Про газ, про землю і культуру

Новости, Официально

  26 Ноя , 2009

Як би не складалося життя, які б труднощі не доводилося долати або які посади не доводилося б обіймати, завжди необхідно залишатися людиною. Про це часто забувають, особливо ті, кому, в першу чергу, доручено захищати права людей, – високопосадовці.

 

19 листопада по телефонному зв’язку відбулася «Пряма лінія» із головою обласної ради Тетяною Демченко і більшість звернень громадян стосувалася саме свавілля чиновників.

 

Першою на «Пряму лінію» звернулася мешканка Врадіївки Надія Петрівна Продан, яка з надзвичайним хвилюванням розповіла про свавілля начальника місцевої газової дільниці. Жінка замінила газовий котел. Після цього начальник дільниці, посилаючись на нібито загрозу газового вибуху, вимагав у неї заплатити штраф за неправильну експлуатацію газового обладнання, а в разі відмови погрожував відключити газ. «Три години нам довелося стояти з лопатами і сапами і не дати йому відключити газ», – розповідає Надія Петрівна. Чи правомірними були дії начальника Врадіївської газової дільниці? Можна з певністю стверджувати, що ні, адже, за словами постраждалої, жодного документа, у якому було б пояснено причини відключення газу, він не надав. До того ж, звідки взялася загроза газового вибуху – теж невідомо: представники газових служб, які перевіряли стан котла, сказали, що тиск у нормі і жодної небезпеки немає.

 

Вислухавши проблему, Тетяна Василівна пообіцяла розібратись у ситуації і винести найближчим часом це питання на розгляд постійної комісії обласної ради, адже це вже не перше звернення від мешканців Врадіївки щодо такого зверхнього ставлення до них працівників газового господарства.

 

Із газом пов’язане і питання від пенсіонера із села Маринівки Доманівського району Сергія Петровича Ткаченка, якого хвилювало, чому майже вдвічі зросли ціни на скраплений газ (у балонах). На що голова облради відповіла, що зараз важко знайти продукти чи послуги, які б не подорожчали, і питати про це варто в очільників держави, які за такого низького рівня зарплат і пенсій допустили значне зростання цін. Зі свого боку Тетяна Василівна пообіцяла, що депутати облради однозначно порушать це питання перед тими структурами, які відповідають за забезпечення населення скрапленим газом.

 

Хвилювало Сергія Петровича і питання стосовно вартості приватизації землі, і від чого залежить ціна за приватизацію землі. «Складових дуже багато, – відповіла голова обласної ради. – Але однакової ціни у нас в державі не те що на оформлення приватної земельної ділянки немає, а немає однакової ціни й на буханку хліба чи один і той самий медичний препарат». А, як ми знаємо, не так давно Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України в 2009 році», якою заборонив стягнення плати з громадян за оформлення та видачу державних актів про право власності на землю до кінця цього року. Тобто земельні ділянки під житловими будинками, землі, що виділялися під особисте селянське господарство в межах населених пунктів, та ділянки, які виділялися під садівництво, згідно з цією постановою можуть бути приватизовані безкоштовно. Чому цього не відбувається і яка тоді роль подібних постанов, здогадатися неважко. Проте Тетяна Василівна пообіцяла на місцевому рівні вирішити проблему і з’ясувати, чому на сьогодні жителі не можуть приватизувати землю не лише за державні, але й за власні кошти.

 

До того ж, позитивний досвід у вирішенні земельних питань уже є. Так, на «Пряму лінію» звернулася мешканка села Іллічівка Братського району Тамара Миколаївна Школяренко, про біду якої повідомлялося в одному з минулих номерів, і висловила щиру подяку і голові обласної ради, і депутатському корпусу, які не лише добрим словом підтримали Тамару Миколаївну і її родину, але й допомогли у вирішенні юридичних питань, пов’язаних із користуванням земельною ділянкою.

 

Від питань господарських – до питань культури. На «Пряму лінію» зателефонував житель села Рівне Очаківського району Микола Петрович Бойко із питанням щодо відновлення роботи сільського Будинку культури. Звернутися до голови обласної ради його спонукала недавня трагедія, яка сталася у селі: двоє студентів поїхали увечері розважитися в Очаків і на зворотному шляху потрапили у ДТП. Один із них загинув на місці, інший у важкому стані перебуває у лікарні. Можливо, сподівається Микола Петрович, якби у селі працював Будинок культури, молоді б не доводилося через нудьгу їздити деінде?

 

Тетяна Василівна в першу чергу висловила співчуття родинам обох хлопців і зазначила, що обласна рада може допомогти, але для цього потрібні відповідні дії і з боку влади на місцях, тим паче Очаківський район має великі потенційні можливості у розвитку культурної галузі. Сказала голова обласної ради і про можливість участі сільської громади у програмі розвитку Про ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», яка передбачає співфінансування проектів з боку обласного керівництва, районної влади та самих жителів. До того ж, саме за такою програмою у селі Рівному вже було відновлено роботу дитячого садка. «Молодь повинна мати місце, щоб відпочити не тільки в місті, але й у селі, – зазначила Тетяна Демченко. – Тому я запропонувала голові постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Тамілі Бугаєнко разом із депутатами обласної ради виїхати на місце, вивчити ситуацію, чому ні Очаківська райдержадміністрація, ні районна рада, на жаль, не відреагували на наші звернення, які мали місце місяця 3–4 тому з даної проблеми. Крім того, звичайно ж, легше допомагати тим, хто хоч щось намагається зробити, а не лише просити «дайте». Тому депутати вивчать дану ситуацію, і спільними зусиллями ми спробуємо зрушити це питання з мертвої точки».

 

На «Прямій лінії» чергувала Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Комментарии:

  1. Нона:

    І що змінилось? Мабуть нічого

Сообщение:

*

НОВОСТИ