Надійний сплав серпа і молота

Новости, Репортер

  8 Дек , 2009

Третього грудня на заводі ВАТ «Вадан Ярдс Океан» відбувся урочистий спуск на воду одразу чотирьох несамохідних суден змішаного (річка – море) плавання для передачі замовнику ТОВ СП «НІБУЛОН». У заході взяли участь заводчани, працівники підприємства «НІБУЛОН», представники ЗМІ, яких щиро привітали два Герої України, два генеральні директори Микола Павлович Романчук і Олексій Опанасович Вадатурський, а також мер міста Володимир Дмитрович Чайка. Все було, як завжди, красиво, із дотриманням усіх традицій, а шампанське розбивали аж чотири «хрещені матері». Гарний настрій не зіпсував навіть холодний північний вітер.

 

 

Ця подія – планова у реалізації одного з аспектів наймасштабнішого інвестиційного проекту ТОВ СП «НІБУЛОН» – будівництва власного флоту з метою відновлення судноплавства по Дніпру та транспортування зерна водним шляхом.
У березні 2009 року між ТОВ СП « НІБУЛОН» та ВАТ «Вадан Ярдс Океан» підписано контракти на будівництво 16 несамохідних суден. Перше з них спущено на воду в серпні.

 

На сьогодні НІБУЛОН має вже дванадцять суден, вісім з яких повноцінно експлуатуються.
Цілком очевидно, що реалізація цього проекту – значний внесок у розвиток економіки всієї країни, адже це – стабільні робочі місця для металургів, корабелів, працівників АПК.

 

За словами гендиректора заводу Миколи Романчука, це справжній союз серпа і молота, який без зайвих слів робить справу для людей, для держави. А керівник підприємства «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський нагадав, що разом можна подолати все, навіть економічну кризу, і їхня співпраця – кращий приклад. Олексій Опанасович зазначив, що якби в Миколаєві було б декілька «нібулонів», то всі три наші суднобудівні заводи працювали, а якби в Україні таких підприємств діяло з десяток, то аграрна галузь країни також була б у кращому стані. Щоб було зрозуміло, обміркуйте наступну інформацію. Для будівництва цих суден знадобиться 23,5 тисячі тонн спеціальної кораблебудівної сталі, а це така кількість металевих листів, площа яких становить 26 га землі, що, в свою чергу, рівно площі 37 футбольних полів! Уявіть, скільки роботи буде тільки у металургів, які варитимуть сталь, та у зварників, які зварять понад 350 км швів!

 

Олексій Опанасович порадував своїх партнерів ще однією новиною: він оголосив, що відразу після спуску відбудеться офіційне підписання нового контракту на будівництво ще восьми суден, що і сталося у присутності журналістів в одній із залів заводського музею. До речі, за словами Миколи Павловича Романчука, це місце обрали не випадково: адже всі мовчазні свідки історії суднобудівного підприємства дуже символічно нагадували, що історія – це люди, які ії створюють, а значить – це заводчани, нібулонівці, миколаївці – усі ми з вами.

 

Вікторія ГОНОРАЦЬКА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ