Обмеження в полюванні

Новости

  19 Дек , 2009

У мисливських угіддях Миколаївської області постійно здійснюються заходи з охорони державного мисливського фонду. Так, протягом 11 місяців 2009 року виявлено 470 фактів порушень чинного законодавства при проведенні полювання, у тому числі 320 випадків правил полювання зафіксовано працівниками служби державної лісової охорони Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства. Це свідчить про належний рівень організації контролю – Миколаївське ОУЛМГ за зазначеним показником утримує третю позицію серед областей України.У полі зору фахівців Миколаївського ОУЛМГ і відстріл шкідливих тварин, оскільки останнім часом трапляються випадки появи в сільських населених пунктах вовків, лисиць та бродячих собак.

З 19 грудня в області відкривається полювання на зайця-русака, у зв’язку з цим держлісгоспами створено рейдові бригади на чолі з державними районними мисливствознавцями й лісничими держпідприємств, які мають здійснювати контроль за проведенням полювання. Через різке похолодання користувачів мисливських угідь зобов’язано викласти корми для підгодівлі диких тварин.

 

Загалом на Миколаївщині завдяки заходам по збереженню й відтворенню дикої фауни вже вдалося збільшити поголів’я таких мисливських тварин, як сіра куріпка, фазан, значно зросло поголів’я диких кабанів. Водночас залишається ще дуже низьким приріст поголів’я козуль. Через ту ж таки низьку чисельність зайця-русака працівниками спеціально уповноваженого органу з ведення мисливського господарства в області дозволено лише два виходи для полювання на цього хутряного звіра. Так, наприклад, оптимальна кількість цього виду за місцем проживання по Новоодеській районній організації УТМР має становити 8359 голів, а за матеріалами обліку фактично значиться тільки 3 тисячі голів. Тож мають усі – передусім користувачі мисливських угідь, а не лише лісівники – думати, як збільшити кількість державного мисливського фонду.

 

Прес-служба Миколаївського обласного управління лісового
та мисливського господарства
На знімку: випуск фазана в природу.

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ