Нові пенсії, та чи новий рівень життя?

Новости, Официально

  8 Дек , 2009

2 грудня на прес-конференції у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївській області начальник управління Н. В. Єфремова розповіла про методику проведення перерахунків пенсій з 1 листопада 2009 року відповідно до Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» та рішень уряду.

 

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2009 року «Про недопущення зменшення розмірів пенсій та соціальних виплат, врегулювання окремих питань у зв’язку з прийняттям Закону України від 6 листопада 2009 року «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 701 грн. та для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років – 632 грн.; дітей віком від 6 до 18 років – 776 грн.; працездатних осіб – 744 грн.; осіб, які втратили працездатність, – 573 грн.

 

Відповідно було проведено перерахунки розмірів пенсій, виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (з 1 листопада 2009 року – 573 грн. на місяць), та з урахуванням рішень уряду щодо встановлення доплат до пенсій непрацюючим пенсіонерам у 2009 році, зокрема:

 

– непрацюючим пенсіонерам, у яких основний розмір пенсії (без урахування надбавок та доплат) було встановлено на рівні мінімального розміру (з листопада 2009 року – 572,4 грн.), мінімальний розмір пенсії, згідно з прийнятим Законом, встановлюється на рівні 573 грн. і до цієї суми додається підвищення у розмірі 28,4 грн., встановлене рішенням уряду, враховуючи те, що розмір мінімальної пенсійної виплати непрацюючим пенсіонерам з 1 листопада становитиме 601,4 грн. на місяць;

 

– шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах більше 15 років, мінімальний розмір пенсії встановлюється на рівні 1719 грн. на місяць (у розмірі трьох прожиткових мінімумів), а непрацюючі шахтарі отримуватимуть пенсії не нижче за 1747,4 грн. на місяць;

 

– пенсіонерам, у яких основний розмір пенсії (без врахування добавок та доплат) встановлено на рівні, що перевищує мінімальний, доплату за понаднормовий стаж буде обчислено, виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму;

 

– розміри підвищень до пенсій ветеранам війни, жертвам переслідувань, додаткових пенсій чорнобильцям, пенсій за особливі заслуги перед Україною, допомоги на догляд інвалідам, надбавки «Почесним донорам» перераховуються з урахуванням нових розмірів прожиткового мінімуму.

 

Виплату пенсій у нових розмірах та доплату до пенсії після перерахунку за листопад 2009 року буде проведено органами Пенсійного фонду у грудні за визначеними для кожного пенсіонера датами виплати. Виплата пенсій з оплатою за минулий час, в залежності від розміру пенсії та категорії її одержувача (працює або не працює), може здійснюватися за однією відомістю або за двома.

 

Н. В. Єфремова зазначила, що фінансування виплати пенсій у грудні буде забезпечено в повному обсязі у встановлені терміни. Перерахунки здійснюються в автоматизованому режимі, а тому потреби звертатись особисто до органів Пенсійного фонду немає.

 

Загалом по Миколаївській області пенсії було перераховано майже 323 тис. громадян. Загальна сума доплати за листопад-грудень становить 8 млн. грн. У зв’язку з проведеним перерахунком місячна потреба на виплату пенсій у цілому по області на грудень поточного року становить 345,5 млн. грн.
Пенсійний фонд України в умовах фінансово‑економічної кризи виконував і в подальшому виконуватиме усі зобов’язання перед пенсіонерами.

 

Ольга ДЕРКАЧ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ