Свято блакитного вогника, що зігріває душу

Новости, Репортер

  12 Ноя , 2009

Довгоочікуване свято блакитного вогника, який уже незабаром весело запалахкотить в оселях мешканців Морського, зігріваючи своїм теплом і їхні тіла, і душі, завітало 10 листопада у це тихе приморське село, зібравши на його околиці, біля новенького газорозподільного пункту, і корінних жителів, і представників коблівського органу місцевого самоврядування, й численних гостей з району та області, працівників ЗМІ. Непривітність рвучких поривів вітру та похмурої погоди не могла завадити радості людей, які нарешті дочекалися цього блага цивілізації, під назвою природний газ, і на своїх вулицях.

 А можливою ця приємна для трьох сотень людей подія стала, в основному, завдяки наполегливості, цілеспрямованості та ентузіазму однієї людини – Коблівського сільського голови Володимира Панича, на чому у своїх вітальних промовах наголошували усі без винятку гості заходу. І більшість робіт, як зазначив керівник підрядної організації Очаківського управління експлуатації газового господарства І.Д. Ткаченко, робилася авансом, під чесне слово В.М. Панича.

– Я не з чужих слів знаю, що це таке – топити піч дровами, соломою, кураєм, бо сам сільський, – звернувся до зібрання народний депутат України від Партії регіонів Микола Круглов, чий особистий вклад у справу газифікації Березанського району, до речі, завжди був вагомим. – І хоч нині нам настійно радять переходити на альтернативні джерела тепла, ніхто, я вважаю, не сперечатиметься, що природний газ усе ж кращий.
Що ж, сільській владі вдалося у непростий кризовий час усього за рік виконати чималу за обсягом робіт та коштів справу (побудовано 8 253 м газових мереж, на що витрачено 496 тисяч гривень з місцевого бюджету та 385 тисяч залучених гривень).

 

– Морське – це двадцять третє село на Березанщині, яке приєдналося до списку газифікованих, – з цих слів почав свій виступ виконуючий функції та повноваження голови райдержадміністрації, перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Нікора. – Лише три роки тому газ було пущено у Ленінці, а вже дане блакитне природне паливо зігріває домівки коблівчан, і ось й жителі Морського мають змогу забути і про дрова, і про вугілля.
– У сьогоднішньому святі, окрім сільського голови В.М. Панича, є заслуга ще одного керівника – Михайла Дротенка, – зазначив голова районної ради Валентин Гуртовий. – Адже саме газифікація Рибаківки і Лугового стала першим кроком на шляху до цього успіху.
Вислухавши тремтливі вдячні слова на свою адресу від представника громади Сніжани Бондар – за те, що його слова ніколи не розходяться з ділом, Володимир Панич лише й відповів: “Я зробив те, що мав зробити, аби звести до мінімуму усі ваші затрати і турботи”.Отож відтепер кожен житель села Морське має можливість на гідні умови в побуті: взимку зігрітись теплом, у будь-який час приготувати їжу і не перейматися, нарешті, клопотами про холодну хату та набридливу щорічну епопею із заготівлею дров та вугілля.

 

Людмила ДЕХТЯРЕНКО
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ