Обласна рада інформує від 9-10.12.09

Официально

  10 Дек , 2009

7 грудня у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбулися обласні урочисті збори з нагоди Дня місцевого самоврядування в Україні

 

Його учасники – кращі представники органів місцевого самоврядування області, депутати усіх рівнів, ветерани місцевого самоврядування, Герої України.
Голова обласної ради Тетяна Демченко у своєму виступі зазначила, що місцеве самоврядування є основою державності і суспільного життя. Воно представляє, захищає і дбає про інтереси кожного жителя, кожної окремо взятої територіальної громади та українського народу в цілому.

 

Місцеве самоврядування – це представницькі органи влади, що забезпечують стабільну життєдіяльність регіонів, перебуваючи, так би мовити, на передньому рубежі, найближче до людей, поряд з людьми. Тож якби останніми роками регіони сподівалися лише на центральну владу, то, зважаючи на те, що там відбувається, під загрозою була б сама державність України.

 

Місцеве самоврядування на Миколаївщині – це потужна і дієва сила, до складу якої входять обласна, 19 районних, 9 міських, 17 селищних та 287 сільських рад. Усього – 333 ради. Депутатами місцевих рад обрано більше 6 тисяч жителів області.
Висока відповідальність притаманна кожному з них.

 

Голова обласної ради Т. В. Демченко зазначила, що обласній раді п’ятого скликання вдалося об`єднати всі різновекторні політичні сили, аби працювати в інтересах усього населення обласної територіальної громади.

 

Нинішня каденція обласної ради вперше за часи незалежності України цілий ряд обласних програм спрямувала на вирішення низки соціальних питань у сільській місцевості. У результаті по області відновлюється робота дитсадків, ФАПів, установлюється зовнішнє освітлення сіл, надаються кредити молодим родинам для придбання, ремонту та газифікації житла.

 

Т. В. Демченко навела багато позитивних прикладів з роботи районних, селищних, сільських рад щодо розвитку соціальної інфраструктури: ремонту будинків культури, дитсадків, газифікації населених пунктів тощо. Це Казанківський, Снігурівський, Миколаївський, Веселинівський райони та ряд інших.

 

Багато теплих слів на адресу місцевого самоврядування сказали народний депутат України Микола Круглов, міський голова Володимир Чайка, екс-голова обласної ради попередніх скликань Михайло Москаленко, заступник голови облдержадміністрації Дмитро Оборонько та інші.

 

За значний внесок у зміцнення і розвиток місцевого самоврядування України, впевнені, послідовні та рішучі дії задля стабільності та процвітання рідної Миколаївщини ряду шанованих територіальною громадою представників органів місцевого самоврядування було вручено найвищі нагороди та Почесні грамоти, Подяки обласної ради, облдержадміністрації, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

 

У кожному районі області з нагоди Дня місцевого самоврядування відбулися урочистості.

 

 

***

 

З нагоди Дня місцевого самоврядування у Києві, у конференц-залі Верховної Ради України у заходах на найвищому рівні з врученням Почесних грамот, Грамот Верховної Ради України, цінних подарунків від Голови Верховної Ради України взяла участь делегація Миколаївщини.

 

Почесні нагороди отримали: депутат обласної ради Сергій Махарбекович Ревазов, заступник голови Баштанської районної ради Людмила Іванівна Луценко, голова Казанківської районної ради Василь Іванович Кузін, Очаківський міський голова Микола Борисович Топчий.

 

***

 

Наша область – одна з житниць України. Тож у регіоні велика увага завжди приділяється вихованню високопрофесійних кадрів для села.

 

Миколаївський державний аграрний університет, де ректором доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент УААН, академік АНВШУ, «Людина року Миколаївщини» у номінації «Наука і вища школа» В’ячеслав Сергійович Шебанін, – урочисто відзначив своє 25‑річчя.

 

Вітальну адресу від голови обласної ради та Почесні грамоти обласної ради разом з найщирішими привітаннями від депутатського корпусу обласної ради з нагоди знаменної дати ректорату, професорсько-викладацькому колективу та студентам університету вручив на святі заступник голови обласної ради В. В. Пащенко.

 

Сьогодні це провідний вищий навчальний заклад південного регіону, який за рейтингом третій рік поспіль посідає друге місце серед 22‑х вищих навчальних аграрних закладів України.

 

На базі університету успішно працює регіональний науково‑навчально-виробничий комплекс, до складу якого входять: Вознесенський, Мигійський, Новобузький коледжі, інститут післядипломної освіти, науково‑дослідний інститут нових агропромислових об’єктів і навчально-інформаційних технологій, науково‑дослідний інститут сучасних технологій в АПК, Навчально-науково‑практичний центр, проблемні лабораторії тощо.

 

Злива щирих побажань на адресу винуватців свята – студентів та викладачів – дяка за наполегливість і послідовність, любов до обраної справи, натхнення. Кожен із шанованих гостей не скупився на теплі слова та подарунки.

 

***

 

На цьому тижні постійні комісії обласної ради за участю голови обласної ради Т. В. Демченко завершили підготовку до чергової ХХХІІІ сесії обласної ради п’ятого скликання.

 

9 грудня відбулося засідання президії обласної ради на чолі з головою обласної ради.
Президія розглянула та затвердила питання, які планується внести на розгляд сесії. Засідання президії пройшло досить плідно та конструктивно. Розглянуто велику кількість важливих непростих питань.

 

Одними із чи не найголовніших питань розглядалися такі: про ситуацію, що склалася у процесі виконання рішень обласної ради з питань відчуження спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області – комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Миколаїв»;

 

про хід виконання рішень обласної ради від 23 квітня 2009 року № 12, від 12 червня 2009 року № 3 та від 16 жовтня 2009 року № 3 щодо використання коштів, виділених на вирішення соціальних та екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС; про перелік об’єктів спільної власності, які підлягають приватизації (відчуженню) у 2010 році тощо.

 

Виносяться на сесію і питання щодо внесення змін до статутів ряду комунальних підприємств, контролю за виконанням ряду рішень обласної ради. Зокрема щодо ходу виконання рішення обласної ради від 26 березня 2009 року № 6 «Про внесення доповнення до обласної Програми «Безбар`єрна Миколаївщина» – президія зробила ряд критичних висновків, відмітивши, що облдержадміністрацією воно в повній мірі не виконано. А саме, порушено термін придбання спецавтотранспорту за рахунок коштів обласного бюджету для інвалідів з ампутацією обох ніг, що не дало можливості придбати його заплановану кількість. Також зазначалося і про ряд інших суттєвих фактів.
ХХХІІІ сесія обласної ради відбудеться 11 грудня о 10.00 годині.

 

***

 

9 грудня 2009 року на ініціативу голів окружних виборчих комісій територіальних виборчих округів в Миколаївській області голова обласної ради Т. В. Демченко провела зустріч, на якій йшлося про основні організаційні заходи щодо підготовки та проведення у регіоні виборів Президента України, що затверджені постановою ЦВК від 30 вересня 2009 року.

 

Також обговорено всі порушувані головами окружних виборчих комісій питання щодо виконання вимог Закону України «Про вибори Президента України».

 

СНІГУРІВСЬКИЙ район

 

Голова районної ради В. Г. Козирєв провів виїзний прийом громадян на території Олександрівської сільської ради.

 

Разом із сільським головою Л. П. Резніченко Валерій Григорович поцікавився проблемами Олександрівського дитячого навчального закладу, інших закладів соціальної сфери; було оглянуто пам’ятники загиблим воїнам у Великій Вітчизняній війни, що дало змогу зробити належну оцінку щодо їх догляду та утримання.

 

***

 

Ветеранська організація Афанасіївської сільської ради, яку очолює депутат районної ради Н. І. Шапір, живе цікавим і змістовним життям. У селі постійно проводяться свята та культурні заходи.

 

Нещодавно жителям Афанасіївки вони влаштували неабиякий ярмарок «Дари осені». Там були і щедрі дари сільських городів, і чудові композиції місцевих квіткарів.

 

А у селі Юріївка відбулося колоритне дійство за участю фольклорного колективу ветеранів «Озеряни» – осінній ярмарок. Там було все: і музики, і пісні та запальні танці, смачні вареники та багато сміху і веселощів. Словом, як на справжньому ярмарку.
Всі залишилися задоволеними і щиро дякували організаторам свята та сільському голові В. М. Войцешину.

 

ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ район

 

Громади сіл Дмитрівка та Вознесенське відзначили Дні села. Участь у святкуваннях взяли голова районної ради І. А. Бурдін, депутат обласної ради О. П. Лівік, депутат районної ради М. В. Платовський, Бузький сільський голова О. Б. Кучер.

 

Запрошені гості тепло привітали селян, а також побажали подальшого процвітання цим територіальним громадам.

 

 

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ