Глибин минулого сторіччя

Новости, Репортер

  1 Дек , 2009

сягає історія головного медичного закладу Новоодещини – Центральної районної лікарні

Віковий ювілей, який вона справила нинішнього року, – дата поважна, хоча на перший погляд не надто і значуща. Воно і зрозуміло: наша область взагалі молода, так само і як її населені пункти.

 

Втім, як часто приказують, якби на шляху новоодеських медиків і не трапилося у ближчій перспективі такого свята, то його варто було б створити. Те, що районна лікарня вже давно вважається однією з кращих в області, – не просто красиві слова до нагоди. Високий рівень обслуговування людей, що взяли у лікарні за правило, найголовніша оцінка старань новоодеських лікарів у допомозі землякам. Як відзначила у своєму вітальному слові голова обласної ради Тетяна Демченко, колектив на чолі з головним лікарем Миколою Миколайовичем Коваленком робить усе можливе, аби відвідувачі максимально комфортно почували себе у лікарні.
– Варто згадати, – сказала голова облради, – що депутатський корпус по мірі сил та можливостей старається не обходити увагою проблеми медичних закладів. Відповідно і знаходить для цього кошти. Приміром, нинішнього року із 35 мільйонів, отриманих за рахунок перевиконання бюджету та інших вивільнених коштів, медикам надійшов 21 мільйон гривень.

 

Також голова обласної ради порушила інше питання, яке останнім часом часто виникає на зустрічах із працівниками медичних закладів: ймовірна реорганізація установ охорони здоров’я. Її передбачають планами Кабміну, але, зазначила Тетяна Демченко, реорганізація не торкнеться ані дільничних лікарень, ані фельдшерсько-акушерських пунктів. А ще Тетяна Василівна подарувала колективу райлікарні портативний електрокардіограф.
Мешканці районного центру та населених пунктів прекрасно усвідомлюють, що досвіду своїх лікарів можуть безбоязно довірити власне життя чи здоров’я, тому й зібралося у Будинку культури привітальників повна зала. Та найгучнішими оплесками зустріли присутні вітальне слово колишнього головного лікаря Аркадія Федоровича Кісельова, завдяки якому великою мірою і лікарня має нинішній вигляд, і прекрасні традиції закладено у роботу новоодеських медиків. Згадуючи будівництво тих корпусів, що і донині вірою і правдою служать охороні здоров’я, Аркадій Федорович підкреслив простоту, з якою вирішувалися найважливіші справи. Він, випускник Івано-Франківського медінституту, молодий керівник лікарні сам накреслив і затвердив у архітектора району проект, сам склав і знову ж таки затвердив у фінвідділі кошторисну документацію… Все робив сам. А гроші на будівництво знайшов просто із справжньою селянською вигадкою: запропонував «скинутись» господарствам району. Тариф розробив такий – по одному карбованцю з гектара землі.

 

Прикметно, що ці корпуси успішно служитимуть і далі. Але в іншій якості. За умови доведення до ладу ще одного багатоповерхового корпусу, на якому будівництво припинилося ще у вісімдесятих роках, вони мають перетворитись у сім помешкань для спеціалістів. Як зазначила під час відвідин лікарні голова обласної ради, слід ближчим часом віднайти можливість виділити певну суму грошей хоча б на встановлення вікон та дверей, аби запобігти руйнуванню будівлі.

 

У чому ж можна знайти приклад новоодеських лікарів для інших? Не враховуючи, мабуть, обов’язкової у таких випадках професіональної майстерності, ще й в умінні господарювати. Що й вилилося в один із найвищих показників вартості одного ліжко-місця, тобто на яку суму надається послуг кожному пацієнту.
– Добре, що нам вдається підтримувати на належному рівні матеріально-технічну базу лікарні. Останнім часом зроблено ремонт у інфекційному та пологовому відділеннях, електромережу переведено на перший рівень безпеки, обов’язкове триразове безплатне харчування помітно поліпшує власна міні-пекарня. Як наше велике досягнення відзначу перше місце в обласному конкурсі з обслуговування інвалідів та ветеранів війни, – розповів Микола Коваленко.

 

Працівників лікарні також привітали виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Іван Вовчок, голова районної ради Олександр Делікатний, заступник голови облдержадміністрації Віталій Травянко, заступник начальника управління охорони здоровя Юрій Дячук… Зрештою, вітальних слів було сказано чимало, а ось, напевне, найбільше запам’яталася обіцянка Олександра Делікатного виділити наступного року молодій лікарській родині 150 тис. грн.
По закінченню урочистої частини та вручення нагород відбувся яскравий концерт, підготовлений силами художньої самодіяльності району.

 

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра Ласкіна
м. Нова Одеса

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ