Ігнорувати рішення обласної ради – не рахуватись з думкою територіальної громади

Новости, Официально

  15 Дек , 2009

Одинадцятого грудня відбулася тридцять третя сесія Миколаївської обласної ради п’ятого скликання. Її вела голова обласної ради Тетяна Демченко. Із ста двадцяти депутатів у роботі взяли участь вісімдесят чотири.

 

Розпочалася сесія з приємного. Обласна рада разом із двома районними – Вознесенською і Веселинівською, а також з Вознесенською міською та Веселинівською селищною радами виграли грант, ставши переможцями сьомого Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2009 року. Вони отримали високу відзнаку за корпоративний проект «Впровадження системи повноцінної переробки твердих побутових відходів з отриманням альтернативних видів палива територіальними громадами Миколаївської області».

 

Тепер на території Вознесенського району буде будуватися завод зі спалювання сміття, у результаті якого виділена теплова енергія йтиме на опалювання об’єктів соціальної сфери.
Подібна співпраця органів місцевого самоврядування різних рівнів з такого надзвичайно важливого питання, як утилізація сміття, не може не радувати…

 

Голова обласної ради Тетяна Демченко вручила дипломи своїм колегам: голові Вознесенської районної ради Івану Бурдіну, голові Вознесенської міської ради Юрію Гержову та голові Веселинівської районної ради Олександру Ковалю.
А сесійний зал привітав переможців і першопрохідників у даній області оплесками…

 

Крім того, Новобузька районна рада виграла грант теж у дуже важливій сфері суспільного життя. Проект цієї районної ради називається «Підвищена увага до людей з обмеженими фізичними можливостями через розширення центру медико-соціальної реабілітації». Річ у тому, що Новобузький район має невеличкий центр соціальної реабілітації, а на території центральної райлікарні є будівля, яку можна відремонтувати та зробити з неї повноцінний вищезгаданий центр, де зможуть проходити курс реабілітації терміном у двадцять один день усі люди, котрі його потребують, а також хворі, які перенесли такі тяжкі хвороби, як інсульт та інфаркт тощо. Поки що центр планується зробити районним, але згодом при достатній фінансовій підтримці він може стати і міжрайонним, обслуговуючи сусідні Баштанку, Казанку, Єланець, Березнегувате, навколишні села…

 

Серед питань порядку денного було і таке важливе, як забезпечення автобусами для підвозу дітей цілого ряду сільських шкіл. За рахунок обласної програми «Шкільний автобус» було закуплено десять автобусів. Робоча група з числа членів постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту визначила ті школи, що найбільше потребують автобусів, і запропонувала відповідний список на розгляд сесії обласної ради. Цей перелік шкіл був узятий депутатами за основу.

 

По цілому ряду питань між обласною радою та облдержадміністрацією виникли непорозуміння. Вони були пов’язані з тим, що облдержадміністрація попросту ігнорує виконання певних рішень сесій облради, або ж виконує їх поверхово.
Дивіться самі…
Така визначна пам’ятка історії та монументального мистецтва, як «Курган Слави», що розташований у Новій Одесі, наразі перебуває у незадовільному стані. Об’єкт дуже потребує ремонту.

 

Значення Кургану Слави для Миколаївської області переоцінити важко. Це один з центральних пам’ятників бійцям, які полягли у роки Великої Вітчизняної війни. Сюди була перевезена земля з 625‑ти братських могил Миколаївщини. Крім того, монумент розташований на одній із центральних трас регіону – Київ – Миколаїв, повз нього щоденно проїжджають тисячі людей. Він є, так би мовити, обличчям області і показує гостям, та в першу чергу нам самим, як ми ставимося до своєї героїчної історії, до своїх самовідданих попередників, які ціною власного життя подарували своїм нащадкам мир і свободу.

 

До недавнього часу пам’ятник лічився за Новоодеською міською радою. Він давно потребував ремонту, який досі був неможливий, бо немає солідного фінансового ресурсу. Оскільки Курган Слави є знаковою пам’яткою усієї обласної громади, обласна рада ініціювала його відновлення та реконструкцію за кошти обласного бюджету. Тож аби почати ремонт Кургану Слави, його треба було передати на баланс обласного бюджету.

 

При цьому є рішення сесії обласної ради від 16 жовтня нинішнього року, за яким обласна рада зобов’язує облдержадміністрацію взяти на баланс обласного бюджету Курган Слави до 1 грудня 2009 року.
Але цього не зроблено і донині…
Питання: чому?

 

Непроста ситуація склалася й довкола наступної проблеми. Навесні постійна комісія з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку ініціювала виділення коштів на придбання спецавтомобілів для людей з обмеженими фізичними можливостями, у яких ампутовані обидві ноги. Ці автомобілі були обладнані ручним керуванням. Обласна рада виділила необхідні кошти на придбання десяти машин. Така добра справа депутатського корпусу Миколаївської обласної ради у розпал кризи у країні є не лише унікальною, а й повчальною: якщо є бажання, то завжди можна знайти шлях для вирішення будь-якої проблеми. Адже в той час, коли від держави не надійшло коштів на жоден автомобіль для інвалідів, з обласного бюджету виділено солідний фінансовий ресурс на розв’язання проблем цієї категорії людей. Усе це було зроблено силами депутатського корпусу обласної ради п’ятого скликання і спрямовано у потрібне русло вищезгаданою комісією.

 

Але поки облдержадміністрація зволікала з придбанням машин, вони істотно подорожчали. Відтак замість того, щоб придбати десять автомобілів, купили лише вісім…
Саме ж вручення автівок власникам відбулося потай, без участі преси. І на захід не було запрошено ЖОДНОГО депутата.
Голова постійної комісії облради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку Віктор Відяпін так прокоментував ситуацію у своєму виступі на сесії:

 

– Ми (мається на увазі депутатський корпус. – Авт.) не повинні дозволяти, щоб наші вчинки викривлялися облдержадміністрацією. Ми хотіли перш за все привернути увагу громадськості до проблем інвалідів. Довести, що при бажанні – усе можливо. Це вперше з обласного бюджету профінансовано таку гарну і безпрецедентну на сьогоднішній день справу, яка була проініційована саме депутатами, але так бездарно, черство і бездушно втілювалася у життя чиновниками ОДА.

 

Також з року в рік і від сесії до сесії «тягнеться» питання щодо приватизації комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Миколаїв»…
Голова тимчасової комісії обласної ради Валерій Меснянко у своєму виступі зазначив, що за останній рік приватизація була зведена не до роботи з підприємством, а лише до епістолярного жанру.

 

Тобто конкретна робота, яка могла б зрушити з місця справу по приватизації аеропорту, котрий обходиться щороку обласному бюджету дуже дорого, не проводилася. Замість неї мала місце лише паперова «видимість» роботи, бюрократична тяганина, яка засмоктувала та продовжує засмоктувати справу у болото невизначеності.

 

Як сказав голова постійної комісії обласної ради з питань житлово‑комунального господарства, будівництва, приватизації та власності Олександр Зубко:
– Наш Миколаївський аеропорт дуже привабливий шматочок, адже він має статус міжнародного…

 

До речі, на розгляд такого важливого питання, як приватизація комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Миколаїв», котре тягнеться вже роками, обростаючи паперами та документами, неначе сніжний ком, обласна державна адміністрація не уповноважила жодного доповідача.

 

А керівник фракції «Блок Наталії Вітренко» в обласній раді Лариса Шеслер художньо порівняла обласну раду (цитую мовою оригіналу) «с человеком, у которого есть рот с микрофоном и карман, из которого деньги берут чужие руки, потому что своих нет. Нам же – областному совету – надо отрастить свои хоть маленькие, но ручки!»

 

На сесії були розглянуті й інші питання. З-поміж них і цілий ряд депутатських звернень.
Депутатський корпус обласної ради п’ятого скликання також вирішив звернутися до Верховної Ради України щодо підтримки проекту Закону України «Про основи запобігання та протидії нацизму і фашизму в Україні». Це свідчить про те, що обласна рада «тримає руку на пульсі часу» і відчуває, як і багато інших громадян країни, реальну загрозу профашистської агітації і пропаганди, яку сіють, особливо в серцях молоді, певні політичні кола.

 

Загалом же голова обласної ради Тетяна Демченко зазначила по закінченні сесії, що засідання пройшло дуже конструктивно, на високому рівні. Всі рішення були відпрацьовані професійно і прийняті задля розв’язання нагальних проблем області.

 

Андрій ЧИЖЕНКО
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ