Обласна рада інформує від 01.12.09

Новости, Официально

  1 Дек , 2009

27 листопада у Новій Одесі робоча група за участю голови обласної ради Т. В. Демченко, депутатів обласної ради, голови Новоодеської районної ради О. М. Делікатного, Новоодеського міського голови Ю. О. Шутяка, представників районної виконавчої влади та управління культури вивчала питання про хід виконання рішення обласної ради від 16 жовтня 2009 року «Про надання згоди на передачу пам’ятки історії та монументального мистецтва – «Курган Слави» з комунальної власності м. Нова Одеса у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області».

 

У її складі – обидва голови профільних депутатських комісій О. М. Зубко і О. І. Симоненко (відповідно, комісій – з питань житлово‑комунального господарства, будівництва, приватизації та власності; з питань роботи з громадськими об`єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування). Безпосереднє сприяння у роботі виїзного засідання депутатського корпусу на об’єкті надавав особисто голова правління ВАТ «Житлопромбуд-8» Г. І. Серпул.
На об’єкті робота кипіла. Підрядник – «Житлопромбуд-8» – завірив, що дотримається усіх умов, як на те передбачає тендер. Загальна вартість робіт, замовником яких виступило управліня капітального будівництва, становить 1 мільйон 370 тисяч гривень. На сьогодні вже освоєно понад 425 тисяч гривень. Однак через відсутність балансоутримувача підрядник не може здати акти виконаних робіт та отримати фінансування.
Як з`ясувалося, наявна ситуація все упертіше веде до певної правової колізії. «Курган Слави» на сьогодні вважається вилученим з комунальної власності м. Нова Одеса, а управління культури облдержадміністрації свідомо уникає прийняття його на баланс, незважаючи на те, що рішенням сесії він уже віднесений до спільної власності.

 

Принагідно зазначити, що 16 жовтня рішенням сесії обласної ради депутатський корпус надав згоду на передачу «Кургану Слави» з комунальної власності м. Нова Одеса у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області.
З обласного бюджету виділено фінансування на реконструкцію та проведення ремонтних робіт на «Кургані Слави», які належить завершити до кінця 2009 року. Управлінню культури облдержадміністрації, якого визначено балансоутримувачем, належало у вказаний термін виконати відповідну процедуру щодо прийняття об’єкта на баланс.

Однак профільна комісія, яка в порядку здійснення контролю за виконанням рішення обласної ради 10 листопада розглядала це питання, відмітила ігнорування з боку облдержадміністрації вищеназваного рішення сесії обласної ради. Відтак депутати обласної ради зажадали від облдержадміністрації терміново вжити заходів щодо його виконання і до 1 грудня проінформувати обласну раду про проведену роботу та остаточне вирішення проблеми.
Прикро, та на момент перебування депутатів обласної ради у Новій Одесі знову з`ясувалося, що облдержадміністрація продовжує ігнорувати рішення сесії, відмовляючись взяти на баланс cвого структурного підрозділу пам`ятку історії та монументального мистецтва – «Курган Слави».
Таке ставлення до об’єкта, який символізує подвиг і мужність мільйонів радянських воїнів, які полягли смертю хоробрих, визволяючи рідний край від фашистських загарбників, викликає обурення у депутатів обласної ради.

 

Профільна комісія обласної ради вважає за необхідне з цього приводу звернутися до прокуратури Миколаївської області з метою вжиття заходів відповідного реагування та розглянути проблему на черговій сесії обласної ради.

 

***

 

Новоодеська Центральна районна лікарня, головним лікарем якої з 2000 року є Микола Миколайович Коваленко, відзначила свій 100‑річний ювілей.
У багатолюдному міському Будинку культури відбулися широкі урочистості з нагоди цієї визначної для працівників галузі охорони здоров`я району події.
На сьогодні районна лікарня, яка мала 16 стаціонарних місць для хворих, перетворилася у велику лікарняну установу на 139 ліжок цілодобового фонду і 50 – денного. Лікарня добре оснащена сучасною апаратурою, крім того, у районі працюють 7 лікарняних амбулаторій загальної практики та сімейної медицини та 23 фельдшерські пункти, які обслуговують понад 35 тисяч людей. Тут працює 36 лікарів і 114 середніх медичних працівників.
З вітальної трибуни зазначалося, що великий внесок у розвиток галузі охорони здоров`я Новоодещини зробили колишні головні лікарі Аркадій Федорович Кісельов, Володимир Дмитрович Сиряков, Юхим Софронович Кирик, Дмитро Олександрович Ганул.

 

Колектив лікарні багатий традиціями та династіями. Загальний стаж роботи у медицині подружжів Полівко, Товкус, Гоцуляк, Матюшенко, Кучер, Михайленко – по сто років.
Голова обласної ради Т. В. Демченко тепло привітала новоодеських медиків та кращим представникам трудового колективу вручила Почесні грамоти обласної ради.

 

Зокрема за вагомий внесок в організацію та надання медичної допомоги населенню, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, чуйність і милосердя Почесною грамотою обласної ради нагороджено колектив Центральної районної лікарні та: лікаря-стоматолога стоматологічної поліклініки ЦРЛ Р. В. Богзу, головного лікаря-терапевта Гур`ївської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини С. П. Климчук, завідуючу терапевтичним відділенням ЦРЛ В. В. Михайленко, фельдшера відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги ЦРЛ О. Б. Жуковську, дільничну медичну сестру Новоодеської поліклініки В. М. Демчук.

 

***

 

30 листопада у Вознесенську голова обласної ради Т. В. Демченко провела виїзну нараду з головами районних рад, міськими головами.
На нараді йшлося про те, що участь органів місцевого самоврядування Миколаївської області в інвестиційних конкурсах проектів та програм дає змогу залучати додатковий фінансовий ресурс на впровадження енергозберігальних технологій, інновацій у галузі житлово‑комунального господарства, вирішення питань соціальної інфраструктури.
Було відзначено досвід м. Вознесенська та Вознесенського району по залученню інвестиційних коштів та запропоновано головам районних рад, міським головам запроваджувати його на місцях, а також у проектах місцевих бюджетів на 2010 рік планувати видатки на співфінансування проектів відповідно до умов конкурсу.
На нараді серед інших питань йшлося про участь органів місцевого самоврядування у проекті ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», використання коштів субвенцій з обласного бюджету місцевим бюджетам, передплату на газету Миколаївської обласної ради «Рідне Прибужжя» тощо.

 

КРИВООЗЕРСЬКИЙ район

 

На ХХVІ сесії районної ради внесено зміни та уточнення до районного бюджету на 2009 рік, заслухано хід виконання районних програм, затверджено перелік доріг комунальної власності, що підлягають ремонту в 2009 році за рахунок субвенції з обласного бюджету, та перелік доріг, які будуть ремонтуватися відповідно до районної Програми по утриманню доріг територіальних громад сіл та селища в 209 році тощо.

 

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ