Гарячі обговорення напередодні сесії

Официально

  8 Дек , 2009

2 грудня відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради – з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту (голова Таміла БУГАЄНКО); з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку (голова Віктор ВІДЯПІН).

 

На розгляд постійних комісій було винесено неабияку кількість питань, за якими, як завжди, стоять звичайні люди, які невтомно сподіваються на позитивні зміни у житті. Тому засідання в цілому було насиченим, депутати обласної ради намагалися проаналізувати ситуацію у різних аспектах, керуючись інтересами людей.

 

Пропозицію щодо внесення змін та доповнень до Статуту обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» депутати підтримали і звернули увагу керівництва зазначеної установи на необхідність здійснення дер-жавної реєстрації прийнятих змін.

 

Рішення обласної ради від 16 жовтня поточного року № 6 «Про внесення доповнення до обласної програми «Шкільний автобус» наразі залишається актуальним, оскільки депутати закцентували увагу на його невиконанні облдержадміністрацією. Тим не менш, 9 районів області, в які будуть направлені шкільні автобуси, вже визначені на попередніх засіданнях комісій обласної ради. Десятим районом, який погодили депутати, став Кривоозерський. Остаточний розподіл шкільних автобусів, які планується придбати у цьому році за кошти обласного бюджету, затвердять на XXXIII сесії, яка має відбутись вже 11 грудня.

 

Однозначною була позиція депутатів обласної ради щодо проекту рішення «Про перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, які підлягають приватизації у 2010 році». Зокрема питання про забезпечення приватизації єдиного майнового комплексу підприємства обласної комунальної власності «Фармацевтична фабрика» депутати винесли на розгляд сесії, а також підтримали пропозицію облдержадміністрації стосовно збереження профілю цього підприємства протягом п’яти років.

 

Загострення ситуації з комунальним підприємством «Міжнародний аеропорт «Миколаїв» викликало неабияку занепокоєність депутатів. Ще у 2007 році обласною радою було прийняте рішення щодо приватизації аеропорту, проте до цього часу в силу різних обставин воно так і залишилося невиконаним. Тепер усі крапки над «і» фактично буде розставляти на черговій сесії обласної ради депутатський корпус, якому так чи інакше небайдуже питання приватизації аеропорту.

 

Депутати були обурені і ситуацією з цільовим та своєчасним використанням коштів, виділених на розв’язання соціальних та екологічних проблем у рамках завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Як проінформував депутат обласної ради Микола Машкін, уже профінансовано з бюджету обласної ради більше восьми мільйонів гривень. Проте в результаті депутатський корпус погодився з тим, що дійсний стан використання у нинішньому році коштів на об’єкти Ташлицької програми для них залишається взагалі невідомим. Тому питання, знову-таки, як і попередні, було винесено на розгляд сесії.

 

Питання про внесення доповнень до обласної Програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006–2010 роки викликало неоднозначні відгуки. Так, заступник начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Олег Гускін вважає, що введення комендантської години для дітей є певним виявом «обмеження свободи пересування людини за віковими характеристиками». Проте, депутатський корпус вважає, що введення таких доповнень сприятиме зменшенню злочинності серед дітей. Така практика вже існує у деяких областях України, і, за даними правоохоронних органів, сприяє ефективному впливу на криміногенну ситуацію у дитячому середовищі.
Всі питання, розглянуті протягом спільного засідання комісій, мають особливе значення як для депутатів, так і для людей. Незабаром чергова сесія, за якою – ключова роль щодо вирішення цих питань.

 

Юлія ПУСТОВІТ

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ