У баштанських учнів – новосілля

У четвер, 26 листопада, у місті Баштанці в урочистій обстановці відбулося відкриття нового корпусу для учнів початкових класів Баштанської ЗОШ № 1 І-ІІІ ступенів. Це радісне і довгоочікуване свято відбулося завдяки спільним зусиллям обласної, районної і міської влади, педагогічного і батьківського колективів школи.

 

Голова обласної ради Т. В. Демченко, вітаючи від себе особисто, від імені депутатського корпусу обласної ради щасливих господарів будівлі – учителів і дітвору, висловила сподівання, що нова школа для початківців стане скарбницею знань і культури нашого народу, де зростатиме надія його сьогодення і завтрашнього дня – майбутня еліта України.
Тетяна Василівна ще раз зазначила, що депутати Миколаївської обласної ради були і будуть залишатися послідовними щодо збереження школи як освітнього і духовного центру кожної територіальної громади.

 

Принагідно сказати, що неодноразово депутати Баштанської районної ради ініціювали вирішення питання добудови нового корпусу (а його будівництво розпочалося ще у 1993 році і відновлено практично за останній рік–півтора) на сесіях районної ради, у листах-зверненнях до обласної ради.
Зворушливо вітав міську громаду Баштанки, учителів, учнів та батьків ЗОШ №1
і голова районної ради М. П. Бенюх. Михайло Петрович навів при цьому неголосливі цифри. У 2008–2009 роках виділено 4185 тисяч гривень державної субвенції та 515 тисяч – із районного бюджету на добудову нового корпусу Баштанської ЗОШ №1. Крім того, за останні роки двічі більше ніж по 200 тисяч гривень виділили депутати обласної ради.

 

Це ще раз свідчить про те, що жодне питання: чи то будівництва, чи реконструкції закладів освіти не обходиться без виважених рішень депутатського корпусу задля здійснення мрій наших дітей мати сучасний навчальний заклад.
На свято із подарунками завітали багато шанованих гостей. І кожен по-своєму не скупився на щирі побажання добра і творчих успіхів славній Баштанській ЗОШ №1.
Це – голова облдержадміністрації О. М. Гаркуша, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації В. В. Мельніченко, начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації С. К. Григор’єва, голова райдержадміністрації І. В. Рубський та інші.
А настоятель церкви Святого Пантелеймона отець Віталій, благословивши цю праведну подію, подарував винуватцям свята ікону Божої Матері.
Сяяли радісно очі директора школи О. М. Бабіна. У цей історичний для навчального закладу день Олександр Миколайович святкував свій день народження. Більше десяти років талановитий організатор і педагог трудиться у рідній школі, сім останніх – директором.

 

Школа – найкраща у районі, її учні з року в рік посідають призові місця на предметних олімпіадах та конкурсах.
Беззаперечно це є заслугою професіоналів – педагогів школи. У вітальному слові О. М. Бабін відзначив головне досягнення цієї події: від сьогодні заклад назавжди відмовляється від двозмінного режиму роботи. Слушно сказати, що напередодні урочистостей голова обласної ради Т. В. Демченко поцікавилась, як ідуть справи у школі загалом, і побувала у класах основного корпусу школи та в корпусі для початківців, під який усі ці роки, поки чекали новосілля, слугувала споруда дитсадка. Звісно, таке сусідство було не на користь дошкільнятам, адже під одним дахом із 160‑ма малюками розташовувалось 12 класів для учнів початкових класів (а їх налічується близько 400).

 

Тут же Т. В. Демченко поцікавилась у Баштанського міського голови В. Ф. Рибаченка, чи є у місті батьки, які бажають віддати своїх малюків на виховання у дитсад. З’ясувалося, що їх число майже захмарне.
Понад 600 діток дошкільного віку нині поза дошкільним вихованням. Одних заяв на місце у дитсадку у місті близько півтисячі. І потрібно зробити усе, аби найближчим часом у вивільненій частині будівлі дитсадка можна було прийняти малюків.
Зрозуміло, що потрібні кошти на ремонт і перелаштування для нових умов роботи дошкільного закладу. Тож у той же день в усній формі голова обласної ради порушила це питання перед головою облдержадміністрації О. М. Гаркушею, розраховуючи на належне реагування на проблему з боку виконавчої влади. А в тому, що від депутатів обласної ради буде підтримка, – сумніву немає.

 

Загалом Баштанська ЗОШ №1 справляє найкраще враження. Бездоганний порядок скрізь, починаючи від шкільного подвір’я і закінчуюючи класними кімнатами, – таким нині повинний бути кожен навчальний заклад у районах області.
Належне значення приділяють тут і харчуванню учнів. Приміщення шкільної їдальні своїм дизайном може цілком конкурувати з елітними кафе обласного центру. Але головне – у школі діти отримують достойне харчування. Щоденні випічки – пиріжків, булочок тут близько десяти найменувань (завідуюча їдальнею Тетяна Василівна Музика).

 

Заслуговують на увагу і належні санітарні умови підрозділу харчоблоку і їдальні. Під час капітального ремонту основного корпусу школи, який проведено у нинішньому році, враховано і дотримання теплового режиму їдальні при митті рук дітей.
З районного бюджету на капітальний ремонт 45‑річного основного корпусу школи виділено 955 тисяч гривень.
Щиро дякували на святі баштанці будівельникам, які якісно і професійно відремонтували її будівлю, а також добудували новий корпус. Тож символічний ключ від новобудови, як і годиться, директору школи вручив М. А. Лапшин під найгучніші овації усіх присутніх. Казкові умови нововведеного навчального корпусу залишили назавжди незабутнє враження.
Усі класи укомплектовані найсучаснішими меблями, впорядковані за найвишуканішим смаком. Гармонію краси душі доповнювало море вазонів кімнатних квітів: на підвіконниках, уздовж стін, що відразу підказувало про часточку внеску батьківського колективу у загальну справу.
Тож нехай віднині і назавжди панує тут радість та щастя.

 

З новосіллям тебе, початкова школо!

 

Олександра МЕНТЕЛЬ,
радник голови обласної ради
Фото автора
м. Баштанка

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ