Говорить і показує Миколаїв!

Новости, Репортер

  17 Дек , 2009

«Увага! Увага! Говорить і показує Миколаїв!», – саме з цих слів починалося миколаївське телебачення, а сьогодні воно святкує свій півстолітній ювілей. Від кількагодинних передач до цілодобового показу, від кіноплівки до сучасної телетехніки, від чорно-білого зображення до кольорового – такою була історія нашого місцевого телебачення. Разом з телевізійниками своє 80‑річчя святкувало й миколаївське радіо.

 

 

У Російському драматичному театрі влаштували імпровізовану студію, ведучими якої стали журналіст облдержтелерадіокомпанії Інга Хоржевська та актор театру Євген Олійник, а гостями – представники влади, громадськості, колеги ювілярів з інших регіонів, артисти та, звісно, самі працівники радіо і телебачення. Спочатку пригадали минуле: як усе починалося і тих, хто стояв біля витоків миколаївського теле- і радіомовлення. А далі, як із рогу достатку, посипалися привітання, слова вдячності і подарунки. Гість імпровізованої телестудії – виконувач обов’язків голови Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайко – висловив подяку за багаторічну й сумлінну працю і вручив почесні нагороди генеральному директору ОДТРК Олександру Митрофанову і його заступникам Олександру Топчію та Олександру Пазінічу. Багато працівників ОДТРК отримали почесні грамоти і подяки від обласної ради і обласної держадміністрації, від мера міста Володимира Чайки і голови обласної ради профспілок Маргарити Сапожнікової. Привітав телевізійників і працівників радіо заступник голови облради Володимир Пащенко. А Володимир Чайка зазначив: «Без вашого втручання в діяльність будь-якої влади не буде розвитку ні Миколаєва, ні регіону, ні України в цілому». Немало теплих слів на адресу ювілярів прозвучало і від колег з Черкас, Севастополя, Одеси, Херсона, Дніпропетровська. «Всі програми миколаївського телебачення і радіо були і є спрямованими на розвиток духовності наших жителів», – сказав настоятель храму Святого Духа архімандрит Варнава і вручив ордени Святого Рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня Олександру Митрофанову, Олександру Топчію та головному режисеру ОДТРК Юрію Трегубову, а також орден Святої Великомучениці Катерини Анеті Рашевській.

 

«Колишніх працівників радіо і телебачення не буває», – зазначили ведучі, вітаючи ветеранів цієї справи. «Ви зробили з нас журналістів, – додав генеральний директор ОДТРК. – Саме ви вклали нам у руки перо, камеру, мікрофон. Низький вам уклін!» Вічна пам’ять тим, кого уже немає, але які залишили незабутній слід у розвитку телерадіоіндустрії та серцях своїх колег: Олегу Корнєєву, Олексію Ковальову, Олександру Приходьку, Василю Антоненку та багатьом-багатьом іншим.

 

Але не варто сумувати, треба продовжувати розпочату справу. Треба приймати привітання і побажання творчих успіхів і натхнення. А таких вітань у цей день вистачало: музичні подарунки від директора Миколаївської обласної філармонії Миколи Фалька, автора і виконавця Євгена Долгова, ансамблю народної та сучасної пісні «Вільні козаки», акторів академічного українського театру драми і музичної комедії, циганського ансамблю «Бахтале», танцювальні сюрпризи від колективу «Ритми планети».

 

Репортажі і прямі ефіри, оперативні новини і дитячі телепередачі, життя відомих людей і новини кіно, авторські програми і теленариси – все це те, що полюбилося миколаївцям, і те, що кожного дня старанно створюють працівники телебачення та радіо. З ювілеєм, колеги, натхнення вам і довгих років!

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ