Про землю та гроші

Официально

  8 Дек , 2009

4 грудня відбулося чергове засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села (голова – Володимир КЛЮЧНИК). Крім профільних питань, які стосувалися безпосередньо аграрної політики, було розглянуто й інші питання, зокрема про призначення керівників кількох підприємств, про внесення змін до законодавства України, про хід виконання рішень обласної ради тощо.

 

 

Ключовими для депутатів стали проблеми землі і грошей: вони викликали найбільше запитань і суперечок. Зокрема розглядалося звернення жителів с. Лимани Березанського району щодо розпаювання ВАТ «Березанський». Основний доповідач з цього питання – заступник голови облдержадміністрації Віталій Травянко – запевнив членів комісії, що це питання у скорому часі буде вирішено. На місце вже виїжджала комісія облдержадміністрації, з’ясовано, що підприємство оплатило половину вартості виготовлення відповідних документів, виплату другої половини погоджено і буде здійснено найближчим часом. Тому справа лише за виготовленням документації. Віталій Травянко також пообіцяв, що 10 грудня буде організовано повторну зустріч із власниками паїв у с. Лимани, під час якої селянам повідомлять про хід вирішення цього питання.

 

Так само майнових паїв торкалось й інше питання, а саме стосовно колективного звернення жителів сіл Кімівка та Калабатине Березанського району щодо неправомірних, на їхню думку, дій керівництва господарства ім. К. Л. Петровського та відсутності можливості отримання майнових паїв. Річ у тім, зауважив той же Віталій Травянко, що два роки тому підприємство взяло у селян майно в оренду із правом викупу. У 2009 році термін оренди закінчився, проте підприємство продовжувало користуватися землею та відповідним майном без належних виплат і оформлених договорів. За словами заступника голови облдержадміністрації, керівники підприємства визнають свою провину і готові виконати всі взяті на себе зобов’язання. Щоправда, усі домовленості було досягнуто в телефонному режимі, тому у членів постійної комісії виникло закономірне запитання: які в такому разі можуть бути гарантії?

 

Не викликало заперечень питання про зміну меж с. Рибаківка в межах території Рибаківської сільради Березанського району. Воно уже виносилося на розгляд сесії облради у 2008 році, але було відправлене на доопрацювання. Площу села планується розширити на 120,1 га, і вона становитиме 354,6 га. Депутати постійної комісії вирішили погодити дане питання і винести його на сесію. На їхню думку, це дасть змогу врегулювати проблеми розвитку території і запобігти самовільній забудові Чорноморського узбережжя.

 

Знову було порушено питання про стан справ у КП «Міжнародний аеропорт «Миколаїв» Нагадаємо лише основні моменти ситуації, що склалася на підприємстві: обласна рада ще у 2007 році прийняла рішення про приватизацію аеропорту, проте виконавчий орган (облдержадміністрація) пішов шляхом корпоратизації підприємства і врешті-решт винним у всьому зробив директора аеропорту Андрія Кейяна. На це голова комісії Володимир Ключник заявив, що він, звичайно, не виправдовує дій начальника аеропорту, адже за весь час розгляду даного питання (а це понад 2 роки) на засідання комісії він з’явився лише вдруге. Крім того, члени постійної комісії наголосили, що зараз треба шукати не лише тих, на кого можна звалити провину, а насамперед конструктивні рішення для виходу з кризової ситуації.

 

Тепер про гроші, а саме про обласний бюджет на 2010 рік. Проблема полягає у невиконанні вимог Бюджетного регламенту. За словами депутата обласної ради Віталія Новицького, облдержадміністрація не надала до облради попереднього прогнозу видатків на наступний рік, пропозицій щодо проекту бюджету, мотивуючи це тим, що державний бюджет не було прийнято «нагорі». Тому члени постійної комісії завбачливо зазначили: а чи варто виносити це питання на сесію, що в такому разі зміниться? На що отримали відповідь: «Ніхто не збирається забирати повноту влади в ОДА, треба лише вчасно подавати інформацію». Лише за таких умов можлива плідна співпраця і запобігання конфліктним ситуаціям.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ