Телебрифінг з Олексієм Гаркушею: від епідемії до політики

Новости

  17 Ноя , 2009

Кажуть, чим вище сидиш, тим далі бачиш, тому й за відповідями на нагальні питання краще звертатися до високопосадовців. Та от чи правда все те, що вони говорять?
У п’ятницю відбувся брифінг з губернатором Миколаївської області, лейтмотив якого можна сформулювати як: «У всьому винні політики». Щоб нас не звинуватили у безпідставній критиці розшифруємо, що саме маємо на увазі.

 

Усіх журналістів, у першу чергу, цікавило питання епідемії грипу і готовності Миколаївщини із нею боротися, на що Олексій Гаркуша заявив, що сьогодні вся країна працює в режимі «збереження життя». Для цього закрили всі дошкільні заклади, школи та вузи, щоб убезпечити дітей від зараження. Цікаво, що це єдині заклади масового скупчення людей, які були зачинені. Незважаючи на обіцянки закрити кінотеатри, фітнес-клуби, бібліотеки і так далі, вони працюють. Можливо, заспокоює миколаївців те, що наша область сягнула епідеміологічного порогу однією з останніх. Інша справа, заявив Олексій Гаркуша, у паніці навколо нового вірусу грипу, яку підняли не без втручання політиків. Так, Міністерство охорони здоров’я України підтвердило смерті майже трьохсот людей, введено карантин і ведеться боротьба із новим захворюванням, але в Україні від звичайного сезонного грипу щороку помирає в десятки разів більше людей, то для чого здіймати паніку. Думаємо, кому й для чого це вигідно, здогадатись неважко. І все ж, наголосив губернатор, треба відмежовувати сезонну інфекцію від каліфорнійського чи, як його прийнято називати в народі, свинячого грипу і не концентруватися на останньому. Крім того, за його ж словами, Миколаївщина готова реагувати миттєво і надавати хворим невідкладну допомогу. На сьогодні наявні 680 ліжок для прийняття хворих і ще близько двох з половиною тисяч знаходяться у резерві. Не варто хвилюватися й щодо транспорту й пального. «У нас уже є практика застосування у разі необхідності транспорту підприємств, так що це питання можна знімати», – сказав губернатор. І останнє: аптеки забезпечені усім необхідним, а зокрема препаратом «Таміфлю», який уже набув у нас статусу панацеї від хвороби: «“Таміфлю” в аптеках є у всіх територіальних одиницях». Зайшли в першу-ліпшу аптеку поцікавитися, чи справді є там цей препарат, але нам дали там зовсім іншу відповідь, що препарат вам буде виданий безкоштовно у лікарні, але лише у разі захворювання саме на свинячий грип. Мало віриться, але справа не в цьому, а в тому, що інформація-то різна.

 

А от чим можна пояснити подорожчання ліків і чи не виглядає це своєрідним мародерством з боку підприємців у часи епідемії? «Бізнес і совість, – речі взагалі несумісні, – констатував Олексій Гарку-
ша, – тому я не осуджував би наших земляків». Але додав, що на сьогодні вже є фіксовані ціни на ліки, запропоновані Каб-
міном, і створені контрольні групи, які перевіряють їх дотримання власниками аптек. Для інформації додамо, що з 30‑ти перевірених миколаївськими податківцями аптек, у 10‑ти виявлено завищення встановлених цін.

 

Безпосередньо пов’язане із грипом і питання вакцинації. Чи буде на Миколаївщині проводитись спеціальна програма зі щеплень від каліфорнійського грипу? «Вакцинація – питання не вирішене на державному рівні. Ніхто на сьогодні не хоче брати на себе відповідальність», – заявив губернатор. Крім того, і тут знову винні політики: самі залякали населення, розвиваючи тему корисних і шкідливих вакцин. Якщо Міністерство охорони здоров’я прийме рішення про необхідність масової вакцинації, як заявив Олексій Гаркуша, область не залишиться осторонь, але, в першу чергу, тут необхідна серйозна роз’яснювальна робота.
А чи не є оголошений на сьогодні карантин просто спробою уникнути проблем із опаленням, про що також заявляють деякі політики. На це питання Олексій Гаркуша відповів однозначно: ні, не є, і додав, що опалювальний сезон на Миколаївщині розпочався досить рівно, хоча деякі проблеми все ж є, але пов’язані вони або із заборгованістю жителів за тепло, або із переходом на індивідуальне опалення.

 

Від проблем епідемії і політики перейшли до проблем суто політики та економіки. Зокрема, на прохання журналістів прокоментувати нинішню перед-
виборну ситуацію, Олексій Гаркуша відповів, що найперше необхідно прибрати з передвиборної гонитви персоніфікацію і голосувати не за того, чи за іншого кандидата, а, насамперед, за програму, яку він пропонує.
Цікавило журналістів і те, чи приймає облдержадміністрація якісь дії щодо вирішення конфлікту між сільськогосподарським підприємством «НІБУЛОН» і підприємством «Миколаївський морський торговельний порт». Нагадаємо, що конфлікт виник через те, що морпорт не дає дозволу судну «Preventer», яке прийшло за 60 тис. тонн ячменю для відправки в Іран, пришвартуватись біля причалу компанії, зриваючи контракт. Мотивують це тим, що розміри судна можуть стати причиною аварійної ситуації. Морпорт пропонує завантажити судно біля свого причалу, що, в свою чергу, є економічно невигідним для компанії «НІБУЛОН», адже це завантажування обійдеться підприємству в 1 млн. доларів. І хоча, за словами губернатора, на сьогодні вже немає жодної посадової особи, яка б не знала про цей конфлікт, включаючи і Президента, і Прем’єр-міністра, він так і залишається невирішеним. Проте Олексій Миколайович все одно вважає, що проблему необхідно вирішувати не «на горі», а тут, на місцевому рівні. А щодо дій облдержадміністрації, то були спроби зібрати обидві сторони за столом переговорів, проте начальник морпорту проігнорував зустріч. І ще: якщо будуть реальні порушення, заявив Олексій Гарку-
ша, будуть вживатися заходи. А хіба сам конфлікт ще не є реальним порушенням?
Одним словом, відповіді отримали, а висновки робіть самі.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ