В полоні квітів чарівних…

Культура, Новости

  28 Ноя , 2009

Краса завжди може полонити, особливо коли вона гармонійно поєднується з добротою і простосердечністю. Долучаючись до прекрасного, людина дає можливість самій собі розкрити свої таємні закутки душі, забути про повсякденну метушню.

 

На персональній виставці миколаївської художниці Галини Кир’якової поринаєш у прекрасний світ квітів. Відкриття цієї виставки відбулося у приміщенні Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в рамках виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини», завдяки якому жителі та гості міста мають можливість відвідувати перші персональні виставки художників‑аматорів та майстрів творчого об’єднання «Прибужжя».

 

Щоб зрозуміти настрій картин, слід пізнати особистість самої художниці. Спочатку Галина Кир’якова втілювала свою творчу енергію у віршовій формі. На написання віршів її надихали рідні миколаївські пейзажі. Але пізніше, вже у 2007 році, Галина Кир’якова знайшла себе у мистецтві живопису і почала малювати, малювати квіти…

 

Справді, виставка була схожа на бал квітів, утілений у чарівних картинах. «Троянди», «Мальви», «Айстри», «Лілії», «Маки», «Ромашки», «Півонії», «Хризантеми» – всі картини справляли приголомшуюче враження. Завдяки техніці створення рельєфного зображення художниця ніби «оживляє» квіти. Неможливо не замилуватися такими картинами, як «Гілки яблуні», «В очікуванні дива», «Настрій», «Квіти літа», «Зачарування». Всі вони передають тендітні образи, в яких розкривається і сама художниця. Водночас кожна картина – неповторна. Приміром, полотно «В очікуванні дива» вражає яскравістю і насиченістю барв, а «Гілки яблуні», вкриті білим цвітом, так і промовляють до тебе шепотом весняної ніжності. Чарівну простоту і тремтливість почуттів передає картина «Настрій закоханості».

 

Чому Галина Кир’якова малює квіти? Як зізнається художниця, «в квітах закладений код нашого буття». Малюючи квіти, Галина Кир’якова намагається передати цінність життя, щоб людина, яка буде споглядати її творіння, могла долучитися до таємниці всього того, що нас оточує. Художниця говорить: «Мені б хотілося, щоб, переглядаючи мої картини, люди відчували спалах у душі, а їх погляд не був буденним і сірим. Я намагаюсь передати красу і радість світу».

 

– Прекрасне я любила змалечку, – продовжує Галина Кир’якова. – Мама розповідала мені, що, повертаючись з дитячого садочка додому, я по дорозі зривала квіточки. На запитання людей, чому я це роблю, моя мама відповідала: «Вона дуже любить квіти». В моїй пам’яті живе картина, на якій зображений срібний метелик над галявиною квітів. Коли мені важко, я завжди згадую саме її. Пам’ятаю, що коли дивилася на це полотно, ніби сходила якась незрима благодать.

 

За словами художниці, їй хочеться примножувати цю красу і надалі, шукати себе і творити. Вдень чи ввечері вона, бухгалтер за професією, може взяти пензля до рук і малювати нові картини. До речі, на виставку завітало багато гостей, а також знайомих, друзів та колег Галини Кир’якової. В день відкриття персональної виставки художниці їй дарували… квіти, дарували пісні та поетичні рядки. Тележурналіст і поет Ігор Федоров присвятив «квітковій мамі» Галині Кир’яковій вірш. Його рядками і хотілося б завершити розповідь про виставку:

 

Ее цветы
Цветут в любое
Время года,
Природы южной
Красочный портрет.
Здесь не молчит,
Не спит, –
А говорит природа, –
Любви и мысли
Радостный дуэт!

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ