністрація, чи захищені вони в умовах кризи? – запитую у свого співрозмовника і чую у відповідь:
– Я вже говорив, що цикл робіт у нас продовжується цілорічно, тому люди з гарантованою оплатою працюють постійно. Своє завдання як адміністратор, як керівник вбачаю у тому, щоб створити умови для нормальної роботи, яка б давала людям впевненість у завтрашньому дні. Колектив у нас стабільний, праце-
здатний, повністю відсутня плинність кадрів, а охочих поступити до нас на роботу не зменшується. Середня заробітна плата на підприємстві досить висока і за минулий маркетинговий рік становила 1800 гривень. А в останній місяць року вона підвищилася до 2600 гривень. Своїм працівникам надаємо транспортні послуги, позики, матеріальну допомогу тощо.

Наш колектив складається переважно з молодих людей. Їх більшість у лабораторії, менеджменті, на виробництві. Хоча є й такі, що працюють не лише з дня створення нашого підприємства, а з часів роботи колишнього комбікормового заводу. Відмінно справляється з роботою і належним чином організовує діяльність своїх підлеглих головний бухгалтер Т. Й. Романюк. Високий рівень роботи підтвердила перевірка податкової інспекції, в ході якої не було винесено жодного зауваження. Не допускаємо порушення термінів оплати платежів, на високому рівні облік матеріальних та фінансових ресурсів.
Начальником виробництва у нас працює М. М. Арсеньєв – молодий спеціаліст з вищою освітою. Лабораторією завідує теж молода за віком людина О. В. Пушкаренко, але вона знає свою роботу, оскільки починала працювати з лаборанта, постійно у пошуку, запроваджує нові методи роботи. Досвідченими спеціалістами і вмілими організаторами зарекомендували себе головний інженер О. В. Тихевич, начальник гаража В. В. Дарієнко, енергетик С. С. Кравчина. Безвідмовний у роботі працівник комбікормового цеху, людина майже з 30‑річним досвідом роботи М. А. Постовик. Але і на адресу досить молодого механізатора Сергія Сетіра можна сказати тільки найкращі слова. Тобто хочу ще раз підкреслити, що всі у нас працюють добросовісно, незалежно від посади і віку. А досвід і бажання, знання і вміння лише допомагають у досягненні поставленої мети.

Ще одне хочу підкреслити: все, чого ми досягли, стало можливим завдяки тому, що ми є невід’ємною складовою, маленькою часточкою потужного організму, ймення якому «НІБУЛОН». Упевнений, що переважна більшість людей – добросовісні, і працювати хотіли і хочуть завжди. Працювати, щоб жити достойно. Але не всі і не завжди можуть створити їм для цього належні умови.
Можна було б на цьому і завершити нашу розмову з генеральним директором «Агрокомбіната «Врадіївський» Р. Б. Андрейківим. Але знаючи, що він нещодавно разом з іншими нібулонівськими спеціалістами побував у Сполучених Штатах Америки, поцікавилася, які враження залишило відвідання американського континенту.
– З того, що ми бачили, дещо можна запозичити щодо забезпечення якості зерна, технологій його переробки. А от стосовно масштабів роботи нашої компанії, щодо технічної оснащеності «НІБУЛОН» багато в чому стоїть на значно вищій сходинці. І це не лише моя власна думка.
Коментарі, як кажуть, зайві. Тому поставимо на цьому крапку.

 

***

 

Аналогічний стан справ і у філії «Врадіївська», офіс якої розміщено у приміщенні офісу агрокомбінату. Правда, вона не є самостійною юридичною особою і входить до складу «НІБУЛОНа» на правах філії. Високі показники у праці, бездоганна дисципліна, постійний пошук – усе це характеризує і її роботу.
– Вся земля, яку ми обробляємо, а це – 2,7 тисячі гектара, – розповідає директор філії С. А. Сакерін, – належить сільським жителям, тобто – земельні пайові ділянки. З огляду на нинішній несприятливий для нас рік за кліматом, результати одержали навіть кращі минулорічних. Так, озима пшениця дала по 41 центнеру зерна з гектара, озимий ячмінь – по 37 центнерів, соняшник – по 27,3, кукурудза – близько 70 центнерів зерна з гектара. Завершили ми у визначені строки і сівбу озимих культур, які зайняли 1200 гектарів. Спеціалісти центрального офісу дбають про те, щоб на наших полях працювала сучасна високопродуктивна техніка. Лише за останні два роки значно оновлено машинно-тракторний парк. Надійшли нові комбайни, трактори, в тому числі два «Кейси».

Заходить мова і про розрахунки з пайовиками. Вірні своїм принципам нібулонівці повністю розрахувалися з людьми до 1 вересня. Не дивно, що охочих здати свої земельні ділянки на обробіток у філію «НІБУЛОНа» завжди доволі. Хоча договори оренди вже переукладено, але є можливість взяти в обробіток ще гектарів 600–700 землі. Сергій Анатолійович працює у філії, вважай, з початку її створення, спершу агрономом, останнім часом – директором філії, тому пам’ятає ті часи, коли обробляли до 7 тисяч гектарів землі. Потім землю розпаювали, з’явилося чимало обіцяльників, які правдами і неправдами, що називається, видурили землю у людей, а ради не можуть дати ні щодо її обробітку, ні щодо розрахунків з пайовиками. Тому й шукають люди можливість пов’язати свою подальшу долю з «НІБУЛОНом»: з ним надійно, він не ошукає, а навпаки – у скруті допоможе.

– Колектив наш невеликий, але дружний і згуртований, налаштований – на добросовісну роботу, – сказав на завершення розмови С. А. Сакерін. – І не має значення хто ти – механізатори А. Бондаренко, С. Сорочан чи головний бухгалтер С. Богун, слюсар В. Непомнящий чи головний агроном О. Затяжчук, комбайнери Ю. Тюха, С. Кіторага, В. Остапенко чи будь-хто інший з нашого колективу – кожен на своєму робочому місці вносить частку у загальний доробок.

Людмила ДОБРОВА
Врадіївський район

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ